site.ua
olga.znachkova
Ольга Значкова
новачок

Реформи обійшли стороною ще один київський театр.

Відбувся конкурс на заміщення керівника київського ТЮГу на Липках. Претендентів було двоє: художній керівник театру "Золоті Ворота" Стас Жирков та нинішній директор ТЮГу Віктор Гирич. Комісія від департаменту культури лишила посаду за Гиричем.

***

Мої фахові походи до ТЮГу епохи Гирича завше закінчувалися конфліктами з дирекцією. Ну не любить театр на Липках професійного глядача! Зокрема прем'єри ТЮГу регулярно потрапляють у лонг-список театральної премії "Київська пектораль" Проте театр створює перешкоди для окремих експертів комісії, а саме відмовляє у перегляді номінованої вистави.

На підставі чого муніципальний театр. дозволяє собі робити таку вибірку -не відомо. Просто "театральний фашизм" - сортування експертів за принципом лояльності до творчості Гирича.

Ось приклад скотське ставлення дирекції ТЮГу до експертів театральної премії. З нотаток автора:

ТЮЗ - это вообще песня! Два мои похода в этот театр были "декорированы" обвинениями зам. директора по поводу того, что лично мы, дети 91-93гг рождения, за 20 лет ни дали театру ни одной "Пекторали"! А потому этот господин нас не уважает и вообще, не верит, что мы "Пектораль", невзирая на наличие удостоверения и экспертных бланков. (Больше я в ТЮЗ пока не попала, так как на фразе "Киевская Пектораль", на том конце провода бросают трубку, а при перезвоне вечно занято
Да, такие у нас "культурные" люди: не верят ни глазам, ни словам, ни документам.

Повний текст https://www.facebook.com/olga.znachkova/posts/475743642476171

Особисто для мене рішення уповноваженої комісії означає те, що епоха хамства у ТЮГу go on.

UPD На сайті Департаменту культури м. Києва знову з'явилося оголошення про конкурс на керівника ТЮГу

Знову переобрання керівника чи помилка Департаменту культури?