11_06_2021_08_41_am_xiuY8iBnGmPVhCmHPVuKwYcDKoBFnLAnRCwCbLCm.png

Про страшні рекорди Covid-19 та його політичні наслідки

734 смерті. Така ціна антивакцинаторських фейків, маніпуляцій, дискусій, сумнівів, роздумів про якісь потенційні нічим не підтверджені майбутні наслідки чогось там. На жаль, далі буде, бо експерти прогнозують 30 тисяч заражень на добу, наповненість лікарень у 9 областях вже варіюється від 72 до 89%. Бо антивакцинатори будуть вишукувати якісь одиничні історії і вперто ігноруватимуть вже майже 65 тисяч померлих лише в Україні.

Тим часом, розквітає торгівля Covid-сертифікатами. Вчора багато хто поширював, що суд у Одесі покарав крадіїв прочитанням творів Шевченка, Твена та Лондона. Цікаво було б поспостерігати якби суд покарав Савченко вивченням додатку Дія, світових досліджень та статистики щодо протидії Covid, міжнародних практик законного обмеження прав людини, шкільної програми з біології і т.д. 

 

Шах і мат антивакцинаторам. У вакцинованому на понад 70% Моршині жодного госпіталізованого з Covid. Тим часом, у цілому недовакцинована Україна вийшла на впевнене 3-е місце у світі за смертями від Covid, 15 областей вже у «червоній зоні», в деяких вже розгортають мобільні госпіталі.

 

Черговий безкарний і відбитий харківський мажор. Що вважає нормальним стріляти в людей; посилати на три букви поліцейських; ганяти по місту без прав на швидкості, що призводить до смерті та каліцтв невинних людей.

Але цікаво чи він часом не заявляв нічого подібного? Не казав за логікою антивакцинаторів, що дотримання правил дорожнього руху – це порушення його конституційних прав; що їх дотримання – це вибір кожного; що світлофори, паски безпеки, пішохідні переходи – це докази світової змови?

 

Коронавірусні антивакцинатори ніби-то переживають за здоров'я. Хоча смертельна загроза від Covid не йде в жодне порівняння з здебільшого дрібною побічкою від вакцини. Хоча припускаю вони за своє життя вживали хоч якісь ліки, складу яких не знали і які купили за рекомендацією з телевізора. Хоча вони часто їдять сосиски і інші продукти, не перевіряючи їх вмісту, а ще п'ють воду з крану. Хоча багато хто з них вживає алкоголь, курить сигарети і вживає ще багато заходів, щоб померти не лише від Covid, але й від раннього інфаркту/інсульту. 

 

Антивакцинатори чи настрашені стали меншістю в Україні. Кількість прихильників вакцинації вже склала 54% напротивагу її противникам, 43%. Це означає що спільні інформаційні зусилля МОЗ та простих громадян в купі з запровадженням адекватних та законних обмежень поступово спрацьовують. Сприяє цим цифрам, на жаль, і шалене зростання смертності та захворювань.

Дуже цікаві цифри можна побачити щодо антивакцинаторства у розрізі окремих політичних партій, регіонів та вікових категорій. Найвищий рівень противників вакцинації на Заході України, серед молоді та прихильників УДАРу Кличка, партії Шарія, Батьківщини, Радикальної партії Ляшка та ОПЗЖ. При цьому, найбільші % прихильників вакцинації у Центральній Україні, у віковій категорії 50-59 років, прихильників ЄС, Сили і честі Смешка та Слуги народу.

 

При цьому, у вчорашніх голосуваннях ВРУ за постанову про карантинні обмеження для нардепів та покарання за підробку Covid-сертифікатів можна було помітити Covid-дисидентів у фракціях: ОПЗЖ у повному складі, Слуги народу (13), За майбутнє (6), Батьківщини (5), Довіри (4), ЄС та Голосу (по 3).

 

Головні висновки з учорашніх «маршів-шабашів антивакцинаторів».

По-перше, учасниками відповідних маршів стали не лише люди з дефіцитом знань у елементарній біології, актуальній статистиці, досвіді провідних держав Європи, законодавстві  України та міжнародних стандартах з прав людини; просто зманіпульовані фейками та теоріями змов; але й різні фріки, аферисти, підроблювачі Covid-сертифікатів як сестри Савченко, сектантські фанатики; відверті прихильники «русского мира», що прямо на мітингу кричали про «один народ», «штучну війну», фінансування з РФ; підписники російських Telegram-каналів (про останніх детально розписала в себе Olga Tokariuk).

По-друге, учасники своїми гаслами повністю підтвердили рівень власної неадекватності, адже повторювались усі найдикіші фейки, до прикладу, у Одесі кричали про «єврейську олігархію, що хоче знищити цивілізацію». Не дивно, що ці «захисники» Конституції заборонили учасникам маршу давати коментарі ЗМІ. Та все одно їх плакати не були щирими, бо замість «ні дослідам над людьми», «ні Covid геноциду, фашизму та тероризму», «ні цифровому гетто» вони мали щиро писати на плакатах «ми за смерть 700 людей на день і проти права на життя та здоров'я», «ми за печери і світ без технологій, науки, освіти і здорового глузду», «ми за підробку Covid-сертифікатів та тестів», «ми за поліомієліт в дітей».

По-третє, учасники відповідних маршів не просто насміхаються та зневажають померлих від Covid та їх родичів, наших важко працюючих медиків. Організатори в якості вимоги участі у акції визначили відсутність маски, що може підпадати під кримінальне законодавство в частині свідомого зараження інфекційними хворобами. Вже не кажучи, що популяризацією своїх поглядів вони банально збільшують смертність і наражають на смертельну небезпеку усіх «клієнтів».

