Редакційним колегіям Європейської та Української Правди урвався терпець (http://www.eurointegration.com.ua/articles/2016/08...). І одразу варто зазначити, що терпець урвався цілком справедливо. "Поховання" електронного декларування - це остаточне і безповоротне підтвердження того, що Порошенко і його команда не мають жодного бажання впроваджувати реформи і, перш за все, антикорупційну реформу.

Псевдодекларування працює вже більш 17 годин і я не бачу жодної реакції президента на цей жах, що відбувається на наших очах. А, отже, президент є співучасником того, що відбулось вчора і сьогодні. Як зазначається у статті: "Є всі підстави стверджувати: до фальсифікації реформ долучилося керівництво країни". "На жаль, нині є все більше ознак того, що президент якщо не ініціював, то принаймні підтримав лінію фальсифікації реформ". Навіть більше. Він вже давно і систематично фальсифікує реформи і пошиває українців в дурні. "Ключова проблема – те, що керівництво країни вірить у свою здатність пошити у дурні і свій народ, і західну спільноту".

Що з цим пропонують робити автори статті?

"Цим текстом редакція звертається до урядів країн ЄС та їхніх посольств: не скасовуйте візи, доки ситуація в Україні не зміниться кардинально.

Те саме стосується $3 млрд від МВФ та 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС. Хоча ми не маємо великих сумнівів, що міжнародні донори і без нашого заклику не надаватимуть кошти країні, що протягом тижня здійснила настільки стрімкий розворот у питанні боротьби з корупцією".

Ситуація до якої нас довела українська влада дійсно викликає обурення і вже навіть гнів. У своєму ранковому коментарі "Останній "електронно-декларативний" дедлайн для Порошенка та Гройсмана" (https://site.ua/oleksii.rohovyk/4702-ostanniy-elektronno-deklarativniy-dedlayn-dlya-poroshenka-ta-groysmana/) я вже відзначав, що: "Ми можемо змусити владу одуматись і ввести належно сертифіковану систему в найкоротші терміни, тобто не вбивати систему вводячи її несертифікованою. І другий варіант - це "перевернути стіл" у "діалозі" з владою, що вчергове обплювала і цінності Майдану, і обличчя усіх українців без виключення. Граючи постійно з вогнем і тримаючи нас за ідіотів влада вже давно заслужила на гідний "опік".

В цьому ж матеріалі я навів пряму цитату плану Юрчишини на який очевидно влада сьогодні йти не готова. Цей план по суті і дублюють автори статті. Тому ми мусимо докласти зусиль, щоб "перевернути" стіл, тобто інструментами громадського та суспільного тиску заставити керівництво держави піти на впровадження реального електронного декларування.

Що ж до реакції на це міжнародної спільноти, то викликає занепокоєння позиція авторів статті, що за дії Порошенка мають бути покарані українські громадяни (бо від візового режиму та припинення фінансування страждають прості українці, а не Порошенко). Такі дії Заходу можуть мати позитивний політичний ефект в тому сенсі, що блок безвізу та фінансової підтримки (і напевно гарантоване падіння курсу гривні) призведе до посилення протестних та антипрезидентських настроїв. Але стимулювання таких настроїв не є завданням наших партнерів.

В нас вже і так достатньо претензій до президента. Тому думаю, що на сьогодні ми маємо звертатись до міжнародних партнерів з тим, щоб вони шалено посилили прямий політичний тиск на президента Порошенко та ввели прямі західні санкції проти вищого керівництва української держави. Лише спільна конструктивна коаліція українських громадських осередків та міжнародних партнерів України (повторю: України, а не Порошенко) є запорукою впровадження реформ в Україні і електронного декларування як важливого їх елементу.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація