Київські місцеві вибори будуть справжнім випробуванням для всіх. Вже зараз, електоральні орієнтації киян на виборах Київського міського голови та Київської міської ради демонструють розчарування виборців та вказують на наявність кризи у партії Слуг Народу.

Якби найближчим часом проходили вибори Київського міського голови, найбільшу підтримку виборців на них отримав би чинний мер Віталій Кличко — за нього готові проголосувати 36% усіх опитаних, або 44% тих, хто готовий взяти участь у виборах і визначився, за кого з кандидатів голосуватиме. Фактично діючий мер сформував навколо власного особистого бренду стабільну підтримку виборців та автоматично буде переобраний на новий термін. Найбільш цікава інтрига це показники другої позиціїї. На другому місці за рівнем електоральної підтримки знаходиться — Андрій Пальчевський (відповідно 9% і 11%), далі йдуть Віктор Ляшко (відповідно 8% і 6%), Ігор Смешко (відповідно 4% і 5%) та Олександр Омельченко (відповідно 4% і 4%).

Треба розуміти що розчарування виборців автоматично не збільшують рейтинг опозиції, а ще надіїї виборців тають та тиснуть на необхідність нової стратегії для партії влади. Насправді, місцеві вибори завжди формували свій політичний порядок, особливо в умовах короновіруса, ці вибори будуть проходити на тлі великої тривоги населення. Тому завдання будь-якого політика це демонстрація готовності вирішення соціальних проблем або створення нових позитивних очікувань у населення. Це виходить у А. Пальчевського, показники якого стабільно фіксують для нього друге місце та фактично дозволяють потрапити до другого туру і сформувати власну фракцію у міській раді.

Інші потенційні учасники перегонів ще шукають свого виборця, як наприклад, Сергій Притула (відповідно 4% і 4%), Олексій Гончаренко (відповідно 4% і 3%) або взагалі вже втратили своїх колишніх виборців як партія «Блок Омельченка» що має підтримку — відповідно 1% і 1% виборців. У владній партії, також наявна проблема, кандидати від Слуг Народу фактично не добирають партійний рейтинг, тобто виборці не бачать серед них свого кандидата.

Рейтинг з найбільшої підтримки виборців має партія «Слуга народу» (за неї готові проголосувати 18% усіх опитаних, або 19% тих, хто готовий взяти участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме) але відповідно кандидати від цієї політичної сили отримують Віктор Ляшко (відповідно 8% і 6%) та Олександр Дубінський (відповідно 2% і 3%).

Отже, місцеві вибори це фактично референдум по відношенню до влади та діючих мерів. Результати якого будуть несподіваними та фактично головним викликом для владної партії.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 20 червня по 2 липня 2020 року у Києві методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2025 респондентів віком від 18 років за вибіркою, що репрезентує доросле населення Києва за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

oleksiy.borovskiy
Oleksiy Borovskiy

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації