Політична карикатура Олексія Кустовського

Внутрішня політика

Про необхідність кримінального переслідування електронних декларантів

Владі вдалося забити іншими новинами жахіття цифр з електронних декларацій і ми це майже проковтнули. НАБУ ж відкрило два кримінальні провадження за фактами незаконного збагачення народних депутатів. Судячи по кешу у електронних деклараціях НАБУ би вже мало відкрити хоча б 100 таких проваджень. Є потреба в тотальній консолідації з метою тиску на НАЗК та НАБУ, щоб не відбувся саботаж перевірки декларацій.

Про очікуваність корупції у Львівській Міській Раді

Садовий обурився, що саме через обшуки Прокуратури у Львівській Міській Раді до нас не йдуть інвестори. Головне обшуків таких я не дуже згадую, а от недостатній прихід інвесторів протягом багаторічного мерства згадую. І кажуть в народі що причиною тому є шалена корупція міської влади, вимоги щодо отримання багатовідсоткових "відкатів" і надмірних пакетів акцій у інвестиційних проектах. Кажуть навіть, що жертвами саме такої схеми і стали проекти сміттєпереробних заводів. У ЛМР ГПУ ж вилучила документи, з яких видно, що за рішенням Садового було продано 23 га землі за заниженою ціною. Певно вершина "хвацької діяльності" мера починає вилазити з "глибин".

Про три «трибунали» щодо злочинів української влади

З огляду на записи розмов заступника Гонтаревої виникає думка, що колись в Україні виникне декілька «феноменальних трибуналів». Перший – щодо злочинів влади на війні. Другий – щодо злочинів влади у банківській системі. Третій – щодо корупційних злочинів влади.

Про згортання свободи слова та демократії в Україні

Прослуховування журналістів Української правди, обшуки і тиск на Інтертелеком, обшуки і тиск на Савіка Шустера, примус до звільнення голови суспільного НТКУ Зураба Аласанії. Влада під шумок "Шатуна" вирішила згорнути свободу слова і демократію в Україні? Прямуємо до кращих традицій Путіна?

Згортання свободи інтернету, переслідування ЗМІ, відставка Деканоїдзе і спроби реставрації «поліцейської держави» через «презумпцію правоти поліцейських», анонсовані «заходи» проти мирних акцій протесту громадян (перекриття «Хрещатика», перші арешти учасників протестів, погрози Авакова щодо застосування "будь-якої зброї"). Ще ніколи провідний «російський», «близькосхідний» і «китайський» світовий досвід так швидко не імпортувався в Україну (крім часів Януковича).

Про природню взаємодію режимів Януковича та Порошенка

Верховна Рада знову не змогла включити до порядку денного проект постанови про внесення на розгляд РНБО пропозиції про застосування санкцій щодо Януковича та Ко. А Генеральна Прокуратура призупинила розслідування злочинів Януковича проти Майдану. То депутатів не вистачає, то якісь процесуальні причини. А причина насправді одна - режим Порошенка є не тільки партнером залишків режиму Януковича, але і природнім продовженням режиму Януковича.

Про необхідність переслідування депутатів-москвоїздів

Депутат Вікторія Сюмар вимагає від СБУ вияснити, хто з депутатів літає до Москви, пересадкою через Мінськ. Наступною одразу ж вимогою до цього має стати кримінальне розслідування мотивів таких візитів і швидще за все тюремне ув'язнення для депутатів, що літають в Москву, бо я переконаний, що жодних добрих справ для України вони там не роблять.

Про небезпечний інцидент з Юрієм Шухевичем

Важко розібратись з суттю вчорашнього інциденту з Юрієм Шухевичем. Але видно наступне: 1) Шухевич або співучасник провокації, або його жертва, 2) Провокація спрямована, або проти влади (реальний переворот), або проти Тимошенко, або проти Тимошенко і Ляшка в пакеті, 3) З огляду на те, що провокація спрямована незрозуміло проти кого, то організатором акції могла бути Банкова, або ще якісь провладні чи проросійські сили, або внутрішні воєнізовані угрупування, 4) Дивною виглядала позиція Ляшка, коли він по суті захищав президента Порошенка, і наостанок 5) Щодо імпічменту президента, то а) на часі прийняття закону про імпічмент, б) Порошенко на імпічмент давно заслужив, в) реалізувати імпічмент варто лише після проведення дострокових парламентських виборів за новою виборчою системою.

Про чергову хвилю відходу реформаторів

Деканоїдзе та Марушевська пішли у відставку. Вбачаю у цих подіях позитив і негатив. Негатив – у державному секторі вже майже не залишилось реформаторів, а реформ без реформаторів не буває. Позитив – відхід реформаторів з владної команди означає, що нарешті наступає розподіл між реформаторами та антиреформістською владою. Тепер реформатори можуть зробити крок назад і піти в наступ єдиним політичним фронтом проти режиму корупціонерів-клептократів.

Про «український вибір» Надії Савченко

У фракції "Батьківщина" підозрюють, що Надія Савченко створює власний окремий політичний проект. Дуже дивна новина, адже Надія Савченко може просто очолити політичний проект Медведчука і успішно продовжувати реалізовувати його «український вибір».

Про закриття файлообмінників і наступ на права українців

Закриття он-лайн файлообмінників fs.to, ex.ua та torrents.net.ua - це лише початок ганебної політики держави на звуження культурних прав українців. Прикриваючись псевдоборотьбою за права інтелектуальної власності органи влади унеможливлюють доступ до великого масиву фільмів, музики і т.д., що не наносять збитків комерційним структурам. Лише вибіркове переслідування контенту має правову основу, а теперішнє невибіркове масове знищення ресурсів є спробою відібрати в людей єдині джерела доступу до світової культури та історії.

Зовнішня політика

Про міжнародно-правові перемоги у МКС та ООН

У міжнародно-правовому полі протягом двох років ми по суті не мали жодних зовнішньополітичних перемог. Зовсім недавно дуже позитивну резолюцію на користь України прийняла ПАРЄ. Але як виявилось це не все. Наступним стало визнання ситуації в Україні міжнародним збройний конфліктом (у рамках попередньої доповіді Міжнародного кримінального суду), Криму – окупованим, а Росії – державою-окупантом (у рамках резолюції Генеральної Асамблеї ООН). Саме зараз варто йти в наступ про який вже багато раз писав (в міжнародних судах та в організаціях), але наше МЗС як завжди «тормозить».

Про бажаний «Стрес-тест Мордору»

Цікаво було б глянути флешмоб, щоб в один день проти Росії навводили купу різних міжнародних санкцій, прийняли у когорті міжнародних організацій антиросійські резолюції, подали проти Росії позови у когорту судів, скинули пару проросійських лідерів і провели антипутінські демонстрації по всьому світу та в самій РФ. Флешмоб мав би назву "Стрес-тест Мордору".

Про погані новини з Молдови та Болгарії

1) Погана новина: на виборах президентів Молдови та Болгарії перемогли проросійські кандидати, а саме Ігор Додон та Румен Радев відповідно. 2) Хороша новина: повноваження президентів у двох цих країнах є обмежені, а тому навряд буде гостра зміна політики щодо України. 3) Дуже погана новина: міжнародна підтримка України поступово зачищається через «гібридні» внутрішні вибори. Після перемог Трампа, Додона та Радева нас можливо чекають поразки порівняно проукраїнських сил у Німеччині, Франції і т.д. А це вже може мати дуже серйозні наслідки. 4) Дуже погана новина: навіть на Україну потенційно може перекинутись тенденція реваншизму, коли народ викидає проєвропейських політиків, якщо вони не проводять реформи.

Про зрадливого «білоруського бацька»

Варто поставитись з повагою до того як білоруський "бацька" крутить і вертить ЄС та Росією для вичавлення з них своїх вигод. Але для України поведінка і голосування Білорусі в процесі ухвалення резолюції ООН щодо Криму та пропозиції Лукашенко про "організацію виборів на Донбасі" означають, що Білорусь остаточно померла для нас як "нейтральна сторона". Тому повністю підтримую Рефата Чубарова, що в Мінську більше жодних переговорів бути не може.

Про майбутній візовий безвізовий режим

ЄС нарешті розродився своїми реальними намірами щодо особливостей надання безвізового режиму для українців. Крім вже раніше оголошеного механізму призупинення його дії ми вже можемо бачити, що майбутній безвізовий режим в певній мірі буде візовим. Буде передбачена спеціальна плата (поки що у 5 євро) і реєстрація через спеціальну он-лайн систему ETIAS. Впевнений, що це лише початок і кількість перепон у рамках майбутнього безвізового режиму буде зростати.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація