Перед вчорашнім призначенням нового уряду президент України Петро Порошенко виступив перед парламентом з великою промовою. З повним її текстом можна ознайомитись тут: http://www.president.gov.ua/news/vistup-prezidenta-ukrayini-petra-poroshenka-u-verhovnij-radi-36979

Враховуючи те, що сталось після цієї промови, а саме антиконституційні процеси з призначення нового уряду, варто виокремити 10 основних меседжів з виступу президента, що викликають найбільше роздратування.

1) Президент і далі намагається уникнути відповідальності за стан справ у державі та маніпулює, зокрема, перекидаючи її на конфлікт на Донбасі та російського агресора. Пане Президенте, російський агресор не несе відповідальність за політичні спроби узурпації влади в Україні в незаконний спосіб і не несе відповідальності за те, що Ви нездатні подолати корупцію та олігархію.

2) Президент апелює до Конституції та стабільності законності, але сам виступає одним з джерел порушення законодавства України. Пане Президенте, Ви один з тих хто зриває процес люстрації в Україні. Ви не вживаєте жодних кроків, щоб перевести у правове поле діяльність незаконної Центральної Виборчої Комісії. Ви маєте вплив на Генеральну Прокуратуру, що вважається бастіоном політичної корупції. Ви кажете що кроки щодо змін до Конституції мають враховувати позицію суспільства. То чи врахована вона в контексті Донбасу та Мінських угод?

3) Президент вважає, що ми не можемо допустити безладу і повинні зберегти завойовану демократію. Пане Президенте, це не прості українці займаються судовим переслідуванням українських патріотів. Більше 70% українців вважає, що країна розвивається у неправильному напрямку. Єдиним джерелом безладу в Україні є неефективне впровадження реформ та спроби узурпації державної влади. Обґрунтовані народні протести – не є «безладом» у цьому розумінні. Революція Гідності не була безладом. Вона була реакцією на безлад.

4) Президент вважає, що він не несе відповідальності за урядово-політичну кризу, що мала місце в останній період. Крім цього президент вважає «вирішення» цієї кризи наслідком власної політичної модерації. Пане Президенте, урядово-політична криза розпочалась з «олігархічного перевороту №1», що складався з розіграного для народу шоу в якому Ви ніби-то бажали відставки Яценюка. Але він залишився саме завдяки браку голосів депутатів Вашої партії у парламенті. Політична криза в Україні стала наслідком того, що Ви захотіли малою ціною перетягнути на себе ще більше влади в Україні. Наслідком «вирішення» політичної кризи є «олігархічний переворот №2», що супроводжується антиконституційним захопленням та узурпацією влади в Україні всупереч волі народу. Це на Вашу думку «цивілізоване розв'язання кризи, яке повністю відповідає європейським нормам політичної культури»? Це політичне середньовіччя.

5) Президент намагається поховати ідею технократичного уряду. Ця ідея не знайшла особливої підтримки у прогнилих та корупційних владних колах, а не у суспільстві. Суспільний запит на уряд професіоналів та політично нейтральних осіб в десятки разів більший запиту на уряд політичних казнокрадів.

6) Президент Україну дав добро на «широку коаліцію» з колишніми регіоналами. «Високо ціную позицію народних депутатів, які забезпечили цю коаліцію». Пане Президенте, саме проти таких політичних «широк» та цих політичних узурпаторів, корупціонерів виступав Майдан. Сьогодні Ви виступаєте в змову з зрадниками національних інтересів України і ворогами України.

7) Президент України виступає адвокатом «системи» і захищає уряд Яценюка від обґрунтованої критики. Пане Президенте, народні депутати слушно і справедливо 16 лютого визнали роботу уряду Яценюка незадовільною. Скасування цієї постанови – це ганебний плювок в обличчя українським громадян. Це плювок більшості українців, що збідніли за останній рік. Це плювок більшості українців, що так і не дочекались реформ та дотримання владних обіцянок. Жодні «надзвичайно складні умови» не можуть слугувати виправданням для Уряду.

8) Президент України намагається створити для Володимира Гройсмана хибний образ «політика нового покоління». Пане Президенте, пан Гройсман є Ваш близький політичний соратник і людина Вашого покоління. Політик нового покоління не буде займатися систематичним порушенням Регламенту Верховної Ради України і не буде брати участь у ганебному та в результаті антиконституційному політичному «договорняку».

9) Президент України намагається уникнути відповідальності за відсутність значних успіхів на зовнішньополітичній арені. Пане Президенте, ми віримо, що МЗС робить багато важливих речей для України. Але не можна стверджувати, що цей напрям нашої роботи «довів свою ефективність». Ми знаходимося в «глухому куті» з приводу конфлікті на сході України, ми не бачимо чіткої перспективи з вирішення питання окупації Криму, ми програли Референдум щодо Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, чинний для 2015 року режим міжнародної підтримки України починає обкидати значними тріщинами.

10) Президент України стверджує, що в Україні нічого не зміниться. Президент заявляє, що новий уряд як і попередній буде проводити реформи та європеїзацію України, а жодні документи з приводу нашої політики не зміняться. Це означає, що Україна далі буде реформуватись темпами «черепахи», а міжнародна підтримка буде танути в «корупційній вані» на наших очах.

Замість висновку. Президент засмучений, що «три політичні сили поставили себе за межі європейської, демократичної коаліції». Пане Президенте, а можливо Ви поставили себе за межі ідеї європейської та демократичної України? Ви заявляєте, що не дозволите коаліції приватизувати Президента. Та краще б Ви не дозволили собі приватизувати коаліцію та українську державу та волю українського народу. Ви кажете, що хтось знаходиться в опозиції до Уряду чи до Вас і що ніхто не має знаходитись в опозиції до України. Пане Президенте, але це ж Ви все більше і більше стаєте в опозицію до України і волі українського народу.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація