Світлина від Георгія Ключника.

фото: Георгій Ключник


Внутрішня політика

До масштабної фальсифікації виборів мільйонами фейків усе готово

Шанси на прийняття нового виборчого законодавства близькі до нуля. Рішенням ще попереднього ЦВК внутрішньо переміщеним особам та жителям окупованих територій дозволено голосувати, а це означає мільйони фейкових відкріпних голосів. Порошенко взяв по-новому контроль над ЦВК, адже 11 з 14 призначених осіб є креатурами БПП. Призначення їх у незаконний спосіб дає можливість Порошенку у будь-який момент оскаржити невигідні результати виборів у корумпованих підконтрольних судах. По політичним квотам для страхування від ризиків незаконно призначені двоє нових суддів до Конституційного суду України, адже там можуть бути оскаржені конкретні рішення. Коло замкнулось.

На цьому фоні президент відверто брехав у посланні до парламенту: «Як Президент гарантую вільні, чесні й демократичні вибори глави держави, нового парламенту, органів місцевого самоврядування». Про політичну технологію як завісу і оману виборців вже писав. Попереду лише оголошення результатів виборів. Лише результатів. Бо голоси українців вкотре будуть вкрадені.

Брудна технологія Порошенко-Тимошенко проти альтернативи

Усі проплачені чи щирі прихильники другого терміну Порошенка так налякались рейтингу Тимошенко, що забули, що в нас далеко не два кандидати в президенти. Зараз усі порохоботи та потоплені у пропаганді українці розкачують брудну маніпуляцію. "Якщо не Порошенко, то буде Юля", або "Якщо не Порошенко, то Бойко". І додають: " а хто ще?".

У таких маніпуляціях зацікавлені і Петро, і Юля. Поширюючи ці нісенітниці Ви працюєте на сценарій Порошенко-Тимошенко, або сценарій Кремля. Працюєте на стару політику. Бо щоб не було ані Порошенко, ані Тимошенко, ані рига у другому турі, то голосувати треба за альтернативу. Для когось це Вакарчук, Садовий та Гриценко, мені видно поки цікаві кандидати як Гнап, Чумак, Стеценко, Касьянов. У будь-якому випадку треба шукати. І голосувати. Можна бути рабом тенденції Порошенко-Тимошенко-Бойко, а можна голосувати як вільна людина. І не треба вестись на муть "а вони нічого не наберуть". Не голосувати за альтернативу - це і є вести до влади Порошенка, Тимошенко чи рига.

Агітатори за Порошенка і Тимошенко – не моральні авторитети

Усі VIP-агітатори, що закликають, або натякають, що нам потрібно голосувати за Порошенко чи Тимошенко на президентських виборах більше ніколи і ні за яких обставин не можуть претендувати на звання «моральний авторитет України». Та й в їх авторитетності в принципі так само можна і варто міцно засумніватись.

Усі акції протесту в країні потрібно проводити на Банковій

Не лише проти свавільних 50 нападів на активістів лише у цьому році, але й проти усіх злочинів, саботажів та брехні режиму Порошенка-Авакова.

Шизофренічною є ситуація, коли винні в атмосфері агресії до журналістів та активістів та кришувальники бандитів Порошенко, Аваков та ручні правоохоронці збираються, щоб поговорити про усі ці замахи. Вони можуть хіба скоординувати подальші зусилля з придушення громадянського суспільства. По вулицях ходять їх приватні загони як озброєні загони Ківи, що атакували Шабуніна. Тому поки в тюрмах не сидять вороги активістів Труханови, Кернеси разом з усіма організаторами та виконавцями усіх цих 50 нападів, поки Аваков, Луценко не у відставці, то на пусті базікання можновладців можна не реагувати.

P.S. Україна вийшла на 17-е місце у рейтингу відкритості даних. В нас дійсно відкрита країна. Тут що грабують, що вбивають прозоро і публічно. Без наслідків.

Вбиті і покалічені активісти – це обличчя українського кривосуддя

Активістка Катерина Гандзюк, що була облита сірчаною кислотою, ледь звертається до українців після 11 операцій. 40% її тіла в жахливих опіках. Вона каже, що виглядає краще за українську справедливість та правосуддя.

Відео з нею треба показувати усім. Усім, хто агітує чи виправдовує Порошенка, Авакова, Луценка та їх любих друзів Труханова, Кернеса і інших нелюдів.

Чому в ніби-то європейській країні активісти, що боряться за краще майбутнє країни, вбиваються, калічаться кислотою, пострілами, ножами, вантажівками, зеленкою в очі? Жодного замовника не покарано. Жодного.

Активісти страждають через нелюбов до корумпованої влади

Генпрокурор Луценко однією цитатою пояснив усе, що відбувається навколо нападів на активістів та постійного «відмазування» корупціонерів. "Вина в цій ситуації лежить не тільки на бандитських елементах та неякісній роботі правоохоронних органів, але й на атмосфері тотальної ненависті до влади, яку сіє частина громадських активістів". Тобто Луценко відверто каже: 1) активістів вбивають і катують, бо вони не люблять чинну владу, через те, що вона займається корупцією і зрадою національних інтересів, 2) усі напади ніхто не розслідує, бо «неякісна робота правоохоронних органів», тобто Луценко визнає, що сам працює неякісно, бо певно нема бажання захищати активістів від бандитів при владі в Києві та на місцях, 3) можна зробити висновок, що усі ТОП-корупціонери яких виправдовують один за одним отримали «індульгенції», бо люблять чинну владу, її друзів-бандитів і їх друзів-непрацюючих правоохоронців.

У сухому залишку. 50 нападів на активістів за 2018 рік з яких 5 померло і десятки назавжди покалічені. Жодного замовника не виявлено і не покарано. Вимоги громадськості, у тому числі на акції «Ніч на Банковій» про скликання РНБО та розгляд проблеми на загальнодержавному рівні, створення парламентської комісії та публічний звіт Авакова будуть проігноровані. Зате, тим часом, з Насірова зняли електронний браслет, суд зруйнував головний доказ у справі схеми з паливом Міноборони на 150 мільйонів, прокуратура відмовилась розслідувати справу Мосійчука. До того усі звинувачення були зняті з сина Авакова, міністра уряду Януковича Злочевського та інших. З свіжого, то уряд хоче віддати 4 мільярди Ахметову через пріоритет на газове вугілля, Spiegel пише, що Україна втрачає 750 мільйонів євро щороку на податкових махінаціях, а Independent пише, що влада звільнила від відповідальності Кернеса в обмін на підтримку на виборах 2019 року. На свободу випустили навіть антимайданівця «Топаза».

Луценко чітко позначив формулу влади: критикуєш владу за її незаконні та антидержавні рішення, викриваєш корупцію – отримуй тюрму, кислоту в обличчя, тиск; крадеш разом з нами – отримуєш від нас захист і повну реабілітацію.

Відсутність покращення добробуту як наслідок корупції

Під час свого послання до Верховної Ради Порошенко визнав, що більшість українців поки що не відчули покращення добробуту. Чому ж так сталося?

Порошенко після 4 років все ще посилається на війну як фактор. По-перше, для влади 5 років юридично війни не було. Ні закону про деокупацію не було, ні розірвання договору про дружбу з РФ не було, зате була торгівля з терористами, функціонування Липецької фабрики та інших президентських бізнесів у державі-агресорі. Цікаве зараз звернення 40 нардепів, що хочуть з’ясувати чи працюють ці бізнеси досі. По-друге, для влади війни фактично нема і досі. Товарообіг з РФ зростає, кількість російських інвестицій в українську економіку зростає, російський газ постачається реверсом з Європи, третину чи половину українського енергетичного та комунікаційного ринків досі займають російські компанії, з антиросійського пакету санкцій РНБО випадають по 40 компаній. Гинуть наші Герої, несуть збитки прості люди, але влада не страждає. Вона лише заробляє на незаконно підвищених тарифах (скоро удвічі) та цінах на бензин.

Іноземні інвестиції – це один з факторів економічного зростання. Особливо в унікальних обставинах, що нам створила російська агресія. Але інвестори приходять одним магазинчиком як IKEA, а не великими гіпермаркетами. Чому? Війна? Ні. Корупція та повна відсутність змін у судовій системі. Новий Верховний суд банкротує з швидкістю світла, про інші і говорити нема чого. Поки 80% людей з вищою освітою в Україні є безробітними в корупціонерів та негідників є і гарні роботи, і дуже великі прибуткові корупційні потоки. Дружина нардепа БПП Березенка відкриває дитячий садок на режимному об’єкті в Конча-Заспі, фірма міністра Януковича Злочевський легалізує через Верховний суд свої права на прикарпатські надра, енергетичного гіганта зловили на купівлі неіснуючого вугілля, Державне управління справами передало безкоштовно під забудову землю вартістю у мільярд гривень, син Пашинського заробив майже 1,5 мільйони гривень на "Спецтехноекспорті", у Полтаві виправдали суддю-хабарника, медик на Сумщині вимагав хабар у військового за довідку про інвалідність, суд поновив ректорку мед вишу Богомольця Амосову щодо якої відкрито 3 кримінальних провадження, суд визнав політичну рекламу Луценка «соціальною». Якщо судова реформа у Польщі підпадає під позови та гострі заяви у ЄС, то наші антикорупційна та судова реформи були б підставою введення загальноєвропейських санкцій усіх типів. Спочатку вони взяли під контроль, стравили чи заблокували діяльність усіх антикорупційних органів, саботували судову реформу, а потім репресували антикорупційних активістів.

То хто винен, що українці не відчули покращення добробуту?

Вищий антикорупційний суд: недоброчесні та захист від них

До Вищого антикорупційного суду рветься низка сумнівних та безсумнівно недоброчесних кандидатів. Серед них кришувальники незаконних захоплень земель Софії Київської, покривальними скандального ректора-корупціонера Мельника, співучасники організації «індульгенцій» для суддів-переслідувачів Євромайдану, «забуваки» у вказуванні майна в е-деклараціях і навіть екс-дружина обвинуваченого НАБУ у незаконного збагаченні заступника голови СБУ.

І хоча на їх стороні спеціальні органи як ВККС та провладні структури ключовою допомогою для активістів та журналістів стане Група міжнародних експертів, що буде утворена згідно закону. До її складу єдиний координаційний центр 14 міжнародних організацій у Брюсселі подав дуже респектабельних і авторитетних осіб, зокрема, Карлоса Кастресану (що пересаджав сотні чиновників у Гватемалі у рамках діяльності Комісії з безкарності), Джованні Кесслера (екс-генеральний директор Європейського бюро з боротьби з шахрайством) та інших.

P.S. Ще один інституційний потенційний позитив: у новій програмі МВФ вимагає передати перевірку е-декларацій від НАЗК до НАБУ. Якщо це відбудеться, то це може дати суттєвий поштовх до реального розслідування е-декларацій.

Дискусія про стан політичних реформ у Львові

В якості спікера виступив разом з народним депутатом України Hanna Hopko та мером міста Винники Volodymyr Kvurt на проекті Марафон: роль громадян у політичних реформах у Львові від Активна Громада Львова.

Пані Ганна розповіла про деякі важливі позитивні рішення українського парламенту за останні роки, а також повідомила про високі шанси на те, що Виборчий кодекс почне діяти, на жаль, вже після парламентських виборів. Також народний депутат зачіпила деякі зовнішні виклики як перетворення колишніх дружніх держав-сусідів на «прокурорів та суддів», про спроби РФ зробити підтримку України жевріючою, про міжнародні дебати навколо санкційного тиску на РФ проти «Північного потоку-2» та потенційний міжнародний майданчик щодо Криму.

Пан Квурт розповів про виклики і проблеми децентралізаційних процесів, зокрема, необхідність «ходити з простягнутою рукою» через податкові та бюджетні диспропорції, позитиви під прийняття законодавства про транскордонне співробітництво (що до того було поза законом) та необхідність прийняття закону про агломерації, що не дасть таким містам як Львів поглинути Винники, що перебувають в оточенні ОТГ і не бажають «зникати та розчинятись».

Я ж мав честь розповісти про стан впровадження антикорупційної та виборчої реформ, а також реформи фінансування політичних партій.

«Ми втратили через корупцію більше 250 мільярдів доларів. За 10 останніх років втрати – це 20% ВВП. Рівно стільки ж ми втратили від агресії РФ.

Щороку Україна від корупції на українській митниці втрачає до 4,8 мільярда доларів США на рік, втрачає до 750 мільйонів євро податків через існуючі схеми з уникнення їхньої сплати. Нещодавно Державне управління справами президента віддало безоплатно земельну ділянку, що коштує більше мільярда гривень. Стало відомо, що корупція є навіть на підприємстві Порошенка «5-ий елемент».

Світовий досвід нам підказує, що є два шляхи подолання корупції: природній та інституційний. Якщо природній полягає у зміни самої природи і якості держави з примусу та сервіс, тобто знесення старих правил і формування якісно інших, то інституційний – це як ремонт у квартирі, часто косметичний. Щоб подолати корупцію мають бути створені 3 умови: прозора і конкурентна економіка, сервісна та доступна в сенсі політики держава та тюрма для корупціонерів.

Як інші країни долали корупцію природньо? Впровадження пакету реформ 7Д. Дерегуляції, децентралізації, дебюрократизації, деконцентрації, демонополізації, деолігархізації та детінізації. Що означають усі ці де? В держави менше ресурсів, повноважень, активів, а тому і поле для корупції менше. Чим менше довідок від вас вимагають, тим менше у чиновника змоги «витягнути» за них хабар. Більше повноважень в місцевих громад, а тому корупція нецентралізована, її краще видно і помічати її це справа місцевих громад. Запровадження е-врядування. Якщо замість чиновника є комп’ютерна програма, сервіс, то його не треба просити робити щось швидше і не треба купляти. Якщо усі повноваження в країні в президента, в уряду, в парламенті, то це породжує корупційні ризики. Якщо є система взаємного контролю як в США, то ці ризики частково перекриваються. Якщо економіка дійсно ринкова і вільна, а у ній є лише конкуренція, то і менше корупції. Якщо ж є монополії з них використає корумпований олігархат. Корупція залишає тінь і вона зникає з променями світла, економікою, що вільно дихає та не чує адміністративного тиску. Про які країни мова? Про скандинавські, Нову Зеландію, Швейцарію.

Два підходи можуть один одного доповнювати. Просто другий менш ефективний. Ми, на жаль, пішли іншим шляхом. Пішли інституційним шляхом з створення антикорупційної інфраструктури та механізмів, без суттєвої зміни процесів та природи влади та держави. Але це краще ніж нічого. Багато з механізмів та органів були як ідеї зуродовані та не спрацювали. У 2017 році темпи впровадження реформи впали у два рази. У 2018-2019 рр. реформа завмерла і готова до серйозного відкату.

Що влада робила для придушення реформи? Майже 3 роки влада опиралась ідеї створення антикорупційного суду. Блокована ідея створення Служби фінансових розслідувань, тиск з усіх сторін на НАБУ шалено посилюється і відкриваються постійно кримінальні справи проти голови Бюро та детективів, готуються арешти голови НАБУ, усунено Громадську раду доброчесності з судової реформи. Інші органи як НАЗК, ДБР, САП, антикорупційний комітет парламенту поставлені під повний контроль влади і роздеребанені між БПП та Народним фронтом. Ще й стабільно атакують НАБУ. Проти нового органу АРМА є подання в Конституційний суд, що по суті покликане визнати АРМА неконституційним. Створена конфедерація правоохоронних органів. Ніхто ні за що не відповідає. Регулярно до парламенту подаються корупційні законопроекти про скасування відповідальності за брехню в деклараціях чи незаконне збагачення, про дозвіл на розпил тендерів пов’язаними компаніями. Усе це на фоні репресій проти антикорупційних активістів через е-декларування, законопроект Тарути про фінансовий контроль ГО та законопроект Народного фронту про так званих іноземних агентів. Тиснуть і журналістів, як дали доступ до телефону за 1,5 роки журналістки Седлецької. А також кримінальні провадження (яєчна справа Автомайдану), побиття, погрози активістів, порізали ножем, таранили вантажівкою, опік очей, кислота. За 2018 рік понад 50 фізичних нападів, деякі активістів вбито. І все це поки всякі Пашинські, Авакови, Ляшки, Бойки, Труханови, Кернеси, Насірови непокарані.

Зараз відбувається лише формування дискомфорту та підозр, але результатів від того мало, бо ми шукаємо технічний вихід, але глобально не вирішуємо проблему. Упродовж січня-травня 2018 року судами у корупціонерів було конфісковано понад 61 тисячу гривень, а у червні-серпні 4432 гривні.

Реформа політичних фінансів. У чому проблема? По-перше, в Україні дуже дорога участь у політиці. Тому партії все залучають гроші у чорну, пишуть що в них ніхто не працює, або працюють волонтери і так далі. Тобто вони приховують і внески, і витрати. Дві третини політичних партій не задекларували жодних витрат у 2018 році, ще близько ста політичних сил взагалі не подали звіти за І квартал 2018 року. По-друге, НАЗК залежний від влади політичний орган. Якщо проаналізувати усі рішення-покарання для партій за 2018 рік, то Ви там знайдете найбільше таких для УКРОПу (конфіскували 500, а потім ще 200 тисяч), Самопомочі, Батьківщини, Свободи. Покарання для провладних партій Ви там майже не знайдете.

Поки наші реформи є лише не дуже якісним косметичним ремонтом. Це той випадок, коли в нас є і фарби, і полотно, але виходить неякісна мазанина».

P.S. Сподобалась фраза від організаторів: «Має панувати не принцип «моя хата з краю», а принцип «моя хата з краю, першим ворога зустрічаю».

Блокування незалежних медіарегуляторів та мовників

В країні є регулятор НТСУ, що здатен контролювати пропагандистську, олігархічну та проросійську вакханалію в ЗМІ? У відпустці через недофінансування. В країні є незалежний суспільний мовник UA:Перший, що не прогинається ані під владу, ані під олігархів? Відключений за борги (недофінансування). Порошенко та Ко збираються вигравати вибори медійними монополізованими правами на пропаганду і бруд. Їм «перепони» не потрібні.

Умови для водіїв стають все більш складними та «незручними»

І це добре. Це є частина шляху, який ми маємо пройти до цивілізованого дорожнього руху.

Нарешті набув чинності новий закон про паркування. Згідно нього усі водії, що припарковані в порушення правил ПДР, або запаркувались без оплати паркувального місця, можуть бути оштрафовані у електронний спосіб без їх присутності. Також така машина-порушник може бути евакуйована. Це має зменшити хаотичне паркування та «паркування зайцями, безоплатно». Маю надію, що місцеві влади швидще організують паркувальних інспекторів. Поруч з цим, закон не може повноцінно почати працювати без прийняття стандартів технічних засобів, що здійснюють фото та відеофіксацію порушень.

Серед інших правильних, як на мене, ініціатив: зменшення швидкості руху до 60 км/год (для контролю чого вже закупілені лазерні вимірювачі швидкості TruCAM), посилення штрафів за невикористання пасків безпеки.

Є і неоднозначна ініціатива. Низка народних депутатів пропонують законопроект 9105, щоб скасувати необхідність водіям носити з собою водійські права, техпаспорт і страховку. Пропонується спростити систему ідентифікації водіїв, щоб перевіряти дані водія-резидента у відповідних реєстрах. Бачу тут корупційний ризик, бо багато хто їздить без прав, техпаспорту чи страхівки, бо вони їх банально не мають. Тому щоб уникнути корупції потрібно було, щоб поліцейські фіксували усі випадки зупинки будь-яких транспортних засобів, щоб потім можна було виявити, що вони за хабар відпустили махінаторів.

Трошки позитиву у потоці правдивих, але негативних новин

Україна ще не у ЄС, але українська мова вже там. Наша державна мова увійшла до топ-10 найбільш уживаних у Європі зайнявши 8-е місце.

Україна зайняла 134 місце серед 162 країн і територій в рейтингу економічної свободи. У порівнянні з рейтингом минулого року Україна піднялася на 15 позицій хоч і все ще залишається в економічно невільній групі разом із такими країнами як Іран, Ірак, Пакистан, Білорусь, Зімбабве. Зростання рейтингу України відбулося в основному завдяки валютній лібералізації.

Українська молодь пиячить більше за іноземну. Чому?

Дослідження ВООЗ: «45% українців віком 15-19 років вживають алкоголь. У світі алкоголь вживають 27% людей віком 15-19 років.

У світі кожна 20 людина помирає від алкоголю. 28% смертей трапляються через травми під час ДТП, заподіяння самому собі шкоди або насильство. 21% – через порушення травлення. 19% – через серцево-судинні захворювання».

Чому українська молодь пиячить більше за іноземну? Це щось психолонічне, соціокультурне чи Україна як простір не дала належної альтернативи?

Жахіття невідомої України

«У Херсонській обласній клінічній лікарні тіла мертвонароджених дітей роками утилізували як медичні відходи.

Правоохоронці викрили керівників будинку інвалідів на Запоріжжі, які налагодили схему трудової експлуатації підопічних з розумовими вадами. Інваліди надавались третім особам для сільськогосподарських робіт.

У Житомирській області керівники дитячого будинку-інтернату укладали з третіми особами угоди про трудову експлуатацію вихованців з інвалідністю. Потерпілих дітей використовували для перенесення порубаних дров та прибирання побутового сміття, перенесення мішків з будівельними матеріалами, старих меблів, реалізації продукції на ринку.

У Дніпровській психіатричній лікарні з суворим наглядом незаконно утримували іноземних пацієнтів, чиї умови перебування мали ознаки приниження гідності та тортур. До вбиральні пацієнти ходять строго за графіком, у двері туалетів вмонтоване вікно, а на ніч у палатах залишають увімкненим яскраве світло».

Жахіття невідомої України. Де більшість є ніби-то релігійними і європейськими.


Зовнішня політика

Головні здобутки візиту Порошенка в США і на поля ООН

1) схвалення Комітетом Сенату США визнання Голодомору 32-33 років геноцидом українського народу, 2) випадкове фото з Дональдом Трампом, 3) казусний захід в переговорну кімнату Лаврова у відповідь на що посол РФ невдало пожартував про туалет і виставив себе ідіотом без почуття гумору, 4) відмова надати коментар російським ЗМІ, 5) купа гарних слів без жодних дій.

P.S. Тобто жодного реального результату візит вартістю у 5 мільйонів не дав. Гучні заяви щодо Криму, Донбасу і РФ залишаються лише «димовою завісою».

Зневажливий тон міжнародних заяв на адресу України посилюється

Угорщина. Коли їх викрили на підривних діях проти України з незаконною роздачею угорських паспортів на Закарпатті особисто консулом, то вони заявили: «Доки Україну очолює нинішній президент підбурювання до ненависті до угорців з боку української держави не припиняться, оскільки президент вважає це способом здобути певну громадську підтримку, яка нині дуже низька». В якійсь мірі це правдива заява, але виголошувати такі слова офіційні особи Угорщини права не мають. Їх хамство і агресивність переходять усі допустимі межі. До речі, буклетики про «насилля України над угорцями» в ОБСЄ привезли росіяни.

США. Колишній міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель розповів, що колишній державний секретар США Рекс Тіллерсон говорив про Україну. «На зустрічі "Великої сімки" він заявив європейцям, що Україна – це їхня проблема. Я сказав йому: "Ти не можеш серйозно мати це на увазі!". Він відповів так: "Я просто хотів підготувати вас до того, як міркує мій президент. Він не зацікавлений в Україні». Трамп не зацікавлений у неефективних та корумпованих.

Австрія. Голова МЗС Австрії Карін Кнайссль заявила, що не погоджується з Павлом Клімкіним, який назвав серйозною помилкою запрошення Путіна на її весілля. За її словами, глава українського МЗС висловив своє невдоволення на "приватній зустрічі", і окрім нього жоден з представників зовнішньополітичних відомств інших країн не коментував епізод із участю Путіна у її весіллі. Дійсно, гроші не пахнуть, коли танцюєш з людиною, яка залила кров’ю третину Європи.

Світовий режим санкцій посилюється новими «краплями води»

І продовжує точити «російський камінь». На жаль, багато бажаючих «прикрити кран». На сьогодні існує декілька різних майданчиків-битв за посилення чи послаблення санкційного тиску проти РФ.

По-перше, односторонні санкції Західних держав чи організацій. Це обмеження як через російську агресію проти України, так і такі злочини як отруєння Скрипалів. Найбільшими послідовними санкційниками залишаються США (60 хвиль за 7 років), що за останній період: ввели указом Трампа додаткові інструменти для імплементації чинних антиросійських обмежень (заборону на деякі фінансові операції, конфіскацію майна, заборону на видачу ліцензій на експорт, відмову у видачі віз і у в'їзді на територію США); персональні санкції проти 33 фізичних та юридичних осіб з Росії, пов'язаних із оборонним комплексом та розвідкою (серед них ПВК «Вагнер» та голова «фабрики тролів» Пригожин); санкції щодо 12 російських компаній, дії яких суперечать національним інтересам США (закриття легального доступу до американських товарів і технологій); санкції проти Китаю за купівлю російських винищувачів і ракетних систем у порушення санкцій проти РФ за втручання у вибори в США). Також стало відомо про прогрес про зняття санкцій з російського олігарха Дерипаски (звичайно в обмін на лояльність).

По-друге, Європа продовжує хитатись. У посланні до парламенту Порошенко заявив: «Тактичне завдання Кремля – зняття санкцій ЄС у січні наступного року». І якщо такі як Британія продовжують тисну російський бізнес на своїй території, якщо Норвегія затримує російських шпигунів, якщо Фінляндія починає спеціальну операцію проти російської корупційної компанії та навіть розглядає оновлення законів, щоб влада за необхідності могла втручатися в купівлю-продаж нерухомості з елементом російської безпекової загрози, то є низка країн, що опонують адекватній санкційній логіці. Угорщина вже виступила проти автоматичного продовження санкцій ЄС проти РФ, Італія пропонує зняття санкцій у перспективі, Австрія продовжує улесливу «весільну політику». І все це поки сама Україна не спроможна навіть заборонити імпорт російської гречки. Абсолютно очевидно, що Європа націлена на реалізацію енергетичного договорняка з РФ у вигляді «Північного потоку-2». Видається, що навіть якщо американські санкції будуть введені (а МЗС Польщі вже заявило, що такого у планах нема), то ФРН прийме пропозицію Путіна повністю оплатити реалізацію проекту. Тут санкції хоча б розведуть агресора на гроші. Хоч і те, що "Газпром" обвалився з першої відразу на сімнадцяту позицію в списку найбільших енергокомпаній світу нас від корупційного «Північного потоку-2» не врятує. Високі шанси, що під російські гроші прогнеться і ПАРЄ, де вже узгодили «резолюцію про прощення», з представниками РФ обраний підхід до внесення поправок до регламенту ПАРЄ, які в майбутньому можуть гарантувати російській делегаці повернення до ПАРЄ без санкцій і знищення режиму санкцій ПАРЄ.

Усі ці дипломатично-санкційні танці відбуваються на фоні окупації РФ Криму та Донбасу, а також злочинів проти українських в’язнів совісті. І Сенцов, і Балух написали заповіти. На Донбасі оголошені фейкові «вибори» в окупаційних адміністраціях Путіна. Наших Захисників продовжують вбивати щодня. А Порошенко з міжнародними партнерами далі обговорюють миротворчу місію на Донбасі. Вже ніби і готова спільна резолюція з миротворцями, поліцейськими силами та міжнародними адміністраціями, вже ніби є Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина (3,5 з 6 проросійські), що дали згоду на участь у місії. Але Росія далі проти усього, а тому перспективи вирішення мізерні. І може це і не є погана новина. Краще чекати перемоги, аніж укласти поганий мир. А тому непогано, що Порошенко у своєму посланні не відкинув силовий варіант.

Нами грають, бо ми слабкі. Через саботаж реформ, крадіжки на армії. Ми шукаємо підтримки ззовні, коли потенціал нашої сили у нас самих. В Україні.

Незаконна і фсбешна церква патріархату держави-агресора має залишити територію України

Після отримання томосу українською церквою незаконна і фсбешна церква патріархату держави-агресора має залишити територію України разом з своїми проросійськими пропагандистами Онуфріями та намісниками Лаври. Майно УПЦ МП має бути передано під контроль України, священники та віряни, що не бажають більше асоціювати себе з неканонічною псевдоцерквою Путіна, перейти до української церкви. Вже зараз необхідно напрацювати весь комплекс заходів, щоб не дозволити російським церковним агентам та їх сліпим прислужникам дестабілізувати ситуацію в Україні, у тому числі, заявами про «ми будемо захищати наші храми». Жодного кровопролиття бути не може. А сумнівні персонажі, що стануть на захист Москви, мають бути ідентифіковані.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація