site.ua
топ-автор

П'ять років тому загинув Іса Мунаєв. Він виводив українських бійців з-під Дебальцева, під Чорнихиним його наздогнав уламок снаряда, які російські терористи не жаліли ані на території Ічкерії у двох війнах, ані в Україні і сьогодні.

Про його загибель, напевно, я дізналася однією з перших - ще до того, як про це написала "людина у балаклаві" на своєму фб для кількості лайків.
Спочатку я не повірила - він був воїном, справжнім вовком на війні: "як так? - цього не може бути".
Ми з Аміною писали відео - офіційну позицію батальйону Джохара Дудаєва про загибель Іси і навіть не плакали - сльоз не було. Тільки впевнена холодна колюча лють: помстимося.
Потім вбили Аміну.
Війна триває.
І досі перемир'я означає, що "сасєді" все одне тебе вбивають, а "зелений коридор" - що вони лізуть зі всіх щілин, щоб підм'яти під себе нас та нашу Неньку.
Після того, як кадирівці в травні 2014-го зайшли в Донецьк та стали там вбивати українців та мародерити - наші націоналісти були готові розв'язати справжню війну проти чеченців, які давно мешкають в Україні. І тільки те, що Іса швидко зібрав миротворчий батальйон імені Джохара Дудаєва та почав воювати на сході України з нашим спільним ворогом, зупинило хлопців.
Під час російсько-чеченської війни "сасєді" вбили його маленьку донечку, сестру та старого батька - просто забили прикладами, а потім перевіряли - помер він чи ні.
Він казав: "Ми, чеченці, 400 років воюємо з імперією та заслуговуємо право на свою державу".
А ще: "Якщо Україна буде перемагати росію - Ічкерія теж буде вільною окремою державою".
Ми, українці, теж довго воюємо з ними. І напевно, будемо вільними, просто зараз нелегкі часи.
Ми пам'ятаємо, Іса.
Я вірю, що такі сильні люди не відходять від нас, навіть коли помирають фізично. Вони спостерігають за нами, направляють та захищають нас. Не знаю - з небес, духовно чи яку назву це має. Але я відчуваю це.
Нам треба перемагати. В нас нема іншого виходу.
Ічкерія буде вільною та незалежною.
Разом з Україною.
Пам'ятаю, Іса.

olena.balaba
Алена Балаба

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації