Иностранные карикатуры на выборы в России

Росія є однозначно однією з найзбоченіших держав в питанні проведення виборів. Проведення виборів у де-факто тоталітарній системі як багаторічний стандарт і спроби проведення виборів на окупованих нею територіях (Донбасу та Криму) як нове віяння. Думаю вони ще можуть напрацювати рішення про включення Вашингтону до якогось там федерального округу і обрати президента США. Легітимність цих виборів нічим від всіх згаданих вище відрізнятись не буде.

Україна на сьогоднішні вибори у Криму ніби відреагувала правильно. Вжила заходів до підкреслення їх незаконності, спробувала мобілізувати міжнародну думку на невизнання результатів виборів до Держдуми в цілому.

Але тоді є два але..

Перше. Обов'язком дипломатичних представництв і консульських установ є повага до законів і правил держави перебування (тобто ці російські "ворожі гнізда" мають у тому числі поважати і норми щодо територіальної цілісності України). Питання: Тоді якого милого сьогодні в цих "гніздах" відбуваються незаконні вибори до Держдуми, що можуть легітимізувати окупацію Криму? Може й важко юридично перешкодити людям голосувати, але принаймі подумати над тим було варто. А люди то своїм голосуванням стають співучасниками легалізації результатів вчиненого проти України міжнародного злочину (окупації у формі агресії). Тобто тут і кримінальний елемент можна притягнути.

Друге. Чи підготувала Україна все що необхідно до правильного невизнання результатів виборів? Вибори до Держдуми нелегітимні щодо 229 з 450 депутатів (чотири мажоритарники від Криму і 225 пропорційників щодо яких заливаються голоси кримчан через їх включення до загальнофедерального округу). Для того, щоб західні партнери прийняли українську точку зору вона має бути чітко сформульована. На жаль, заяви окремих західних держав (у тому числі США та низки держав ЄС свідчать, що невизнання буде лише фрагментарним). І ще один момент. Чи готовий вже "список Абсурду" на впровадження українських та міжнародних санкцій проти осіб, що причетні до проведення незаконних у Криму виборів?

Иностранные карикатуры на выборы в России

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація