site.ua
член клубу

14 липня «Центр Разумкова» оприлюднив свіжі рейтинги по виборам Київського міського голови та Київради. Результати виглядають наступним чином.

Якби найближчим часом проходили вибори Київського міського голови, найбільшу підтримку виборців на них отримав би чинний мер Віталій Кличко — за нього готові проголосувати 36% усіх опитаних, або 44% тих, хто готовий взяти участь у виборах і визначився, за кого з кандидатів голосуватиме. На другому місці за рівнем електоральної підтримки — Андрій Пальчевський (відповідно 9% і 11%), далі йдуть Віктор Ляшко (відповідно 8% і 6%), Ігор Смешко (відповідно 4% і 5%), Олександр Омельченко (відповідно 4% і 4%), Сергій Притула (відповідно 4% і 4%), Олександр Попов (відповідно 3% і 4%), Олексій Гончаренко (відповідно 4% і 3%), Євген Червоненко (відповідно 3% і 3%), Андрій Іллєнко (відповідно 2% і 3%), Олександр Дубінський (відповідно 2% і 3%), Борислав Береза (відповідно 2% і 2%), Віталій Нестор (відповідно 2% і 2%), Микола Томенко (відповідно 2% і 2%), Юрій Левченко (відповідно 1% і 1%).

Якби найближчим часом проходили вибори до Київської міської ради, найбільшу підтримку виборців на них отримали б партія «Слуга народу» (за неї готові проголосувати 18% усіх опитаних, або 19% тих, хто готовий взяти участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме) та партія «Європейська солідарність» (відповідно 14% і 20%). За партію «УДАР» готові проголосувати відповідно 11% і 12%, за партію «Опозицiйна платформа – За життя» — відповідно 8% і 11%, за ВО «Батьківщина» — відповідно 6% і 8%, за партію «Перемога Пальчевського» — відповідно 6% і 6%, за партію «Сила і честь» — відповідно 5% і 5%, за «Партію Шарія» — відповідно 3% і 3%, за партію «Українська стратегія Гройсмана» — відповідно 2% і 2%, за партію «Громадянська позиція» — відповідно 2% і 2%, за ВО «Свобода» — відповідно 2% і 2%, за Радикальну партiя Олега Ляшка — відповідно 2% і 2%, за партію «Опозиційний блок» — відповідно 1% і 2%, за партію «Голос» — відповідно 2% і 1%, за партію «Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі» — відповідно 2% і 1%, за партію «Блок Омельченка» — відповідно 1% і 1%, за партію «5.10» — відповідно 1% і 1%, за партію «Рідна країна» — відповідно 1% і 1%, за партію «Об'єднання «Самопомiч» — відповідно 0,4% і 1%, за партію «Свої» — відповідно 0,1% і 0,2%.

Короткі висновки, які можна сформулювати на підставі оприлюднених результатів.

По-перше, ЄС йде у притул із СН у рейтингах по партійних списках. Звісно, розрив мінімальний, але тенденції, звісно, виглядають цікавими. Щоправда, ключове питання: де «межа зростання» ЄС по Києву? У другому турі останніх президентських виборів за Порошенка у столиці проголосувало майже 37 відсотків. Якраз сумарна кількість голосів, які зараз виборці готові віддати за ЄС та УДАР В. Кличка. Тому перспективи подальшого зростання поки що видаються неоднозначними.

По-друге, у нас з’явився новий претендент на вихід у другий тур виборів разом з В. Кличком – А. Пальчевський. На даний момент він має 11%. І це при тому, що про власні амбіції він оголосив нещодавно. Також важливо, що сходу у «прохідну частину» рейтингів потрапила і партія «Перемога Пальчевського», за яку готові проголосувати 6% респондентів. А це вже чітка та недвозначна заявка на формування власної фракції у Київраді.

По-третє, поки що рейтинги представників «базових партій» (СН, ЄС, ОПЗЖ) по виборам міського голови не вражають. І потенційний представник ЄС Гончаренко, і Попов від ОПЗЖ не мають і половини рейтингів своїх партій. ПО СН поки що не ясно із претендентом, але все одно тенденції насторожують. З іншого боку – це прекрасна можливість включитися у боротьбу для якогось «джокера» без виразної партійної прив’язки.

А от у старих проектів все не так добре. Схоже, О. Омельченка вже встигли досить забути, аби його «Єдність» перестала бути «прохідним» брендом. Загалом, тут немає нічого дивного, адже сам Омельченко зараз поза інформаційним полем. Щоправда, у випадку Смєшка навіть відсутність будь-якої активності не завадила його політичній силі рейтингуватися на досить високих позиціях.

Звісно, всі ці рейтинги поки що украй попередні і говорити на їх підставі про далекосяжні висновки – зарано.

petr.oleschuk
Петро Олещук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації