пустой зал во время заседания Верховной Рады

В контексті останніх заяв Міхеіла Саакашвілі та заяв влади про так звані плани дестабілізації ситуації в Україні варто відзначити:

1) Корумпована влада намагається заглушити усі паростки для формування реальної політичної опозиції та політичної альтернативи в Україні. Як і раніше влада використовує фактор російської агресії для свого самозбереження і лякає українців різними «Шатунами». На практиці ж саме влада своїми діями на незаконне збагачення (яке продемонструвало електронне декларування), саботаж реформ та узурпацію влади, сама є головним «Шатуном» в Україні.

2) Будь-які проекти, що є політичною альтернативою до чинної кеш-корумпованої та злочинної влади, заслуговують на підтримку.

3) Двома основними формами протидії чинній кеш-корумпованій владі залишаються масові акції протесту, або ініціювання дострокових парламентських виборів.

4) Масові акції протесту (до прикладу, щодо Гонтаревої та тарифів) мають реальне і справедливе підгрунтя, хоч і, на жаль, використовуються окремими «пострегіоналівськими» політичними силами («За життя»).

5) Незважаючи на наявність політичних ризиків політичні сили усіх рівніх опозиції до кеш-корумпованої влади (від партій Саакашвілі та «Демократичного альянсу» і до популістських сил у парламенті) повинні виступити єдиним мирним політичним фронтом проти діючої влади.

6) Єдиний політичний опозиційний фронт повинен, перш за все, вимагати від корумпованої влади зміни виборчого законодавства на пропорційну систему з відкритими виборчими списками та зниження прохідного бар'єру до парламенту з 5 до 3%.

7) Після зміни такого законодавства єдиний опозиційний політичний фронт має право вимагати від президента Порошенка проведення дострокових парламентських виборів наприкінці весни-початку літа 2017 року. Станом на початок листопада дострокові вибори підтримує 42% українців.

8) Такі вибори не несуть загрози реваншу регіоналів, але несуть загрозу реваншу популістів. На жаль, ми не можемо відмовитись назавжди від демократичної і необхідної виборчої процедури через те, що суспільство не готове підтримати того, кого ми хочемо. Такою логікою керується Порошенко та Яценюк.

9) Аналіз соціології, а саме опитувань КМІС від жовтня та «Рейтингу» від листопада свідчать, що за умов переформатування виборчої системи в результаті дострокових виборів політична карта Україна може виглядати так:

«Батьківщина» - 12,2%

«Блок Петра Порошенка» - 11,3%

«Опозиційний блок» - 9,6%

«Радикальна партія» - 7,8%

«Самопоміч» - 7,7%

«Громадянська позиція Гриценка» - 5%

«За життя» - 4,2%

«Свобода» - 3,5%

«Укроп» - 3,5%

«Хвиля / Демократичний альянс» - 2,9%.

10) Така політична карта означає, що:

а) з парламенту зникне «Народний фронт» Яценюка,

б) з дуже високою вірогідністю до парламенту потраплять «Громадянська позиція» Гриценка, «За життя», «Свобода», «Укроп», певні шанси на потрапляння до парламенту мають партії Саакашвілі та «Демократичний альянс», особливо, якщо вони об'єднаються в одну політичну партію, Крім того, дуже вірогідно, що їх рейтинги в період перед достроковими виборами мають підвищитись,

в) свою політичну присутність посилять «Батьківщина», «Радикальна партія»,

г) свою політичну присутність послаблять «Блок Петра Порошенка», «Самопоміч» та «Опозиційний блок».

11) Такий політичний розклад створює можливості до створення нової коаліції у варіаціях з переліку партій «Батьківщини», «Радикальної партії», «Самопомочі», «Громадянської позиції», «Свободи» та «Хвилі / Демократичного альянсу». Разом вони набирають 39,2%. Владно-регіоналівсько-олігархічна каста, що складається з «Блоку Петра Порошенка», «Опозиційного блоку», «За життя» та «Укропу» набирають разом 28,6%. Таким чином, нова опозиційна коаліція може мати на основі дійсних даних 260 народних депутатів у переобраному парламенті.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація