site.ua
член клубу

Зафіксовано на Закарпатті дві дитячі смерті від поліомієліту - чи лікар Комаровський пушку пустив?

І взагалі - чи такий страшний чорт, як його малюють?

Що принесе більше шкоди - щеплення чи його відсутність?

Одна прекрасна тьотя натхненно віщала про те, чому її дитина не отримує щеплення: "А навіщо воно треба? Навіщо мені ризикувати? Якщо всі навколо будуть прищеплені, моїй дитині просто не буде від кого заразитися!"

Тобто - хай ризикують всі, крім нас.

Активно підтримують дану позицію клерикали. Принаймні більшість знайомих, які відмовляються від щеплень, прихожанки, як правило, Московського патріархату.

От тільки відмовитися від щеплень готові багато жінок, а від контрацепції - щоб народити 10 дітей, з яких троє виживуть, готові окремі унікуми.

А значить, з кожним роком неприщеплених дітей все більше. Вони регулярно контактують між собою. Прийде день, коли про спалах поліомієліту будуть говорити не в рамках одної області, а в рамках окремих міст, потім - окремих шкіл чи садочків...

І тоді всі оці мамки, які сьогодні пропонують обійтися без щеплень, будуть піднімати на вила і лікарів, і дирекцію школи - всі винні, не догледіли, не вилікували...

Не знаю, може, я неправа. Але, щоб запобігти отакому розвитку ситуації, варто не приймати до шкіл і садочків дітей, які без особливих протипоказань не мають щеплень. Організувати окремі інтернатні заклади, де будуть навчатися тільки неприщеплені діти з одної області. Батьки пишуть заяву, що заклад не несе відповідальності за життя та здоров"я дітей - і хай собі навчаються! Думаю, у такому випадку багато мам задригали б ногами - й побігли б доганятися зі щепленнями.

І ще одне - про якість вакцини. Може, не все так добре, як нам би хотілося, але - уявіть, як перенесе хворобу дитина, яка має ускладнення через неякісну вакцину?

На чужому горбу в рай - це прекрасна ідея. Але вона може трошки зіпсувати карму...

olena.belinska
Олена Белінська

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації