site.ua
член клубу

Ще жодна країна не стала краще економічно жити одразу після революції. Ще в жодній країні під час оборонної війни не збільшувалися статки пересічних мешканців. Але історичний досвід показує, що держави, які воювали з Росією і не були нею захоплені живуть значно краще за імперію. Після переможних національно-визвольних змагань ті самі Польща, Фінляндія, Прибалтійські країни поринали в економічну кризу після закінчення якої починалося економічне зростання.

Керівництво Росії не вважає гуманітарну сферу незначною. Тривалий час відбувалася культурна експансія на нашу землю. Останні 25 років - за рахунок нафтодоларів, до цього - за рахунок життів українців.

Коли з'являється російський продукт, то він починає демпінгувати і знищувати конкурентів. Думаєте не було української заміни «Вконтактє»? В середині нульових український «connect.ua» був реальною альтернативою російській соціальній мережі. Коли почала в Україну заходити компанія Яндекс-таксі, то водіям доплачували за використання цієї програми. Так званий «Рунет» - частина російського світу. Він спрямовано, за рахунок російської державної підтримки, витісняв на просторах СНД «національні» інтернети. Популярний мультфільм Малишарики створюється за підтримки міністерства культури РФ і наші діти дивляться російськомовний продукт і зростають в тій самій матриці, що і російські.

Зараз нам розповідають про «один окоп», а через 20 років будуть розповідати про «один мультфільм». Усі ці низькопробні серіали про армію, музичні композиції про народжених в СРСР, зрештою, георгіївські стрічки та полки побєди є продуктом демпінгу за рахунок високої ціни на нафту. Ще до появи георгіївської стрічки в Запоріжжі проходила акція «Лента за лентою»: роздавали синьо-жовту символіку. Але у нас було значно менше фінансових можливостей, ніж у конкурентів. Ми не змогли в Запоріжжі, на той момент, зробити державну символіку більш популярною. Єдине, що ми змогли, – це створити молодіжну субкультуру, яка носила наші стрічки.

Да, у нашої держави нема тих круглих цифр, щоб спонсорувати кінематограф, але ми почали захищатися. Закрили більший за об'ємом, ніж телеканал Інтер та Україна комунікаційний канал. Бачите як бісяться в Кремлі? На відміну від наших «патріотів» вони розуміють важливість цього ресурсу і знають ціну, яку вони в нього вклали.

Уявляєте яке у нас буде нове покоління? Без викривлення історії в підручниках, без "Ветер с моря дул" на радіо, без ідеологічно зашориної російської літератури і без мемасів шматка сала у вишиванці. Покоління, яке буде їздити до Будапешту і Праги так само, як ми в підлітковому віці їздили до Львова.

І да, заборона соц.мереж, демонтаж пам'ятників та безвіз покращать дороги, збільшать доходи та в рази зменшать корупцію.

Не зараз, але вже в короткостроковій перспективі. Тільки через зміну матриці свідомості ми можемо змінити модуси поведінки між людьми, змінити характер взаємодії. І цей процес зміни відбувається саме зараз.

Ми вчимося у талановитих, ми дивимося на успішних, ми слухаємо переможців і вперше за 300 років ми захищаємо власний культурний продукт, створюючи не субкультуру великої імперії, а власну українську матрицю.

Ми не будуємо стіну, ми відкриваємо для себе європейський світ де панують зовсім інші цінності і вбираємо їх у стандарти власної поведінки.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація