Світлина від Георгія Ключника.

фото - Георгій Ключник


Внутрішня політика

Життя по-новому = Новий курс

Українцям кожного разу обіцяють «золоті гори». Що як було не буде. Що не буде дикого олігархічного капіталізму, політичної корупції, договорняків з ворогами країни. Обіцяють реформи, щасливе майбутнє на Заході. І все вічно загорнуте в обгортку «нового». Новий кандидат, новий подих, прорив, життя, курс.

І люди вірять. Віддають голосів на 54% і готуються віддавати їх тим, хто обманює та грабує їх останні 20 років. Чомусь зробити нову зачіску, вдягти новий костюм, заговорити англійською замість російської вистачає, щоб люди забули про дюжини невиконаних брехливих обіцянок, неодноразовий продаж національних інтересів, постійні корупційні скандали та авторитаристські «замашки». Порошенко і Тимошенко гідні суперники. Вони вчились і вчили одних та тих же. Крали з сусідніх кімнат державного будинку та паразитували паралельно.

Тимошенко розповідає про боротьбу з олігархами. І чомусь два рази чисто випадково плідно зустрічається з Пінчуком. Чомусь плідно співпрацює з олігархом Тарутою і можливо навіть бере гроші в Коломойського.

Порошенко сам є олігархом і з задоволенням співпрацює з представниками цього ворожого класу в Україні, яких депутати Європарламенту називають причиною більшості бюджетних дір в Україні. Він як і Пінчук протягом війни веде бізнес у державі-агресорі, налагоджує спільні антидержавні корупційні схеми з Ахметовим. «Сліпий траст» по-новому чомусь виявляється в руках його соратників по корупційній справі Гладковського та Кононенка. Перед продажем власного ж заводу «Кузня на Рибальському» він виводить з неї усю нерухомість.

Що буде з антикорупційної реформою в умовах життя по-новому та нового курсу? Що буде з олігархами? Те що і зараз. Повністю контрольовані антикорупційні органи президент називатиме незалежними, а громадських активістів та журналістів позиціонуватиме як ворогів. Активістів за закиданнями нардепа яйцями будуть судити за посягання на псевдодержавного діяча. Журналістів будуть тиснути постановами про доступ до даних телефонів, до яких залучатимуть фігурантів справ антикорупційних органів. Правоохоронців далі намагатимуться захистити від е-декларування, а штат бездіяльнісної прокуратури буде одним з найбільших у Європі. Екс-регіонали далі будуть мати індульгенцію. А олігархи далі керуватимуть країною у рамках взаємовигідної співпраці з владою. У селян крастимуть вирощений ними врожай, а потім вимагатимуть хабар за затримання тітушок, що цей врожай викосили.

Все це буде якщо не усвідомити, що технологія «є лише декілька реальних кандидатів» - це маніпулятивний витвір цих "нових". Кажуть в нас доступ до політики обмежується самою системою. Через високу вартість політики, відсутність доступу до ЗМІ. Але чи можна дивуватись перемогам старих політиків, якщо ми піддаємось на збудовані ними стіни / межі у нашій свідомості?

«Самопоміч» та «Демальянс»: з надією на тенденцію

Позитивно і з надією на розвиток тенденції сприймаю політичний союз «Самопомочі» та «Демократичного альянсу». Вже не перший рік експерти та активісти говорять про критичну необхідність об’єднання демократичного табору проти внутрішнього ворога (корупційно-олігархічної влади на Банковій) та зовнішнього ворога (російського агресора та його посіпак в Україні).

Лише на цих вихідних Латвія чітко продемонструвала, що розкол проєвропейських еліт створює загрозу російського реваншу. Щоб політичні союзи та кандидати з демократичного табору були ефективною протидією загрозам і заслуговували на підтримку такі союзи мають бути значно ширшими. На президентські вибори залишки адекватних сил мають йти широким фронтом з залученням інших опозиційних сил та кандидатів. Єдиний координаційний штаб та бажано єдиний кандидат в президенти будуть запорукою перемоги над сценарієм «солодкої парочки» Порошенко-Тимошенко та екс-регіоналів. Опозиційні партії можуть довести, що здатні бути владою лише тоді, коли продемонструють здатність домовитись між собою. Якщо вони підуть на вибори великим демократичним табуном, то вони гратимуть на руку Банковій і Кремлю.

На виборах президента України переможе кандидат-емігрант

Він отримає «голоси» 8 мільйонів українців, що «проголосували ногами» за системи освіти, правосуддя, урядування та емігрували до інших країн та держав.

У часи глобалізованого світу людей і особливо молодь неможливо обманувати на тему їх перспективи. Вони їхатимуть до більш конкурентоспроможних країн. І це найяскравіша відповідь на усі «144 реформи» і бравурні заяви влади.

З якого дива так карколомно зростає ціна на бензин?

Може курс долара суттєво змінився чи вже пройшло півроку з суттєвого підвищення цін на нафту? Чи просто хтось вирішив вчергове змовитись і підзаробити?

Вони не мають грошей, щоб підвищувати людям зарплати та пенсії. А чого люди мають сплачувати незаконно завищені у 2-3 рази тарифи, якщо вони не мають економічної спроможності їх сплачувати? Собівартість видобутку газу як мінімум у 1,5 раз менше чинних тарифів і як мінімум у 3 рази менше від запланованого підвищення. Коли вже буде народний бойкот Роттердаму+ та Бензину+?

Розвідник Семочко в оточенні російських паспортів

Певний час назад першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки було призначено Сергія Семочка, що має згідно розслідування непояснюваних статків на 8 мільйонів доларів, а уся його родина має російські паспорти.

Реакція Порошенко на багатоденне гудіння і скандал: 1) мовчання та ігнорування, 2) послання на три букви через прес-бидло БПП Барну, 3) заява від VIP-порохобота Олешка, що до тюрми треба посадити усіх журналістів, що оприлюднюють інформацію про корупцію та російські зв’язки ТОП-силовиків.

P.S. НАБУ єдине нормально відреагувало. І відкрило проти Семочка справу.

Палаюча Ічня

Поблизу Ічні на Чернігівщині горять чергові військові склади з боєприпасами. Територія арсеналу 682 га, 10 тисяч осіб евакуйовано.

Подальший розвиток подій: Хвиля обурень у соціальних мережах та жорсткі заклики до відставок генералів. Виправдання чиновників та чергові оригінальні версії про причини вибухів від Матіоса та Луценка. Заява Порошенка, що усім негідникам будуть відрубані руки. Далі всі забудуть. Нікого не покарають.

«Зелена енергетика» - загроза національній безпеці?

Нещодавно СБУ у одному з своїх документів заявила, що загроза для сталої роботи енергетичної системи України створена через: «тенденцію до зростання темпів приєднання до енергосистеми України об’єктів відновлюваної енергетики». Тобто СБУ оголосила «зелену енергетику» загрозою.

Нещодавно Кам'янець-Подільський, Чортків, Житомир та Львів затвердили повний перехід на відновлювані джерела енергії до 2050 року, а Порошенко 1 жовтня підписав закон, який спрощує вимоги до проведення експертизи проектів будівництва вітряних електростанцій. То СБУ вважає, що 4 українських міста та Порошенко створюють загрозу енергетичній системі України?


Зовнішня політика

Історичний для України Синод та рішення Вселенського патріархату

Процедуру надання Томосу офіційно розпочато і ми в одному кроці від релігійної деокупації від багатосотрічного впливу російської держави-агресора та її псевдоцеркви.

Вселенський патріархат підтримав надання Автокефалії Українській церкві; визначив пряме підпорядкування Київської церкви Вселенському патріархату; зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними; а також скасував юридичне зобов'язання Синодального листа від 1686 року, який надавав право патріарху московському висвячувати київського митрополита у порядку економії (це означає визнання незаконності анексії Київської Митрополії від РПЦ).

Усе це стало можливим не завдяки позиції Порошенка, а унікальному збігу обставин, а саме провальній спробі церковного перевороту зі сторони ФСБ-церкви Путіна. Саме спроби РПЦ щодо зриву «Тисячолітнього Собору», спроби відмовити Європейські церкви від участі в Соборі та намагання здійснити перерозподіл влади у Константинопольському Патріархаті стали причини реакції Вселенського Патріархату з відновлення власної юрисдикції впливу.

Що далі? Для отримання Томосу українській церкві потрібно провести об'єднуючий архієрейський собор. Мають об'єднатися три церкви: Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП), Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) і Українська православна автокефальна церква (УПАЦ). Тут мене турбує потенційна деструктивна роль та загроза УПЦ МП, хоч і є інформація, що половини приходів УПЦ МП приєднаються до Єдиної української церкви. Після Об’єднання УПЦ МП або стане частиною Єдиної церкви (включно з Лаврою, майном і усіма іншими атрибутами), або стане утворенням поза законом, що не може називатись українською церквою. Тому дійсно ніяких захоплень храмів чи майна непотрібно. Воно автоматично має перейти разом з Томосом до Єдиної української церкви. Тому для УПЦ МП прошу дуже до Єдиної церкви, або «валіза, вокзал, Москва». Ніякої релігійної війни не буде. Буде українська незалежна від РФ церква.

Наказ відповідати на обстріли та «відтік» з української армії

Вітаю рішення Порошенка наказати військовим на Донбасі відповідати на вогонь ворога усіма підпорядкованими ним силами і засобами. Якби це рішення було б прийнято раніше, то нам би вдалось не тільки зберегти життя десятків українських військових, але й зберегти бойовий дух наших Героїв-оборонців.

На жаль, на даний момент цей дух продовжує падати і свідченням цього є те, що у 2017 році з лав ЗСУ звільнились 20 тисяч військових, а у 2018 році прогноз звільнень складає 29 тисяч. А це вже третина української армії, що розбігається з катастрофічною швидкістю після врегулювання можливості звільнення. Військові кажуть що причини такого «відтоку» недотримання умов контракту та базових прав (низька зарплата, брак житлам та умов в гарнізонах), совкове та радянське свавілля командирів, побої і корупційні побори керівників. Один з військових каже: «Люди, які купилися на велику зарплату, красиві білборди і переможні сюжети телеканалів, виявили, що армія далеко не така, як по телевізору».

Соціологія до дня Захисника України

52% українців (а це більше 18 мільйонів людей) готові у випадку виникнення відповідної загрози відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках.

Бійся, Путін, бійся.

З наближенням виборів нас чекає багато антиросійського популізму

І, як не дивно, з такого передвиборчого піару політиків можна витягти багато корисного.

Антиросійська політика в Україні навіть на 5-ому році війни досі не стала системною і очевидною у своїй необхідності. Толерування російських економічних та культурних продуктів, проросійської зради великої кількості українських діячів залишається поза належною реакцією. І це, очевидно, наслідки відсутності воєнного стану та реального і максимального спротиву агресивним діям РФ. Саме тому лише як піарні часткові рішення сприймаю спроби забороняти російські культурні продукти, законопроект про заборону пропаганди ідеології «русского мира» в Україні та законопроект про позбавлення звань народних чи заслужених артистів та артисток Повалій, Лорак, Лободи, Козловського і Кіркорова з Басковим. Це не формує системну антиросійську політику в Україні, але хоча б наближає нас до руху по цьому важливому шляху.

«Консульський парадокс» у Львові

Кожного разу їду вулицею Левицького у Львові і не можу усвідомити парадоксу перебування там консульства російської держави-агресора. Окупація Криму, окупація Донбасу, понад 10 тисяч загиблих, закатовані десятки українських політв’язнів у тюрмах Мордору. А вороже консульство нікуди не зникає. І як каже голова МЗС Клімкін консульства РФ вони не закриватимуть. 5-ий рік війни.

Україна завдала проміжної поразки РФ на полях Ради Європи

Парламентська асамблея Ради Європи на засіданні не знайшла голосів для зміни санкційних правил і відклала вирішення цього питання на наступний рік. Це означає що «прощення», зняття санкцій та повернення РФ в ПАРЄ у цьому році не відбудеться. План проросійських сил в ПАРЄ провалився, але не остаточно. Замість того щоб «вбити» проект рішення його відклали, а, отже, РФ буде знову намагатись його протягувати. Посадовці РФ бризкають слиною та пустозвонять. Вони як і російські розвідники провалились, адже саме їх тупий прямий шантаж і неприкриті маніпуляції схилили депутатів до антиросійської позиції. Вперше можливість виключення РФ з Ради Європи стала серйозно обговорюватись.

Балух написав волю на випадок смерті

Засуджений в Криму український активіст Володимир Балух вирішив призупинити голодування і написав останню волю на випадок смерті. Читати його лист боляче. Від безпорадності і відсутності здатності його врятувати.

«Використавши останній шанс знайти в каральній системі окупанта хоча б щілину, де б горіли паростки здорового глузду або натяк на честь, я вирішив припинити режим голодування. Честь і гідність мого народу, відстояні на Майдані ціною життів героїв Небесної сотні вартують більше, ніж життя окремо взятого мене. Саме тому, я не дозволю собі вживати їжу з рук окупанта і вдягнути його тюремну робу. Розуміючи наслідки дієвого дотримання мною тексту цієї заяви, звертаюсь до Вас і прошу виконати свою останню волю: в разі фізичної або психічної смерті не залишити моє тіло на окупованій території».

Найкращі з українців гинули на Майдані, Донбасі, в Криму, в російських катівнях. Заради них усіх ми можемо лише наближати перемогу над ворогом. Над внутрішнім корупційним ворогом та над зовнішнім російським ворогом.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація