Порошенко і G5 починають думати, як змусити Мінські угоди працювати? А перед тим 2 роки не думали? «Дорожня карта» виконання? Мають якісь супернові рецепти переконання Путіна виконувати Мінські домовленості?

Вже неодноразово писав, що є лише декілька варіантів виходу з Мінського «глухого кута»:

1) Протаскування в Україні антинародних рішень щодо законодавства про «місцеві вибори» та «особливий статус Донбасу»? Порошенко вперто заявляє, що місцеві вибори та «децентралізація» пройдуть після виконання безпекових вимог. Така ж позиція міститься і у рішенні Варшавського саміту НАТО.

2) Відновлення Росією більш активних військових дій для ініціювання процесу з ухвалення нових домовленостей? Ми бачимо суттєве загострення на лінії розмежування до 100 обстрілів на день, але поки що це не повномасштабна ескалація бойових дій.

3) Запровадження Заходом нового підходу до санкційної політики проти Росії? Вже писав про три концепти санкційної політики, а саме «австрійський» (трохи виконали Мінськ – трохи послабили санкції), «італійський» (скасування санкцій на «спеціальний статус Донбасу») та «німецько-французький» (поетапне скасування санкцій як стимул до виконання Мінська Росією). НАТО і ключові європейські інституції далі кричать про твердість санкційної політики. Можна побачити обіцянки Італії, заяви Керрі, неоднозначну позицію влади Кіпру. Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що Росія розглядається не як загроза, а скоріше як партнер. Вчора вже була інформація, що Німеччина і Австрія більше не наполягають на повному виконанні мінських угод і виступають за поступове скасування ЄС санкцій проти Росії (пише інтернет-портал EurActiv).

У телефонній розмові з президентом Сполучених Штатів, який відбувся з ініціативи російської сторони, Путін знову говорив про "налагодження реального прямого діалогу з Донецьком і Луганськом", амністію, підтримуваним російськими збройними силами, бойовикам терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" і надання їм особливого статусу. РФ блокує розширення мандату ОБСЄ на всю ділянку кордону і закликає тиснути на Україну.

Про яку ж «дорожню карту» збирається тоді говорити Україна і G5?

Перший варіант – вони збираються політично визначити пріоритетність виконання Мінських угод (яка і так визначена) і зробити з цього гучний інформаційний привід (бо про реальні зрушення з переконання Путіна на протилежне просто нема).

Другий варіант – буде напрацьовувати пакет рішень, що суперечить офіційним заявам української влади та суперечить національним інтересам України, а саме напрацювання рішень щодо псевдозабезпечення безпеки на Донбасі (узгодження нової лінії розмежування; локальне псевдовідведення озброєнь; озброєна місія ОБСЄ з обмеженим районом присутності, або місія за наявності достатнього контролю зі сторони Росії; згода від Росії на проведення виборів під сумнівним міжнародним контролем ОБСЄ).

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація