bacf6555cd386c6495339cea47461a8c_1630525007_extra_large.jpeg

Фото: Офіс президента України

 

Про старт політичного сезону

Усім могло здатись, що новий політичний сезон почався з наднеобхідної Кримської платформи та грандіозного святкування Дня Незалежності. Але ні.В нас все зазвичай починається з зашкварів: з спроби приховати ДТП за участі нардепа СН та повернення Геращенка в МВС радником голови відомства.

 

Про візит Зеленського до США

Політичні підсумки візиту Зеленського до США поки що залишаться за кадром тет-а-тет розмов з Байденом та іншими представниками, адже там відбувається обмін системними політичними намірами.Не дарма президент натякнув, що місцями розмова була складною. Наші очікування перед «туром» не були завищеними, але у підсумку все дуже продуктивно. Замість ловіння символів і показухи візит добре пропрацьований в галузевих деталях, на що вже йдуть традиційні «випорожнення» в російських пропагандистів та «медведчуків».

Практичну позицію Штатів щодо Північного потоку-2, НАТО чи посилення тиску на РФ цим вояжем було не змінити, бо тут працює велика геополітика. Поруч з тим, окрім встановлення прямого політичного контакту поїздка нам принесла реальні домовленості щодо: посилення стратегічного партнерства (відновлення роботи спецкомісії та про майбутнє підписання нової Хартії партнерства; 473 млн $ на реформи), оборони (рамкова угода та про військово-технічну співпрацю на 2,5 млрд $; 60 млн $ допомоги з «Джавелінами»; відновлення кібердіалогу; робота над звільненням військовополонених; обмін даними між прикордонниками), енергетики (інвестиції в зелені технології; побудова нових енергоблоків АЕС на потенційні 5-30 млрд $), космосу (обмін  даними; участь в проектах США), економіки (3 млрд $ держкредиту на співпрацю з американськими компаніями), боротьби з Covid-19 (68 млн $; 2,2 млн доз вакцин та установок з їх зберігання; 60 тисяч флаконів інноваційних ліків), 45 млн $ гуманітарної допомоги. Тепер буде важливо все це ефективно втілити та використати.

Не варто оминути увагою, що наші партнери вкотре «товсто» натякнули, що проблеми з корупцією (САП, НАБУ), реформами (суди, СБУ, ЗСУ, держпідприємства, НБУ), правами людини та демократією потрібно вирішувати. Вирішення цих проблем не лише посилює країну, але й показує партнерам готовність боротись за себе.

 

Українські влади дуже добре навчились вибішувати, доводити до сказу та істерики Кремль і їх довбанутих пропагандистів.Усі чули, що творилось на російських телеканалах після успішного старту Кримської платформи, ідеологічно наступального та суверенного святкування Дня Незалежності. Те саме зараз відбувається через широкий пакет військових та галузевих домовленостей Зеленського з Байденом, через несподівану відмову США від згадки токсичного Мінську-2 для Донбасу у підсумковій заяві (невже є згода на альтернативу?).  

Тепер українським владам пора навчитись не вибішувати український народ. Підготовкою урядом чергових податкових репресій з новими поборами при купівлі майна, так званим контролем «непрямих видатків», «грою в наперстки» з тарифами, корупцією, небажанням впроваджувати назрілі сервісні реформи.

 

Про Разумкова та потенційні цілі нового сезону

Останні «антизелені» заяви Разумкова навіюють на думку, що він побоюється потенційної відставки.Стратегічна Зе-зачистка у МВС, СБУ та ЗСУ вже відбулась, свій голова Бюро економічної безпеки обраний, САП на шляху до цього. В наступні місяці під ударом можуть опинитись міністри, керівники антикорупційних органів, олігархи, голова КМДА Кличко та інші опозиціонери. Все це однаково необхідно Офісу президента як для актуальних політичних загроз, так і для підготовки сценарію другого терміну.

 

Про сумний рецепт проти тарифів

Ось вам і рецепт вирішення проблеми високих тарифів в Україні.Голова Гідрометцентру заявив, що за 20-25 років в нашій країні може не стати зими. Потім політики розповідатимуть, що ліквідація зими була закладена ними. Але насправді це сумно. Це показує глобальність і швидкість змін клімату.

 

Про вихід на марш за захист прав тварин

Завтра разом з небайдужими однодумцями йду на Всеукраїнський марш на захист тварин.Він відбудеватиметься у містах по усій Україні. Виділити трошки свого часу не так складно, щоб влада і суспільство почули, що проблеми страждань «братів наших менших» мають вирішуватись.

 «Нас дістало, що Парламент ігнорує більшість зоозахисних законопроєктів. Нас дістало, що знущання з тварин все ще продають як розваги. Нас дістало, що живодерів виправдовують суди. Нас дістало, що жорстокість до тварин з кожним днем лише множиться».