За даними української розвідки рф виробляє 40 крилатих ракет на місяць. Цього недостатньо, щоб встигати за темпами терористичної тактики росіян з пошкодження енергоінфраструктури України, а, тому дефіцит їх ракет зростатиме. Але цього достатньо, щоб перенести тактику замороження-темряви на 2023 рік і це, як видається, спростовує оптимістичні прогнози про «в рф залишилось ракет на декілька масштабних атак».

Ситуація може стати ще гіршою, якщо правдиві дані ізраїльської розвідки на які посилається Axios, що іран через побоювання санкцій та інших міжнародних реакцій відмовився від планів постачання рф балістичних ракет Zolfaghar з дальністю 700 км, але все ж готується модифікувати та передати ракетні комплекси Fateh-110 з дальністю менше 300 км.

Від України у цій конкретній ситуації вже нічого не залежить. Що на тему тиску на рф та іран і надання нам ППО тепер скаже Захід? Далі видаватиме обурливі для українського суверенітету коментарі про те, що вони не схвалюють, не сприяють українським ударам по території російського агресора?

 

Паралельні реальності і разючі відмінності часів війни. Бункерний сцикун путлер летить під прикриттям літачків до лукашенка, а, тим часом, шойгу відвідує «передові армійські позиції» на півночі Криму. Зеленський ж вражає надсміливим візитом до фронтового Бахмуту, у найнебезпечнішій та найзапеклішій зоні війни, а, тим часом, українці у своїх домівках запалюють свічки і різноманіття ламп, щоб у кремлі було видно як ми показуємо їм середні пальці.

 

Прямі переговори президентів США і України під час візиту до Вашингтону та прийняття історичного рішення про передачу батареї Patriot — це товсті сигнали. Сигнали того, що Захід активно обдумує власну стратегію щодо російської повномасштабної війни проти України. Питання щодо того куди для нас віє вітер змін і наскільки він є сильним були б зняті, якби були прийняті рішення і про передачу Україні перших західних танків та літаків. Поки що, бачення США на 2023 рік на відміну від українського залишається незрозумілим і очікує витоків у американські ЗМІ.

Варто помітити як Байден сказав, що найбільші для нас проблеми серед союзників варто шукати у Європі. Поруч з тим, Байден наразі і сам не прийняв усіх необхідних для України рішень, щоб залишити Європі менше простору для маневрів. Очевидно, що на даний момент лише відчутний стрибок у підтримці Заходом ЗСУ матиме ефект на кремль і скоригує російські плани зберігати чи навіть підвищувати градус власних наземних та інших наступів.

 

100 тисяч втрат зупинили б багато влад, армій і суспільств. Але не у рф. Де звикли мільйонами класти солдат як м'ясо за маніакальні та маразматичні вигадки хворих диктаторів і називати це перемогами. Де звикли в ролі рабів споживати інфолайно з зомбоящиків і отуплювати себе відмовою від будь-якого мислення. Де мораль і людяність є настількими пустими звуками, що притягнена з війни закривавлена пральна машина поєднана з вбивствами і згвалтуваннями не викликає жодних питань чи сумнівів у просторі темряви, середньовічної сірості, бідності, безправ'я та безнадії.