 

В Україні новий антирекорд заражень на Covid у понад 27 тисяч випадків. Декілька днів було понад 700 померлих на добу. Вчора був антирекорд госпіталізацій за усю пандемію, майже 6 тисяч. Але антивакцинатори не цінують ані людські життя, ані імідж України. Бо зрозуміло як на наш імідж впливає, коли у Польщі виявили понад пів тисячі підроблених Covid-cертифікатів з України.

Давайте поглянемо на новини з Європи лише за останні 2 дні. З Європи, що відома своїм традиціями демократії та верховенства права. «Меркель попередила про суворі обмеження для невакцинованих у Німеччині», «Баварія повернула маски в школах», «в Англії з наступного року планують запровадити обов'язкову вакцинацію для медиків», «у Франції повернули вимогу щодо масок у школах», «Нідерланди повертають Covid-обмеження: маски, робота з дому і перепустки здоров'я», «у Греції запровадили нові обмеження для невакцинованих».

Антивакцинатори ж далі розповідають про порушення прав людини, хоча практика Європейського суду з прав людини свідчить про протилежне. Далі не помічають, що в Конституції не прописані права на зараження інших чи підробку медичних документів, зате прописані обов'язки щодо суспільства. Далі не помічають, що за їх логікою одяг є порушенням прав на ходіння голяком, ПДР на вільне пересування на швидкості 200 км/год, а статті кримінального законодавства про сексуальні злочини на вільні сексуальні зносини без обмежень.

 

Для тих, хто поширював інформацію про «вакцини для здорових є, а ліків для хворих нема». Наука працює настільки швидко, наскільки можливо.

«Противірусний препарат Lagevrio (Molnupiravir) є безпечним та ефективним у зниженні ризику госпіталізації та смерті у людей із легкою та середньою формою тяжкості Covid-19, які мають підвищений ризик розвитку тяжкого захворювання».

 

Визначились дві головні загрози для президентських перспектив Зеленського. Covid з його друзями-антивакцинаторами та морозні зими.

 

Нові політичні рейтинги та причини їх суттєвих змін

Прокоментував для ПравдаТУТ Львів причини зниження рейтингу президента Зеленського у останніх соціологічних опитуваннях.

Серед них: 1) Відтік частини електорату до екс-спікера Разумкова після його звільнення, 2) Відтік частини антивакцинаторів через адекватну позицію влади щодо вакцинації та карантинних обмежень, 3) Скандали як офшорний та нові зашквари Зе-депутатів, 4) очікування погіршення економічної ситуації на фоні потенційного чи вже чинного підвищення цін, тарифів та податків.

 

Відставка Разумкова, пандемія, корупційні скандали та тарифна криза суттєво змінили політичні рейтинги протягом вересня-жовтня 2021.

Найбільше втратили у президентських рейтингах Зеленський (-6%), Бойко (-1,4%) та Гройсман (-0,6%). Найбільше зросли Разумков (+3,6%), Смешко (+1%) та Тимошенко (+0,9), які зросли саме за рахунок рейтингу Зеленського. Це поки що не похитнуло президентські перспективи Зеленського, адже найближчих конкурентів він долає у другому турі, але зростання Разумкова є небезпечним.

Серед найбільших партій втрати рейтингу були лише у двох партій, в Слуги народу (-5,4%) та ОПЗЖ (-0,4%). Найбільше додали у рейтингу ЄС (+1,7%), партія Мураєва Наші (+1,6%) та Сила і честь Смешка (+1,5%). До парламенту поки проходить 7 партій, що відкриває можливості для цікавих ймовірних коаліцій, до прикладу, Слуги народу, Батьківщини та Сили і честі.

 

Про заяву Данілова щодо сильної президентської республіки

За якої рішенням РНБО можна телепортувати Порошенка на Мальдіви, Разумкова у минуле, а Киву у паралельну реальність.

За якої електоральні рейтинги, перегляди президентського Instagram, ціни на продукти, тарифи, пенсії змінюються прямим указом президента.

За якої інформація про офшори чи давні сумнівні спроби витягти гроші з банку може бути стерта з ЗМІ та пам'яті українського суспільства.

За якої Тищенко може виштовхувати неугодних депутатів через двері парламенту, а Третьякова з феєрверками святкує свої традиційні антигуманні заяви.

За якої термін повноважень парламенту та президента можна подовжити без участі парламенту та Конституційного суду.

А якщо серйозно, то конституційна реформа Україні потрібна. Щоб ліквідувати дуалізм влади і створити реальну систему стримань і противаг гілок влади, як це є у американській системі, до прикладу, з їх принципом постійної ротації кадрів.

 

Про план РФ щодо «повернення» Медведчука в переговори щодо Донбасу

Російське бачення плану «врятувати рядового Медведчука». І заодне заблокувати будь-які переговори щодо полонених та КПВВ. Але наших німецьких колег чомусь турбує не це, а законні удари наших Байрактарів на нашій землі.

 

Про нові пересування російських військ в сторону України

Путін починає торгуватись-тиснути за нову зустріч з Байденом.

«Останніми днями в соціальних мережах почали з'явилися відео, на яких видно, як російські військові потяги та колони переміщують велику кількість військової техніки, включаючи танки та ракети, на півдні та заході Росії. Посадовці, які поділилися з журналістами інформацією на умовах анонімності, констатують, що рух військ у бік України спостерігається вже протягом кількох останніх тижнів».