Світлина від Георгія Ключника.

фото: Георгій Ключник


Внутрішня політика

"Звільнення" Уляни Супрун – це продовження політики знищення паростків реформ

Порошенко разом з своїм політичним партнером Ляшком (Ахметовим) та друзями з «реформованих судів» (який зовсім нещодавно поновив на посаді схемщика-одіяльщика Насірова) вирішив не чекати можливого другого терміну, а добити зародки малого переліку деяких реформ та перемог. Дискредитація армії, томосу, безвізу, інтеграції в ЄС та НАТО, звільнення Зураба Аласанії з посади голови Суспільного та тепер і в.о. міністра охорони Супрун. Неймовірний перелік президентської виборчої кампанії по-новому 2.0. Я б став переживати за Максима Нефьодова та людей, що займаються децентралізацією та освітою.

«144 видумані реформи» скоро стануть переліком «144 саботованих реформ».

P.S. Порошенко завжди може використовувати подібні рішення для піару. Одобрити рішення суду, а потім "покарати виконавців".

73% країни не хочуть йти «своїм шляхом» Порошенка

73% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку. Домінує така оцінка в усіх областях, регіонах та електоратах України.

І лише Порошенко з прихильниками йдуть, на їх думку, вірним «своїм шляхом».

В Україні не люблять вільних та незалежних

Замість них «соціальний ліфт» та можливості отримують покірні, слухняні чи «згорблені» раби.

В Україні не люблять відвертих та прямолінійних. Замість них «соціальний ліфт» та можливості отримують лицеміри, підлабузники та «дуполизи».

В країни, де системно дискримінують свободу та гідність, погане майбутнє.

Порошенко та Ко починають демонструвати свої найважливіші «передвиборчі фішки»

Масовий підкуп виборців, підготовку фальсифікацій, адміністративний тиск через місцеві адміністрації, силовий тиск через правоохоронців.

Коли рейтинги нікчемні, то влада звертається до традиційного для себе механізму викривлення результату. Спочатку було дозволено голосувати жителям окупованих територій, потім через створення можливості для голосування ВПО створений черговий механізм з «відкріпними талонами», а з останнього, то у списку виборців залишили 1,4 мільйони «мертвих душ». Усі ці фейкові мільйони голосів в купі з адміністративним примусом прокурорів, поліцейських, чиновників, ув’язнених, армійців, медиків, освітян і складають «електорат» Порошенка. А ЦВК захищає найбільші його стовпи в купі з судами, як це було зроблено від позовів кандидата в президенти Гриценка та інших.

Незаконно присутній на «форумі Порошенка» Луценко, що в робочий час агітував за Порошенка порушуючи вимоги закону, теж не залишається осторонь і вже пригрозив усім екс-міністрам оборони, включно з кандидатом Гриценком, кримінальними провадженнями про державну зраду. Інакше ніж спробою запустити «маховик» політичних репресій це не виглядає. Непрямі погрози у інших справах йдуть і до інших рейтингових кандидатів.

Очевидним вже для усіх став запуск мереж «агітаторів-збирачів підписів» від однойменної до партії БПП ГО та «бланків співпраці», що по суті є купівлею голосу за 1000 гривень. У Львівській області відбувся гучний скандал навколо одного з таких «агітаторів», що після спроби сфотографувати «бланки» покликала на підмогу «кремезних молодиків», що почали виламувати двері мешканцю. Місцеві адміністрації проводить «дискусії про плани розвитку» з мешканцями, де йде відверта агітація за чинного президента. На інтернет-ресурсах військових бригад в порушення закону також розміщується агітація за Порошенка від Начальника Генерального штабу Муженка. Тим часом, в розслідуваннях ЗМІ, зокрема, «Схем», вже з’являються матеріали про платне використання «ботів» у соціальних мережах, до прикладу, від Яценюка та Мартиненка. За інформацією активістів, 10% від бюджету розвитку Дніпра хочуть використати в якості інструменту «матеріального заохочення виборців», що після підтримки Порошенка мером Дніпра Філатовим матиме очевидне спрямування.

Хтось боїться реваншу регіоналів і на основі цього думає про свій вибір на президентських виборах 2019. Та цей реванш вже давно настав і виграв, бо так проводити свою кампанію як робить засновник Партії Регіонів та міністр в уряді Азарова Порошенко і паплюжити Революцію Гідності можуть лише регіонали.

«Задній прохід» у ЦВК Порошенка

«Великий лідер і реформатор» Порошенко злякався маленької групи громадських активістів з плакатами «Хто замовив Катя Гандзюк» та вирішив піти подавати свої документи до ЦВК «своїм шляхом». Чорним, запасним та службовим входом. Певно власного народу та активістів він боїться більше аніж Путіна.

«Своїм чорним шляхом» він йде не тільки подавати документи ЦВК. Таким же «шляхом» він хоче проходити і у другий тур. Оминаючи людей та їх реальні проблеми, ховаючись за парканами підконтрольних державних органів, порушуючи правила через незаконну агітацію, силовий та адміністративний ресурс, маніпуляції з списками виборців, фальсифікації результатів та підкуп.

Як рекордна кількість кандидатів у Президенти України вплине на результат виборів 2019?

У ЦВК зареєстровані 44 кандидати в президенти 2019, що є абсолютним рекордом для України.

Така кількість кандидатів створює низку прямих наслідків:

По-перше, технічних. Велика кількість кандидатів означає невеличку компенсацію деяких бюджетних витрат на президентські вибори, адже усі крім переможця втратять внесену ними заставу у розмірі 2,5 мільйонів гривень. Поруч з тим, велика кількість кандидатів означатиме суттєве збільшення розміру виборчого бюлетеня, що накладає більший тягар на виборців. Більш ліниві та несвідомі виборці можуть банально не дійти до певного кандидата.

По-друге, технологічних. Більшість з зареєстрованих кандидатів мають конкретно визначену роль, що не пов’язана з перемогою як ціллю. Вони відправлені у кампанію, щоб сприяти комусь, або заважати комусь.

Сприяти комусь вони можуть через забезпечення більшості у виборчих комісіях, за яку будуть йти шалені битви, торги та договорняки. І тут фраза «важливо не як голосують, а як рахують» буде ключовою. Така кількість кандидатів свідчить про високі шанси на фальсифікацію результатів президентських виборів. Псевдокандидати можуть також згодом делегувати комусь свої голоси. Будуть використовувати власні медіа-квоти для просування необхідних союзникам меседжів. Заважати вони комусь можуть також і через виборчі комісії, і через критику обраних конкурентів.

По-третє, найважливіших наслідків, а саме політичних. Який вже вплив спричинило балотування такої кількості кандидатів та як це може вплинути?

Перше – відбувся суттєвий розкол опозиційно-демократичного табору, що суттєво зменшує шанси на другий тур навіть в умовах домовленості про єдиного кандидата. Гриценко, Садовий, Гнап, Добродомов, Деревянко, Безсмертний, Кошулинський поїдають рейтинги один одного і, таким чином, зменшують шанси на успіх представника цього табору. Крім того, певні бенефіціари надіслали сюди таких кандидатів як Кривенко чи Кармазін, щоб відібрати додаткові крихти. У підсумку така нездатність до єдності грає на користь Порошенку, бо саме його мав би вибити з другого туру єдиний кандидат від цього табору. Багато в чому з цього приводу і виникають підозри про мотивацію деяких кандидатів щодо участі у виборах, або зриві об’єднавчих процесів. На цьому вакуумі, до речі, частково виріс і Зеленський.

Друге – відбувся суттєвий розкол у таборі проросійських сил. На щастя, замість єдиного кандидата Бойка ми маємо ще трьох, Мураєва, Вілкула та Бондара. Їх електоральний потенціал не є нульовим, а тому вони суттєво подрібнили цей електорат. І це при тому, що частину тут також відбере Зеленський і Тарута. В купі з високими рейтингами Тимошенко у східних областях це майже унеможливлює проходження Бойка до другого туру. Це стратегічно важливо в умовах бажання Кремля впливати на підсумок виборів.

Третє – електоральні маневри в парі Порошенко-Тимошенко. Донедавна головні фаворити передвиборчої кампанії згідно соціології та даних букмекерських контор створювали значну кількість проектів для підтримки чи відбору голосів. На відбір рейтингу в Тимошенко працюватимуть такі кандидати як Скоцик, Богомолець, Богословська, Литвиненко. Тобто у їх появі найбільше зацікавлений саме Порошенко. Також у виборчому бюлетені буде людина, ініціали якої повністю співпадатимуть з даними Юлії Тимошенко, бо певні сили у владних колах назбирали гроші на кампанію екс-нардепа з «Народного фронту» Юрія Тимошенко. Сприяння Банковій через тиск на Тимошенко можна очікувати і від ахметівського Ляшка. Тут мотиви і режисери зрозумілі. Для страхування Тимошенко можуть спрацювати такі кандидати-союзники як Наливайченко та Тарута. Окрему роль тут має «пул Коломойського», зокрема, Олександр Шевченко проти якого працює Ігор Шевченко, а також Купрій. Після висунення Зеленського, впевненого зміцнення його лідерських позицій у президентському рейтингу, він консолідує навколо себе різні електоральні групи, відібрані в різних таборів, але спільна спрямованість кампанії проти Порошенка, може сприяти ситуативним коаліціям Тимошенко з людьми Коломойського.

Четверте – невеличка міжусобна конкуренція має місце і в радикальному таборі, де для Ляшка проблеми створюють Каплін та Ківа. Це поле тісно перетинається з «лівим сектором», на якому вирішив зіграти і Мороз. Але ця ніша дуже вузька і відчутного ефекту на вибори не матиме.

Незважаючи на велику кількість кандидатів реальні шанси на перемогу залишаються у 3-4 людей, але враховуючи низькі електоральні розриви в межах статистичної похибки, високий рівень загальної недовіри до усіх політиків та високі антирейтинги найвірогідніших претендентів на перемогу, роль технічних кандидатів залишається дуже високою, адже ціною питання виходу чи не виходу у другий тур можуть бути самі ті мізерні і вирішальні 1-2%.

«Молодь та чоловіки» - за Зеленського, «пенсіонери та жінки» - за Тимошенко

Завдяки опитуванню групи «Рейтинг» можна проаналізувати електоральні настрої українців через їх вік та стать. По-перше, на даний момент Зеленський переконливо лідирує у сегменті 18-29 років з 31%. В найближчих конкурентів 9 та 7% відповідно, що є закономірною реакцією бажання великої частини молоді до нового та того, що нові за якістю програми та кампанію Зеленський для них запропонував. Проблема для Зеленського полягає в тому, що молодь не є дуже активною на виборах і по великій мірі їх ігнорує. Тому одним з головним завдань сучасної кампанії Зеленського є довести їх до дільниць, що є надскладним завданням. Поруч з тим, у активно електоральному сегменті 30-39 років Зеленський з своїми 22% також має суттєву перевагу над конкурентами, що не мають більше 10%. Голоси осіб віком 18-49 для нього будуть стратегічними.

По-друге, підтримка Тимошенко прямо пропорційно зростає підвищенню віку. За неї менш схильні голосувати виборці у віці 18-39, але більш схильні голосувати виборці 50+, що говорить про цільову аудиторію та потенційний «ядерний електорат». Пенсіонери та жителі сільської місцевості залишаються стратегічним сегментом для її агітації. Для неї важливо працювати з людьми віком 40-49. Досить схожа як у неї ситуація в Порошенка, Бойка та Гриценка.

По-третє, за гендерною складовою серед жінок на цьому етапі лідирує Тимошенко, а серед чоловіків Зеленський. Якщо серед чоловіків Зеленський має більш відчутний відрив, то серед жінок відстані між кандидатами в межах статистичної похибки. Якщо підтримка від обох статей є досить рівномірною в Зеленського, Порошенка, Бойка, Гриценка, то Тимошенко підтримують на 4% більше жінок, аніж чоловіків. Саме для розмивання останньої переваги і на цих виборах є низка технічних кандидатів, щоб відібрати ці симпатії в Тимошенко.

Багатьом людям, що підтримували Дмитра Гнапа на словах чи грошима напевно соромно чи боляче писати

Але принципом нової політики є не лише визнання власних помилок, але й класичне «Платон мені друг, але істина дорожча».

Єдиним політичним капіталом, яким володів Гнап, була його позитивна репутація та доброчесність. Була довіра. Але після вчорашнього тотального «зашквару» він втратив цю перевагу. «Заникати» на приватний банківський рахунок більше 9000 євро своїх колег по «Слідство.Інфо», не передати як то було обіцяно ці кошти на потреби української армії, не задекларувати ці кошти в е-декларації кандидата в президенти України – це не те, що ми очікуємо від нових політиків. Я уважно читав різні матеріали і дивився відео-коментар Гнапа, але мене його слова не переконали. Ми маємо бути вдячні, що Дмитро разом з партією «Сила людей» провели перші непогані праймеріз, реально зібрали кошти на президентську заставу чим вписали в українську політичну історію нові успішні і прогресивні практики. І якщо позиція «Сили людей» дає їй шанси на «виживання», то Дмитро робить нову помилку.

На жаль, в українській політиці шалений дефіцит доброчесності. Якщо від старих наскрізь корумпованих політиків ми вже нічого і не очікуємо, то від нових хочеться бачити значно більше. Надії і сподівання на таких політиків розбиваються значно більш гучніше і боляче, бо стратегічно вони деколи наносять не менше шкоди, аніж скандали з старими політиками. Ситуація навколо квартири Лещенка нанесла дуже важкий удар по репутації антикорупційного руху. Такий самий удар по новим політикам нанесе і ситуація з Гнапом. І найважливішим негативним наслідком від цих історій є не те, що від них електорально виграватимуть такі як Порошенко, на фоні яких «зашквар» Гнапа як комаха на фоні планети Земля. Ще більш важливим наслідком цієї історії є поширення зневіри серед прогресивних груп, кіл та електорату.

Садовий викликав Гриценка на «словесну дуель». Гриценко погодився

Це вони так хочуть перевести у публічну площину переговори про те, хто з них має бути єдиним кандидатом в президенти? Якщо це їм допоможе, то тоді ідея непогана. Але якщо мета є іншою, то виникає питання: Садовий та Гриценко не в курсі, що потрібно викликати на дебати більш рейтингових опонентів з протилежного за розкладом табору? Порошенка, Тимошенко чи хоча б Зеленського. Чи вони настільки забавились у свої «двосторонні ігри», що цими дебатами поховають рейтинги один одного і лише допоможуть суперникам?

Активістів вбивають

Потім людей, що задають питання про ці вбивства, «пакують» та б’ють у кращих традиціях «Беркуту»; затримують у «Борисполі»; рвуть плакати про Гандзюк на «форумі Порошенка». При тому, усім цим Порошенко та Ко ще й намагаються підставити політичних опонентів. На жаль, Революція Гідності не зробила з українців вільних людей. Рабів грабують, принижують, вбивають, а вони не відкидають голосування за політиків, що сприяють реставрації януковицьких та російських практик в Україні.

Вибачитись за «Лежать, бандера» недостатньо

Щоб забути про побиття лежачих, що не чинили опору; про надмірне застосування сили та удари в заборонені зони; про тримання обличчям на асфальті на зимовому морозі; про перешкоджання діяльності журналістів та активістів, що хочуть знати лише правду. Про те, що після Революції Гідності ми мали рухатись в сторону Європи, а не Мордору.

Спочатку вони дають можливість втекти частині беркутів-вбивць. Іншій частині вони дозволяють уникнути люстрації. 30% з них влаштовують на різні посади у «новій» поліції. А потім генпрокурор Луценко називає беркутів «постраждалими» і «частиною Небесної Сотні». Чи варто дивуватись ставленню таких людей до українців як до м’яса, якщо вони спокійно працюють разом з убивцями?

Хто замовив Катю Гандзюк? Хто замовив 50 нападів та вбивства активістів?

Жінка Третього тисячоліття, «бляяяя»

Представниця президента Порошенка у Верховній Раді. Дружина Генерального прокурора. Автор афоризму «Винєсі казла» і «Бля».

І ці люди ще й сміють оцінювати їх честь і гідність у позові до Гриценка у 2,5 мільйони гривень. Й справді кумедно захищати те, чого нема. Особливо після того як Юрій Луценко прирівняв загиблих Героїв Революції Гідності до загиблих «беркутів», назвавши їх жертвами і включивши до Небесної Сотні.

Брехня про слідство щодо злочинів проти Майдану

Луценко заявив, що досудове слідство щодо винних у розстрілах на Майдані завершено. І цю брехню одразу спростували в ГПУ та серед адвокатів.

«Начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заперечив заяву генрокурора Юрія Луценка про завершення досудового слідства щодо винних у розстрілах на Майдані. "Слідство не завершене", — цитує Горбатюка "Громадське". Він також додав, що рішення про завершення слідства приймає прокурор у провадженні, а не генеральний прокурор.

Адвокат родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська на своїй сторінці в Facebook також заперечила слова генпрокурора про завершення розслідування. "Юрій Віталійович бреше. Розслідування розстрілів на Майдані не завершено. Слідчі експерименти всі не проведені. Експертизи не завершені. Допити всі не проведені. Відео і фото всі не зібрані і не опрацьовані"».

Коли у цій країні вже буде професійний, адекватний та доброчесний голова ГПУ? Винні у вбивствах та інших злочинах проти Майдану хоч колись будуть покарані?

Порошенко vs Тимошенко: потенційні корупційні ризики

Певний час назад фракція БПП оприлюднила перелік питань щодо потенційних корупційних дій Тимошенко та активно крутить власні звинувачення у пропагандистських відео (газові справи ЄСУ та з «Газпромом», американські офшори, зв’язки з Лазаренком, гроші від Коломойського). Майже пуста е-декларація Тимошенко сама по собі навіює стійкі сумніви. Але до практичних юридичних кроків щодо неї до цього часу не було. До них вдались антикорупційні активісти. «Солом’янський суд Києва відмовив у скаргах Центру протидії корупції на бездіяльність антикорупційних органів, які відмовилися розпочати розслідування за фактами незаконного збагачення Юлії Тимошенко. Зазначається, що наприкінці 2018 року представники організації надіслали заяви САП та НАБУ з відповідними копіями документів, що свідчать про приховані витрати Тимошенко на послуги американських лобістів». Мова про оплати одними американськими компаніями на користь інших лобістських компаній, що не задекларовані ані як власні компаній, ані як вартісний подарунок.

Вчора Тимошенко пішла у «корупційний наступ». Вона не тільки викрила потенційні великі корупційні мережі щодо купівлі голосів від штабів Порошенка, але й додала: «З декларацій Порошенка випливає, що за 2018 рік президент "у 82 рази збільшив свої доходи. Частину своїх доходів він збільшив на тому, що дає свої особисті гроші своїй країні під час війни під відсотки. Є абсолютний конфлікт інтересів між президентом, який має всі повноваження і призначає керівника Нацбанку, а також тим, що він своїй державі дає гроші під великі відсотки. НАЗК має скласти протокол про корупцію, бо Порошенко збільшив свої доходи у 82 рази й заробляє проценти на тому, що "дає в борг своїй країні». «Викриття» від Тимошенко явно завузькі, адже щодо Порошенка є значно більше серйозніших потенційних корупційних епізодів: від неналежного декларування витрати на відпочинок на Мальдівах, приховування «іспанської офшорної вілли» до «панамських паперів» та численних схем, що ведуть стежками до Банкової.

Нас очікують нові і нові звинувачення. І це важке випробування для усієї антикорупційної інфраструктури. У тому числі, щоб не стати інструментом тиску.

Лише на 5-ому році війни вони додумались відкрити кримінальне провадження проти Медведчука

Що він використає у передвиборчих цілях для Бойка. Хочеться вірити, що вони піаряться, а не знов розкручують Бойка для Порошенка.

Цієї проблеми б не було якби Медведчук разом з Бойком вже 5 років як сиділи за свої численні злочини проти України. Але Порошенко дуже були і є потрібні такі політичні партнери як Бойко і такі інформаційні партнери як Медведчук. Саме «тепла ванна» для ригів створила загрозу проросійського реваншу в Україні.

P.S. А коли будуть відкриті провадження проти сотень інших пособників Путіна в Україні? А причетних до «укладення» антидержавних Мінських домовленостей?


Зовнішня політика

Російським спостерігачам не місце на президентських виборах 2019 в Україні

Це принципова позиція на якій має стояти Україна і великий позитив, що, незважаючи на міжнародний тиск, парламент проголосував необхідне рішення, а Порошенко заявив, що надасть ДПС наказ не пускати цих осіб в Україну.

Не можна не відзначити, що позиція ОБСЄ стала вчергове дуже співзвучною з тезами Кремля. ОБСЄ не тільки включила до своїх місій росіян, але й публічно наполягала на їх прийнятті. Але вражаючою тут стала позиція спецпредставника США Волкера, що написав: «Добре, якщо російські спостерігачі будуть частиною виборів, але під керівництвом ОБСЄ». Для усіх адекватних людей мало би бути зрозумілим, що завданням цих осіб була б лише дискредитація виборів.

Незважаючи на очевидність російської загрози не всі депутати підтримали заборону на участь російських спостерігачів. Серед них: 31 депутат з БПП (Білозір, Богомолець, брати Дубневичі, Заліщук, Князевич, Кононенко), 13 депутатів з Народного фронту (Ємець, Пинзеник), 12 позафракційних (Бойко, Купрій, Литвин, Розенблат, Балога, Деркач, Мельничук), весь «Опозиційний блок», майже все Відродження і Воля народу, 2 депутатів з Самопомочі (Скрипник, Сисоєнко), 2 депутатів з Радикальної партії (Вітко, Чижмарь).

Переговори щодо питань Донбасу та Криму незважаючи на «нові ініціативи» знаходяться у «глухому куті» та тіні «антидержавного Мінська»

Вимога США про відсутність переговорів до звільнення українських моряків є правильною, хоч вона і означає, що віри в це звільнення в короткостроковій перспективі мало.

Поки ключові міжнародні процеси в контексті агресії РФ на паузі і очікуванні підсумків президентських виборів 2019 та впровадження «Північного потоку-2» російські окупанти не оминають можливості вчиняти нові злочини. «На території Нижньо-Чурбашського хвостосховища, що в окупованій Керчі, через незаконний видобуток піску з урочища Плавні, зруйновано дамбу, яка перешкоджала потраплянню відходів у море. Весь бруд від промивання та видобутку піску йде на міський пляж. Зазначається, що поряд з могильником журналісти бачили мертвих лисенят. Видобуток і промивання піску провокує різні захворювання».

На жаль, від злочинів на користь агресора не відмовляються і на українській стороні. Поки міжнародні партнери висувають пропозиції щодо місії міжнародних спостерігачів у Азовському морі, Національна поліція порушила кримінальні провадження щодо Луганської, Донецької та Львівської філій державного підприємства "Регіональні електричні мережі", які, по суті, подарували електрику окупаційним адміністаціям Путіна на Донбасі.

Правильне і необхідне по суті рішення щодо внесення змін до Конституції в частині ЄС і НАТО є популістичним і піарно-передвиборчим за своєю природою

Воно жодним чином не наближує нашу інтеграцію, яка блокувалась Порошенком в частині Угоди про Асоціацію з ЄС та порядку денного з НАТО протягом останніх років. Це гарна обгортка, що на ділі є підміної реальної інтеграції, в якій нема великих успіхів. Крім того, самі зміни є поверхнево-декларативними, що не зав'язують державні органи на євроінтеграцію в частині обов'язків та відповідальності.

І ще одне питання: Чи не шкодить нашій інтеграції в Західний світ виключення можливості розміщення іноземних, у тому числі, військових баз НАТО, на території України?

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація