Основні висновки з підтримки британцями виходу з ЄС:

1. Гнила і лицемірна європейська бюрократія отримала гідну оцінку для свого популізму, подвійних стандартів та псевдоцінностей. Наслідком такого волевиявлення британців стане системна деструкція структур ЄС та політичних режимів окремих держав-членів. Нас очікує парад євроскептичних референдумів про вихід у Нідерландах, Греції, Іспанії і т.д. Крім того нас можливо очікує новий спалах сепаратистських настроїв та загострення територіальних спорів. І першою ж жертвою цих тенденцій стане Британія. Їй загрожує територіальна роздробленість через вихід Шотландії, Вельсу та Ольстеру.

2. ЄС як проект впевнено і вірно буде втрачати свою привабливість, єдність та силу. Парад референдумів паралельно з ослабленням брюссельського бюрократичного трясовиння породить і посилитиcь лінії політичного розколу між Старою і Новою Європою. Формою такого розколу стане "повстання держав" проти берліно-паризького панування.

3. Путін сьогодні купається у ванні з шампанським, адже в тому числі і за його участі запущений процес поступового розплавлення політичних основ Західної цивілізації. Біженці, теракти і загравання з російським агресором зробили свою справу. Вони кинули ЄС в глибоку кризу і посилили президентські шанси Трампа у США.

4. Для України це означає що успіх міжнародних торгів українською територією і суверенітетом стає більш реальним. І це без перспективи безвізового режиму і членства в ЄС. ЄС ще більше стане для нас "поганим другом". Без перспективи членства і з клінічно-смертельним майбутнім ЄС втрачає свою актуальність традиційне бачення європейської інтеграції. Або ЄС сприймає Україну як рятівну пігулку під час затяжної хвороби, або Україні пора на офіційному рівні заявити про курс на створення разом з Польщею, Балтією, Туреччиною та іншими державами Балто-Чорноморського Союзу як противаги збанкрутілій ідеї єдності у ЄС та протидії російському агресорові та його прихвостням у Європі.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація