Світлина від Георгія Ключника.

фото Георгій Ключник


Внутрішня політика

Тренди передвиборчого періоду

Активна фаза гарячого передвиборчого сезону стартувала вже можна говорити про деякі тренди, що будуть важливими протягом найближчого періоду.

Перше – тренд ТОП-кандидатів в президенти на майбутню узурпацію влади в Україні. Якщо Порошенко свої «таланти» у цій сфері вже не раз демонстрував, по суті, перевернувши парламентсько-президентську республіку на президентсько-парламентську, то деякі інші кандидати навіть не соромляться заявляти про свої плани. Якщо Тимошенко «Новим курсом» хоче узурпувати владу у канцлерській парламентській республіці, то Ляшко чи Гриценко говорять про узурпацію владу в руках президента. Усі вчергове обіцяють гвалтувати Конституцію під себе.

Друге – формування складних матриць політичних коаліцій. Поки Гройсман перекочував до команди Авакова / Яценюка, а «блудний син» Турчинов повернувся до команди після відступу від Порошенка інші кандидати теж працюють. Тимошенко намагається «пудрити мозги» усім паралельно ведучи переговори про «нову коаліцію» з силами Авакова / Гройсмана. При цьому, її чомусь у інтерв’ю нахвалює Медведчук якого, як стверджував у іншому інтерв’ю Ющенко, вона пропонувала колись на посаду віце-прем’єр-міністра. Сам же Медведчук активно вривається в український публічний простір після затишшя не тільки шляхом купівлі декількох великих каналів, але й за повного сприяння чинної української влади ніби-то ворожої до Путіна. Ніби-то опозиційного кандидата Гриценка викривають у «нічній зустрічі» в адміністрації Порошенка та «дивному польоті» в краї олігарха Фірташа. У свою чергу, екзополітики Вакарчук і Зеленський досі напускають тумани очікуючи, або вже не очікуючи команди від олігархів з якими їх асоціюють (Пінчук та Коломойський). Садовий розпочинає президентський загальноукраїнський тур, інші кандидати намагаються посилити свою впізнаваність, а риги консолідуються під спільним московським дахом. А за останніми рейтингами Тимошенко відривається від інших кандидатів, Гриценко цементується на другій позиції, Порошенко падає вниз і майже поступається кандидатам-ригам (Рабінович та Бойко) та про-ригам (Ляшко від Ахметова). Інші поки що далеко, але в умовах тотальної недовіри до всіх усе може змінитись.

Третє – порядок денний роботи державних органів, перш за все, парламенту перетвориться на чистий піар та популізм. Що супроводжуватиметься паралельним дерибаном та торгами за бюджет-2019 чи за певні посади (ЦВК, суддів Конституційного суду та інше). Що тільки нас очікує в питанні зміни виборчих правил і спробі активістів протиснути новий Виборчий кодекс, або в процесі розгляду законопроектів про скасування депутатської недоторканності. А) В секторі національної безпеки нас очікують законопроекти про гасло «Слава Україні» в українській армії, про державне оборонне замовлення, спроба продовження антидержавного закону «про особливий статус Донбасу», а також низка законопроектів щодо СБУ, розвідки та комітетського парламентського контролю за ними. Під соусом «безпеки» нас можуть очікувати загрози обмеження свободи слова через російський варіант контролю за Інтернетом у законопроекті про блокування сайтів чи про контроль за соціальними мережами. Б) Триватиме піар і у сфері зовнішньої політики. Яскраві спізнілі і явно передвиборчі кроки Порошенка – це ініціативи внести зміни до Конституції в частині інтеграції до ЄС та НАТО, а також щодо не розірвання, а непродовження дії великого Договору про дружбу і співробітництво з РФ. Не пройшло і 4 роки. Тимошенко, до речі, тут теж вирішила відповісти на ініціативу Банкової популістичним меморандумом про ЄС, НАТО та російську агресію. Крім армії і безвізу ж Порошенко маніпулюватиме і питанням томосу автокефалії. В) В секторі економіки окрім бюджету та небезпечної приватизації на підході законопроекти про єдине вікно на митниці, податок на виведений капітал, вдосконалення Prozorro. І все це на фоні обіцянок про «неминуче» підвищення тарифів на природний газ, падіння курсу гривні та економічної кризи. Г) Бій нас очікує і за прийняття єдиного державного закону про українську мову.

Альтернативні біг-борди для Порошенка

Політтехнологи Порошенко розвісили неправильні біг-борди. «Армія, віра та мова» не відображає його дійсних пріоритетів. Точними би були біг-борди з написом: «безвіз, безвійн, безліс, безгріш, але з дефолтом і томосом».

Президент вибачився, що збрехав на тему війни, і продовжив свою політику торгівлі суверенітетом з агресором та терористами. Президент заветував криміналізацію вирубку лісів і за скасування вето протягнув зняття мораторію на експорт дров (читати як лісу-кругляка) в ЄС. Президент разом з іншими олігархами заробляв на газовій монополії, на незаконному підвищенні газових цін в 7 разів, а тепер разом з Гройсманом заявив, що в їх провальній економічно-дефолтній та успішній корупційній політиці винен ніби-то МВФ, а розплачуватись підвищеними мародерськими тарифами буде кожен з нас. Вони витягнуть з наших кишень майже усі гроші тарифами по-новому, шаленою інфляцією, що стане наслідком підвищення тарифів, та нестабільним курсом гривні, що реагує на відсутність будь-якої економічної стратегії та реформ. Але поки біднішатиме населення режим Порошенка-Авакова буде платити 110 мільйонів зарплат чотирьом вже не функціонуючим старим судам, 400 тисяч гривень місячних доплат заступнику Луценка Столярчуку і прокручуватимуть корупційні схеми на 5 мільйонів навіть з своїми підприємства як «5 елемент». Але ми будемо з томосом. Порошенко отримає політичні дивіденди, українські церковники великі гроші, Путін геополітичний удар, а ми «дірку від бублика».

Злочинна вибірковість як політика

США ввели пакет санкцій проти РФ, а наш гарант заявив, що ми введемо аналогічний пакет. Коли РНБО прийняло рішення, то виявилось, що з нього «випало» 40 фізичних та юридичних осіб, що причетні до окупації Криму та агресії на Донбасі. Хоча чому тут дивуватись якщо російський олігарх Фукс незаконно, але чомусь безперешкодно отримує дозволи на газовидобуток в країні.

Провладні депутати «накатали» заяви щодо підозр нардепа від «Опоблоку» Балицького в сепаратизмі. Але чомусь не накатали таких заяв на Медведчука, Мураєва і свого ж однопартійця Гончаренка. Хоча що таким як Медведчук, який може спокійно отримувати незаконний контроль над українським трубопроводом, а його жінка-велика таньцівниця освоювати нафтове родовище у РФ.

Коли в Медведчука чи Фукса «криша» на Банковій, то їм нічого не загрожує.

Наїзд на журналістів-розслідувачів

Ставлення до журналістів-розслідувачів – це яскравий індикатор стану демократії та рівня авторитарності будь-якого режиму. Порошенко вчергове не пройшов тест ані на перше, ані на друге. Корупційна авторитарність тисне програму «Схеми».

Корумпований нереформований український суд дав контрольованій владою і політично заангажованій прокуратурі кума президента Луценка доступ до інформації з телефону головного редактора програми Наталії Седлецької протягом 17 місяців. Речниця Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Джоанна Левісон зазначила: «Це рішення є надмірним, грубо порушує міжнародні стандарти і не відповідає зобов’язанням України із захисту вільної преси. Це рішення створює несприятливу атмосферу для українських журналістів і має бути скасоване. Те, що запит охоплює тривалий період спілкування з телефону, що належить відомій українській журналістці, яка успішно викриває високопосадову корупцію, викликає серйозне занепокоєння про справжні наміри тих, хто шукає інформацію». Адвокати готують скаргу керівництву ГПУ про «перевищення слідчим меж допустимого втручання у права особи на приватність та захист джерел інформації журналіста, а також будуть скаржитись до Вищої ради правосуддя на суддю Печерського суду міста Києва Підпалого за допущені порушення при розгляді справи та винесенні необґрунтованого рішення». У грудні 2017 року Седлецьку вже незаконно допитували про її взаємодію з НАБУ.

Порошенко захищає не активістів чи журналістів. Він захищає лише корупцію.

Анонсування цензури у соціальних мережах

«Порошенко пропонує робити окремий акцент на протидію російській пропаганді у кіберпросторі, в соціальних мережах, у медіа». «Прошу відпрацювати можливість підготовки законодавчої ініціативи в Україні».

Абсолютна більшість населення отримує інформацію з телебачення. Телебачення контролює Порошенко на пару з російськими агентами Медведчуком, Портновим та іншими, з якими він тісно співпрацює у одному політичному сценарії. Він ділив і ділитеме редакційну політику телеканалів як 112, NewsOne навпіл. Або віддав ці телеканали для виведення проросійського кандидата з ним у другий тур. І такий розгул проросійської пропаганди його чомусь не турбує. Бо вигідно.

Зате соціальні мережі його турбують. Модеровані МінСтецем армії порохоботів, куплені зливні бачки та брехньогенератори ахметівсько-ляшківських партнерів не справляються. Facebook продовжує процвітати як простір політичної альтернативи та плюралізму антипропагандонської думки. Слова Порошенка напередодні виборів означають одне: напрацьовується варіант тимчасового обмеження доступу до інформації, або соціальних мереж в Україні як Facebook у цілому. Він чудово знає роль FB, до прикладу, під час «Арабської весни».

Затуп-прокол дня

Спікер парламенту Парубій: "Я сам величезний прихильник прямої демократії, я колись навіть на науковому рівні цим займався. До речі, скажу вам, що найбільшою людиною, яка практикувала пряму демократію, був Адольф Алоїзович (Гітлер) у 30-х роках. Ми повинні про це пам'ятати".

Не треба мені "така" Ваша "пряма демократія". Після такої заяви Парубій мав би подати у відставку. Ще й варто перевірити його "наукову діяльність". "Демократи" довбані.

Тоталітаризм під соусом антипорно

Нардеп Тетерук вніс законопроект згідно з яким за перегляд чи зберігання на комп’ютері порно-відео передбачається 5 років тюрми.

Для усіх кому це видається смішним пояснюю: реалізація цього законопроекту дозволить владі встановити контроль на діями громадян в Інтернеті, дасть можливість легально стежити за приватним життя українців, дасть можливість за сумнівними підставами вриватись в квартири для обшуків чи конфіскації будь-яких носіїв інформації, дасть можливість фабрикувати кримінальні справи проти будь-кого опозиційного, або будь-якої особи для шантажу чи вибиття лояльності.

Ганебний тиск на журналістів у «справі Бабченка» та мерзенний доступ до даних телефонів журналістів Седлецької та Бердинських на фоні цього закону виглядають квіточками. Порошенко разом з братією Авакова намагаються впровадити в Україні авторитарний режим за російським зразком. Хто ще цього не зрозумів, то хай прокидайтеся від власного нерозуміння чи інфантильності. Їм не вдалось впровадити російський варіант контролю Інтернету через законопроект про блокування сайтів, то вони вирішити зайти з політичним порно.

P.S. А третина світового кіно, половина музичних кліпів та засідання Верховної Ради, уряду, РНБО з виступами Порошенка – це не порно, часом?

Зайцева №2 у Одесі

Одеса. 3 людини вбито, 4 поранені. П'яний урод влетів в машину та зупинку громадського транспорту опісля. Учасник «вуличних перегонів».

Коли ж ви вже нажретесь «екстриму» та «гострих вражень», покидьки?

Економічне «тупцювання на місці»

Поки середні латвійські зарплати перетнули психологічну позначку у 1000 євро та досягли мінімальних у Західній Європі Україна стоїть «на місці».

У нас непорушні заробітні плати, соціальні стандарти, але зате дуже рухливий курс гривні на пониження (на якому дуже гарно заробляють владні махінатори) та газові тарифи на підвищення (на яких гарно заробляє ціле олігархічне кубло).

Гройсман вже заявив, що підвищення цін на газ для населення неминуче. Вони самі придумали цю «вимогу МВФ», а тепер з Порошенком на пару впарюють цю маніпулятивну історію, щоб обкласти нас черговими незаконними зборами. Спочатку корупційний Роттердам+ та підвищення цін на газ у 7 разів, захист корупційних Фірташівських та інших монополій, а тепер намагання закрити діри власної корупційної та провальної економічної політики бюджетного дефіциту за рахунок простих українців. Буде ще +60-70 % на газ. І що? Будемо терпіти, та?


Зовнішня політика

Не мир, не компроміс, не договорняк, а перемога

Україні на Донбасі потрібен не мир за будь-яку ціну, не компроміс за рахунок національних інтересів України, не Мінський договорняк за рахунок суверенітету та незалежності нашого внутрішнього і зовнішнього вибору. Україні на Донбасі потрібна виключно перемога. Політична чи військова. І поки умов для такої перемоги не буде – то будь-які пропозиції «замирення» - це крок назустріч реалізації планів Путіна та його проросійських посіпак в Україні. Донбас має бути деокупований без умов, або на українських умовах. Крапка. А тому РФ та Франція разом з Порошенком нехай свої заяви про безальтернативність Мінська-2 запхають до заднього отвору. Потурайте агресорам на інших континентах.

На Донбасі російська агресія. Пряма і військова. «ЛНДР» - це не повстанці, не сепаратисти, а окупаційні адміністрації Путіна. Його офіційні органи влади і частина збройних сил РФ. А тому говоримо і воюємо ми виключно з РФ. Крапка. З Донбасом в нас лише повна і тотальна, у тому числі економічна (торгівельна, пенсійна, енергетична) блокада до переможної деокупації. Крапка.

Допис для тих в кого погана пам'ять, або кого хитає російська та українська провладна пропаганда. І хто не знає як деокуповуються території.

«Відкрита черга» за Захарченком та Кобзоном

На Донбасі призначені "вибори" ватажків окупаційних адміністрацій Путіна. Зекономив би час і призначав би їх своїми указами. Нікого не переконає цей тупий цирк на дроті.

Зате наступних жертв бомб у ресторані "Сєпар" та власників квитків до пекла буде обрано на "відкритому конкурсі". Першим в черзі за Захарченком і Кобзоном вже став Пушилін.

Двоє потужних міжнародних військових навчань в Україні

Перші - Rapid Trident 2018 за участю підрозділів армій 10 держав-членів та 4 держав-партнерів НАТО. Другі - в Ізмаїлі Одеської області українсько-румунські військові навчання Riverine-2018. Перші навчання рекордні для України. Другі - проводяться вперше.

Це не лише взаємна вигода з обміну військовим досвідом. Це акт хоч і часткової, але все ж підтримки України. І це безумовний позитив.

В Криму екологічна катастрофа

Або російські військові-окупанти під час навчань влучили в завод Фірташа, або просто завод Фірташа отруїв навколишню територію.

Але головне тут в іншому. Жодна катастрофа не має змусити Україну постачати воду в окупований Крим. Відповідальність за окуповані території несе російський окупант. Крапка. Хто пише зворотнє підозрілий, або нерозуміючий.

Трамп у американо-європейських дебатах щодо України

Навіть Трамп не зміг стерти відмінності між американськими та європейськими елітами у їх ставленні до питання Україна-Росія.

Як не старався Трамп розвернути зовнішню політику США у більш проросійському русло йому цього не дозволили американські владні інститути. Після усіх потрясінь та провальної внутрішньої і зовнішньої політики режиму Порошенка США залишаються можливо останнім великим партнером України. Це видно не тільки по виділенню значних фінансових ресурсів на оборону, наданню «Джавелінів» чи стабільному посиленню санкційного тиску. Десь інтереси США та України збігаються як в питання протидії європейському проекту «Північний потік-2», а десь це наслідок принципової стратегії США.

У Європі без Британії, на жаль, все зовсім не так. Її отруює Меркель і, на жаль, отруює вже «заражений» Макрон. Однією ногою Макрон підігрує улесливими фразами Україні, а розвертаючись вже заявляє про «обов’язок ЄС встановити нові стратегічні відносини з РФ» та організовує запрошення Путіна на річницю завершення Першої світової війни у Францію. Екс-президент Франції Олланд же у своїх мемуарах визнає дуже сумний для нас факт: що Олланд, що Меркель не тільки знали, але й прямо чули на Мінських передоговорняках пряму погрозу Путіна до Порошенка «розчавити українське військо», тобто визнання присутності на Донбасі російських військ та факту російської агресії. Але проігнорували це і ще не рік розповідали про «внутрішній конфлікт та внутрішню українську кризу». З таким же ганебним лицемірним обличчям вони розповідають, що «Північний потік-2» є виключно комерційним аполітичним проектом, що, чомусь, знищує український газовий транзит на користь Путіна. Ще й створюючи дефолтні ризики для України через втрату 4 мільярдів $. А як наші партнери знаючи про агресію Путіна реагували на ідею США надати Україні «Джавеліни»? Радили нам їх не давати. Меркель і Макрон багато говорять. Макрон заявляє, що Путін мріє розвалити ЄС і тут же сідає з ним на каву на столі переговорів. Домовляючись і посилюючи того, хто хоче розвалити його «дім».

Екзархатний удар по церкві Путіна

Вселенський патріархат призначив двох екзархів (повноважних послів) з США та Канади в Києві. Це важливий етап в наданні томосу автокефалії церкви для України і свідчення незворотності процесу. Московський патріархат аж захлинається у "словесному проносі".

Головне питання в часі надання. Порошенко би звичайно хотів проїхатись Києвом тримаючи томос у руках заради цинічного політичного піару. Його заслуга тут мінімальна та йому це і так не допоможе. Томос може бути наданий протягом місяців чи років і враховуючи зовнішні обставини його треба отримати як можна швидще. Вікно можливостей не закриється, але може суттєво звузитись.

Путіна офіційно визнано міжнародним терористом

Міністр безпеки Великої Британії Бен Воллес про отруєння Скрипалів у Солсбері та про роль Путіна: "У кінцевому рахунку, так, оскільки він є президентом Російської Федерації, і саме його уряд контролює, фінансує і скеровує військову розвідку, ГРУ, через своє Міністерство оборони. Я не думаю, що хтось може сказати, що Путін не контролює свою державу, і ГРУ". Перед тим, британські прокурори назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері, Олександр Петров та Руслан Боширов, що є офіцерами ГРУ – військової розвідки РФ.

Висновки Британії вже офіційно підтримав Генсек НАТО, а також США, Франція, ФРН і Канада.

Путіна офіційно визнано міжнародним терористом, що керував вчиненням теракту з використанням хімічної зброї на території Британії. Це акт агресії проти Західного світу та Британії. Яка буде реакція? Хоч через це запровадять посилений пакет санкцій та завершать проведення різних дипломатичних балаканин з цим кривавим російським вбивцею, агресором і гвалтівником власного народу?

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація