Вже очевидно, що особа, що замінить Яценюка на посаді прем'єр-міністра, не буде представником якісного іншого класу чиновників. Можна стверджувати що "олігархічний переворот" вдався. Якщо Гройсман стане головою уряду, то це буде означати те, що президент бере повну відповідальність за ситуацію в державі і про посилення тенденції до узурпації влади політичним класом президента (як цьому вміє сприяти пан спікер продемонстрував у парламенті).

Найсумніше у всіх розмовах щодо уряду в тому, що ми обговорюємо кандидатури/персоналії, а не програму дій. У цивілізованих країнах еліти мають загальне уявлення про стратегію державного розвитку, а політики лише змагаються за те хто її реалізує ефективніше. У нас же унікальна ситуація, коли і відставка, і призначення, і робота уряду не супроводжується ґрунтовною дискусією з приводу того що уряд має зробити для стратегічного розвитку держави. Так ми і скочуємося до обговорень про те наскільки хто "козел, зрадник і т.д.", але не розбираємось чому хтось "козел" чи "зрадник".

Процеси з призначенням нового голови уряду - це огидне знущання над українцями від політичних корупціонерів, лицемірів та аморалів, що прийшли до влади на народному гніві та смертях українських героїв. Вони використали український народ, поставили його раком, а тепер ще й катують нас. На сході вбивають цвіт української нації, в Криму знищують кримських татар, абсолютна більшість українців бідніє на очах, Росія наносить все нові і нові зовнішньополітичні поразки, Революція Гідності впевнено впала в кому.

У цей час ці ненажерливі пародії на людську істоту дозволяють собі відверто плювати нам в обличчя. Набрали депутатів під коаліцію "тушкованої свиноферми" і повністю дискредитували саму суть української держави. Президент марить переплюнути Януковича і стати узурпатором, Гройсман хоче допомогти з узурпацією якщо навколо буде "гідна банда", а Яценюк бути "гідним учасником гідної банди" по остаточному розкраданню України та знищенню проукраїнських та антикорупційних сил. В цей час Саакашвілі виходить з актуальними, але вже спізнілими вимогами.

Можливо на тому тижні шини і демонстрації під адміністрацією президента були сумнівними, але факт що протестний потенціал українців вже має підґрунтя вирости до небес. Цей політичний клас продемонстрував, що вони політичні злочинці, зрадники національних інтересів і агенти "совкового минулого". Така коаліція і такий уряд доведуть Україну до політичної катастрофи. Єдиним варіантом вирішення політичної кризи залишаються дострокові вибори.

Найстрашніше, що ми вже звикли, що нормальна цивілізована процедура (вибори) в Україні перетворюється на "перегавкування між зграєю хижаків", що загрожує національній безпеці. Хоча вже незрозуміло чи не стає загрозою національній безпеці ухилення від цих виборів. Соцопитування демонструють, що 52% українців підтримують розпуск парламенту, а 29% виступають за повне перезавантаження влади (тобто і за "перевибори" президента). Отож, національний безпеці загрожують не вибори, а подальші дії цих політичних динозаврів-казнокрадів, що можуть кінцево знищити надію на побудову сильної української держави.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація