Скільки коштує газ в Україні: тарифи різко змінилися

Фото: РБК-Україна


Російський агресор може безкарно вчиняти будь-які злочини за власним бажанням. Отруювати та арештовувати Навального за надуманими звинуваченнями. Окуповувати та нападати на сусідні і не лише сусідні держави, таких випадків окрім України та Грузії ми знаємо багато, навіть без визнання ЄСПЛ факту, що РФ окупувала Крим ще до псевдореферендуму. Красти українську ікону з окупованого РФ Донбасу та дарувати його від імені Боснії Лаврову. Керувати іноземними владами з метою насилля над цілими народами як у Білорусі. Втручатися у американські та європейські вибори. На жаль, у США і Європі досі залишається багато «партнерсько налаштованих», не тільки у вигляді ще чинного президента США Трампа, але й майбутнього канцлера ФРН Лашета. Замість відчутного посилення тиску Путін вкотре отримує «стурбованість».

На жаль, політика «стурбованості» залишається однією з основ політики українських влад щодо РФ. Бо як чинна, так і попередня влади не вжили усіх необхідних антиросійських заходів, що потребує воєнний час. Замість цього, дехто сприяє, а не дехто не заважав зміцненню впливу проросійських медіа, партій та дискурсу, які в українській державі в інтересах Кремля ставлять під сумнів необхідність законодавчого посилення української мови, декомунізації, права на власну державність, ідентичність, культуру і зовнішню політику. А багато «корисних ідіотів» всередині встають на захист проросійських бажань. А те як на усі закони «палає» у вати та «путінців» лише підтверджує їх важливість.


Політики та олігархи використовують законне бажання українців мати справедливе тарифне навантаження у своїх політичних чи комерційних цілях. Політично тарифи в історії були однією з головних причин падіння рейтингів влад і це розуміють у Офісі президента. Але також скоординованість і організованість протестів, заяв новопризначеного енергетичного в.о. міністра Вітренка про «давайте купувати напряму російський газ» наштовхує на думку, що так звані ігри з «зниженням цін на газ» є політичною комбінацією з метою чергового перерозподілу ринку на користь Коломойського чи ще когось.

«Зниження цін на газ», яке поки виглядає як псевдозниження, впаде тягарем на плечі платників податків, а не олігархів. Бо замість ревізії формул ціноутворення та прибирання схем, прокладок і ширм на відповідному ринку ми матимемо «бюрократичні зміни», що змінять лише русла руху фінансових потоків. А ще деякі зацікавлені за одне можуть спробувати «захитати» уряд Шмигаля. А ще підірвати співпрацю з МВФ, який стабільно вимагає «антиколомойських кроків».


«Аваківсько-МВСні структури» періодично потрапляють не лише в корупційні та інші резонансні скандали щодо знущань над правами і життям людей. Роль відповідних держорганів є значно ширшою і має велике значення для захисту державності, безпеки і здоров'я людей, гуманного ставлення до тварин.

Якщо б поліцейські належно та проактивно виконували б свої функції, то нові норми законів на захист державної української мови працювали б ефективніше. Так само, ми б бачили меншу статистику захворюваності на Covid, якби здійснювався належний контроль хоча б носіння засобів індивідуального захисту в публічних місцях. І звичайно зоозахисників би не вражала своєю огидою новина про масового вбивцю бездомних тварин Святогора, якого виправдав київський суд. Жорстокість у вигляді знущань і вбивств собак, котів та інших тварин, на жаль, стала нормою, на яку правоохоронні органи не реагують ані превентивно, ані в ефективному переслідуванні винних живодерів та нелюдів. Це вже не кажучи про домашнє насильство, жорстокість щодо безхатьків та дітей. Тому виникає лише два питання: А чим вони займаються? І коли це зміниться?


Давно і послідовно підтримую рішення про скорочення кількості народних депутатів України до 300. Як і понад 90% українців. Населення України за часи незалежності скоротилось на 15 мільйонів осіб, а бюджетні витрати на чинний склад ВРУ є надмірними і завищеними. При цьому, після скасування мажоритарної складової у виборах у Виборчому кодексі та фіксації пропорційної у законопроекті про «300 нардепів» сенс у представництві нардепами округів пропаде, бо вони мають представляти усю країну, а не гречкосіяти.

Зрозуміло, що в Зеленського це рішення проштовхують для політичного піару, бо це є передвиборча обіцянка його команди. Зрозуміло, що у цьому рішенні є і певні політичні ризики. Але в цілому 300 голосів за це навряд знайдеться, бо одні нардепи не захочуть працювати більше, інші не захочуть втратити свої мандати у перспективі, будуть триматись за депутатські крісла, треті-партійні не захочуть обмеження заробітків на продажах місць у списках, четверті-проросійські не голосуватимуть, бо законопроект містить вимогу знання державної мови для обрання народним депутатом. Під час попереднього голосування за цей законопроект «слуги» дали лише 197 голосів, а опозиційні фракції вигадають чому «валити» правильну ініціативу, хоча насправді з згаданих вище причин.


Українська влада у вигляді авторки мемів про «дітей другого сорту» та «ФОПи не платять податків» Третьякової почала комунікувати необхідність «пенсійної реформи». У нас ця нормальна реформа, на жаль і швидше за все, буде спробою влади звільнитись від виплат пенсій декільком поколінням паралельно обклавши українців новими і значними відрахуванням та підвищеними «податками». Населення старіє, обсяги виплат зростають. Враховуючи роль спецфондів, то певно хтось ще зробить і бізнесок.


95 квартал через продаж "Eccho Rights" франшизи «Ліги сміху» до російської держави-агресора завів свою «Липецьку фабрику». У ній, як повідомляють ЗМІ, братимуть участь команди із окупованих РФ територій та вільної України. Ціна питання згідно даних «Слідства.інфо» може бути 500 тисяч $.


Коли люди втомлюються від якоїсь проблеми, то вони починають її ігнорувати і вести себе так, ніби її не існує, що демонструє свіжа українська соціологія щодо ставлення до Covid та локдауну. У звичайному житті це не часто призводить до фатальних наслідків, але в контексті підступності поширення та довгострокових наслідків від коронавірусу така легковажність вплине.І незважаючи на псевдостатистику влади, популізм перехворівших чи прихильників «теорій змов» цей вплив буде індивідуальним для людей.

Попри сподівання, що ситуація з Covid вирішиться у 2021 році, ситуація не така однозначна. Вже відомо про виникнення нових і як мінімум більш заразних штамів вірусу, через що провідні держави продовжують та навіть посилюють локдауни та інші карантинні обмеження, до прикладу, обговорюють запровадження обов'язку ходіння в респіраторах замість масок, прогнозують «ще важчий рік». На жаль, з'являються наукові дані, що люди, які одужали від Covid-19, все ще можуть певний час переносити і передавати вірус, попри наявність в них імунітету на 4-8 місяців. Вакцинація по світу йде нерівномірно, з скандалами щодо окремих вакцин, з питаннями до ефективності деяких з них. Вже не кажучи що Україна є однією з лідерок антивакцинних рухів, де 52% не готові вакцинуватись навіть безкоштовно, що є національною катастрофою.

Тим часом, попри малу статистику захворювань в Україні за вчора помер 241 українець, що було притаманно періоду значно вищого рівня захворюваності. Світ вчора встановив черговий рекорд з понад 17 тисячами смертей за день. Дані держстату, які так люблять ковід-дисиденти, стверджують, що за 11 місяців 2020 року в Україні померло на 15 тисяч осіб більше, аніж у 2019 році, і це з урахуванням обмеження активності та праці людей через карантини. Але люди цю інформацію ігнорують і деякі певно з гордістю дивляться як їх «колеги по поглядам» підпалили вежі 5G у Франції через що без зв'язку, радіо й телебачення було 1,5 мільйони людей, на тиждень позбавлені понад 700 тисяч людей. Цікаво як вони сприймаються новину, що Швеція хоче покрити всю територію країни 5G до 2023 року, адже вона ж одна з улюблених серед прихильників «теорій змов».


На відміну від «бану Трампа» в Youtube безпрецедентний наступ на свободу слова, що популяризує якісне українське кіно. Телеканал 1+1 за критику своїх продуктів знищує проукраїнський культурний канал Geek Journal, що через страйки «плюсів» припинить своє існування 28 січня.5 років унікального просвітницького контенту потрапляє під бульдозер «комерції несмаку».