Світлина від Oleksiy Kustovsky.

фото: Oleksiy Kustovsky


Внутрішня політика

Країна закритих і корумпованих соціальних ліфтів

Доньки Порошенка відправились на навчання в Британію. Син "смотрящего" за оборонкою від Порошенка Гладковського увійшов до наглядової ради президентського підприємства "Кузня на Рибальському".

А які перспективи в країні закритих і корумпованих соціальних ліфтів створені для нечиновницької нормальної молоді? Еміграція або робота на мародерів?

Розпиляні парти як символ «реформи» освіти

Стандарти Нової української школи стверджують, що в першачків мають бути одномісні парти. Але геніальні освітяни Одеської області замовили двомісні парти і щоб відповідати стандартам … розпиляли придбані парти навпіл.

Це яскравий образ «глибинної реформи української освіти».

Різнобарвна більш ніж статистика щодо українських дітей

1 вересня до школи піде на 40 тисяч дітей більше, ніж минулого року. Чудово.

За 10 років в Україні кількість дітей зменшилася з 14 до 7 мільйонів. Жах.

Демографічна проблема одна з ключових. Але її усі просто «не помічають».

До серії ударів по антикорупційній інфраструктурі підготуватись

Під тиском західних партнерів в Україні була створена ціла плеяда антикорупційних інституцій. НАЗК під контролем влади, САП після справ з Холодницьким під контролем влади, під НАБУ активно копають підозрами на керівництво Бюро та підготовкою негативного аудиту.

Але це не все. Є ще Агенство з управліннями активами (АРМА) та ДБР. Удар по АРМА вирішила нанести коаліція братів Дубневичів та купи депутатів екс-регіоналів. Вони подали до Конституційного суду України подання, яке, по суті, намагається знищити АРМА як інституцію через антиконституційність.

ДБР же з самого початку розривали політичні договорняки БПП та Народного фронту. Так вони ділили голову та його двох заступників. Політично заангажована Зовнішня комісія понавибирала в ДБР залежних і заплямованих осіб, а ховаючи сліди знищила результати поліграфу. Політичний розклад не влаштував людей, що стоять за головою Бюро Трубою (кажуть то Пашинський та Турчинов) і він заветував усі 27 ключових кандидатур і, по суті, взяв ДБР під свій контроль. Труба заявив що не довіряє вибору Комісії, яка, при цьому, його обирала. За нього за все це вже зібрався взятись наш «гуманний суд». Це означає ніщо інше як встановлення стабільного хаосу і вигідної владі неефективності ДБР.

Такі от «успіхи пріоритетної президентської антикорупційної реформи».

Корупція в обороні під час війни – це мародерство

У ефірі UA: Львів у студії з Іванка Федів говорив про корупцію на Львівському бронетанковому заводі та в оборонному секторі України під час війни з РФ.

Розповів не тільки про деталі та хід справи НАБУ проти директора заводу через схему з вживаними двигунами на 29 мільйонів. Також наголосив на тому, що у централізованій оборонній сфері корупція теж є централізованою і на ній заробляє вище керівництво держави та інші «контролери» ДП «Укроборонпром». Лише НАБУ відкрило вже проваджень на понад 1 мільярд гривень. І не дивно, що на поруки звинуваченого директора заводу прийшли брати саме депутати з БПП. Фіктивні контракти, несплата податків, закупівля неякісного обладнання у тому числі в державі-агресорі, виведення коштів, доведення до жалюгідного стану та банкрутства оборонних заводів – такими є норми управління оборонним сектором теперішньою українською владою. Системна корупція та лобіювання приватних, а не державних інтересів як стала традиція і злочин проти національної безпеки.

Вирішення проблеми, що йде з Банкової, можливе за умови: 1) визначення реальної стратегії щодо війни з РФ, 2) створення наглядових рад в оборонному секторі для контролю, бо сектор має стати відкритим для громади та закритим для ділків, а не навпаки як є зараз, 3) постійні аудити і увага правоохоронних та антикорупційних органів та 4) зміни ставлення влади до власного війська.

Неймовірна історія про «інвестиційну привабливість» України

Французький винороб відкрив на Одещині виноробний бізнес, засадив десятки гектарів землі. До нього почали лізти земельні рейдери. Нагадую, що його насадження вже давили бульдозером, а в самого француза стріляли. Локарен зустрівся з Порошенком і той пообіцяв йому, що вирішить проблему.

Що змінилось з того часу? 20 гектарів виноградників Локарена спалили. Поліцейські Авакова заявили, що «то воно само загорілось». Локарен прокоментував: «Президенте Порошенку, як довго буде надаватися підтримка бессарабській поліції, яка діє заодно з бессарабськими рейдерами землі?».

P.S. Зате на тій же Одещині депутат від «Опоблоку» розвів плантацію 75 тисяч кущів конопель на території аграрно-рибогосподарського кооперативу.

Порошенко призначив суддю, що посадив Луценка

Порошенко призначив до Верховного суду суддю, що посадив чинного генерального прокурора та кума, Юрія Луценка.

Вирок судовій «реформі» Порошенка винесений вже давно. З нею усе зрозуміло. Це не просто не є реформа, а реставрація Портновсько-Януковицької судової системи. Але були хоча б мінімальні надії на «новий» Верховний суд. Але він у своєму складі має не тільки таких «нових суддів», але й поновлює суддів Антимайданівців і вже встиг захистити корупційні інтереси Порошенка (у справі Жебрівського), Авакова (у справі його сина), Холодницького (щодо догани).

Тигран Енгибарян

16 січня на одному з шосе Харкова він на Toyota Camry на пішохідному переході збив на смерть 17-річного підлітка і втік з місця події. Удар був такої сили, що пішохід двічі перевернувся в повітрі.

Вчора харківський суд відпустив його на свободу і призначив покарання у вигляді випробувального терміну на 3 роки з позбавленням водійських прав на 3 роки.

Так виглядають вироки в Україні де нема судової системи і де правила дорожнього руху поширюються лише на простих чи бідних громадян. Вони вбивають людей на дорогах і їм нічого нема. Вони їздять п’яні в дупель і їх через «браковані Драгери» відмазують як племінника Матіоса чи друга Луценка.

Спільна телеканальна та фейсбучна гра Порошенка та Москви

112 канал перейшов під контроль Медведчука, NewsOne перейшов під контроль Портнова. Який канал за сприяння Порошенка дістанеться Януковичу? Чи в них в усьому 50 на 50?

«Порошенко пропонує робити окремий акцент на протидію російській пропаганді у кіберпросторі, в соціальних мережах, у медіа». «Прошу відпрацювати можливість підготовки законодавчої ініціативи в Україні».

Абсолютна більшість населення отримує інформацію з телебачення. Телебачення контролює Порошенко на пару з російськими агентами Медведчуком, Портновим та іншими, з якими він тісно співпрацює у одному політичному сценарії. Він ділив і ділитеме редакційну політику телеканалів як 112, NewsOne навпіл. Або віддав ці телеканали для виведення проросійського кандидата з ним у другий тур. І такий розгул проросійської пропаганди його чомусь не турбує. Бо вигідно.

Зате соціальні мережі його турбують. Модеровані МінСтецем армії порохоботів, куплені зливні бачки та брехньогенератори ахметівсько-ляшківських партнерів не справляються. Facebook продовжує процвітати як простір політичної альтернативи та плюралізму антипропагандонської думки. Слова Порошенка напередодні виборів означають одне: напрацьовується варіант тимчасового обмеження доступу до інформації, або соціальних мереж в Україні як Facebook у цілому. Він чудово знає роль FB, до прикладу, під час «Арабської весни».

У липні 2018 року найбільше проплаченої і замовної джинси у ЗМІ, 80%, замовили Медведчук та Московський патріархат.

І хто ж розміщує цю потворну «інформацію»? «УНІАН» та «Обозреватель» Коломойського, «112 канал» Медведчука та «Сегодня» Ахметова.

Гроші їм дійсно «не пахнуть».

Важко об’єднуватись коли з тобою ніхто не хоче об’єднуватись

Тимошенко: «Партія ВО "Батьківщина не буде об’єднуватись із іншими політичними силами, і на президентських виборах підтримувати жодного кандидата, окрім кандидата від нашої політичної сили. Я можу брати перед людьми відповідальність лише за свої дії, слова і зобов’язання».

По-перше, важко об’єднуватись коли з тобою ніхто не хоче об’єднуватись через дуже токсичне минуле. Хоча інші опозиційні партії так само ставлять на перше місце партійні, а не державні інтереси, а тому теж усі по-ідіотськи будуть йти окремими командами. По-друге, якщо вона так складно йде на об’єднання та взяття колективної відповідальності з іншими опозиційними партіями, то як збирається формувати коаліцію після парламентських виборів? Чи в її коаліції будуть не опозиційні проєвропейські партії, а рештки БПП, Аваков та риги? Пиляти гроші домовлятись легше, аніж погоджувати позиції і команди?


Зовнішня політика

Путін прибрав Захарченка

Тварюка-"днрівець" Захарченко відправився до Кобзона після вибуху в донецькому ресторані "Сєпар".

Така доля чекає усіх найманців смерті та агентів на службі в Путіна. Як і самого Путіна. Більшість з них обравши долю терориста і російського окупанта до старості не доживуть. І прибирати їх будуть свої ж "господарі".

Путін прийняв рішення прибрати голову власної окупаційної адміністрації у Донецьку Захарченка заради його заміни на іншого свого ставленника Трапєзнікова. Людину, що однаково близька до Москви, Медведчука (політичного мосту між Путіним та Порошенком) та Ахметова (економічного мосту між Путіним та Порошенком). Організаційна зачистка.

На заяви Трапєзнікова про «приєднання до Росії» можна увагу не звертати. Найцікавіше є і буде у заявах реальних «господарів»-окупантів Путіна та Лаврова. А там спроба як і у ситуації з збиттям лайнера МН17 усе спихнути на українців та розпалити антиукраїнську істерію. Останнім часом рейтинг Путіна впав до історичного мінімуму. Але внутрішня задача явно не єдина. Путін вже натякає на «загрозу підвищення напруженості на Донбасі», а Лавров про неможливість відновлення діалогу у «Нормандському форматі». Якась нова гра розпочалась. Гра це на «загострення» чи на «замороження» скоро стане видно.

5 років запізнення з розірванням Договору про «дружбу» з агресором

Окупація Криму та знищення там усього українського включно з школами, збройна агресія на Донбасі включно з Іловайським котлом, понад 10 тисяч загиблих та роки наполегливої критики і закликів зі сторони громади та експертів та лише через 5 років Порошенко все це помітив і заявив, що доручив МЗС готуватися до розриву базового договору про дружбу та співробітництво з РФ.

Краще пізно ніж ніколи. В Порошенко, на жаль, так з усім і це його не виправдовує, а лише підтверджує антидержавність його політики. Хоча то лише підготовка розірвання, а не розірвання, а тому може черговий пил у очі. Але мені зараз цікаво почути купу порохолизів, Геращенко з Винником і інших великих коментаторів, що були проти розірвання Договору з РФ. Де там Ваші дописи з критикою Вашого гаранта, що в Договорі там щось про кордони і так далі?

Військова антистратегічність влади просто вражає

Це настільки очевидно, що про це вже не соромляться відкрито говорити на Заході.

Лише декілька цитат президента Джеймстаунського фонду у Вашингтоні Глена Говарда: «Що робили люди в Києві – керівництво держави, Міністерства оборони, - чому вони не передбачали цю ситуацію? Чому Україна не звертала увагу ООН на цю проблему? Ніхто і руки не підняв. Ніхто не звертався з цим питанням до США. Навіть посол України в Вашингтоні жодного разу не підняв питання про ситуацію в Азовському морі і Керченській протоці. На сайті МЗС немає жодного прес-релізу. Ви повинні запитати Клімкіна: "Чому ви мовчите про це?".

Разом з закриттям Керченської протоки або торгівля в Азовському морі помре, або Україна повинна буде воювати. Міністерство оборони, військові і навіть президент України цього не розуміють. Нічого не робити - ось їхня стратегія. Після Азовського моря Росія зможе дуже легко заблокувати Одесу. І що тоді робитиме Україна? Подзвонить президенту Трампу і скаже: "Допоможіть нам!"? А Трамп запитає: "А що ви робили? Як ви готувалися до оборони?".

Вже рік в порту Балтімора стоять кораблі класу "Айленд", чекаючи, поки Україна оплатить їх транспортування до Одеси. А Україна нічого не робить. Вісім разів українська делегація їздила в США, щоб потиснути руки, підписати документи. Але все це робиться для камер і преси. А потім ще півроку немає ніякого рішення. Держава не хотіла вкласти жодної гривні у флот. Тільки якщо гроші йдуть на корупцію і прямо в кишеню Порошенка і його верфі в Києві – ось тоді це цікаво».

На жаль, дивуватись нічому. Коли винний у сотнях смертей голова Генштабу Муженко каже, що Іловайськ не мав стратегічного значення – це шокує. Він каже, що тисяча наших Героїв загинула дарма і знімає відповідальність за своє «блискавичне командування»? Тільки чомусь після цієї «нестратегічної поразки» Порошенко і підписав антидержавний Мінський договорняк з Путіним. А тепер різні політичні групи як Аваков і посол Чалий (що репрезентує Порошенка) заочно сваряться заявами які міжнародні збройні угоди краще: купівля Аваковим французьких гелікоптерів чи американських систем протиповітряної оборони.

Фактори відмінного взаємного ставлення українців та росіян

Прокоментував для UA Info останні опитування Левада-Центру та КМІС щодо взаємного ставлення українців та росіян.

"Якщо російський інформаційний простір внаслідок шаленої пропаганди підконтрольний єдиному центру впливу у Кремлі, то незріла українська недодемократія створює, на жаль, сприятливі умови для існування різних поглядів, у тому числі, проросійських".

Радянський спадок, а також неоколоніальний інформаційний та політичний вплив РФ у період Незалежності, зумовив наявність мільйонів проросійськи налаштованих громадян України навіть за межами Донбасу та Криму. "Це можна бачити по результатам різних опитувань. До прикладу, в Одеській області в питаннях НАТО, ЄС чи статусу державної мови. І цього, як це не було б обурливо, не змінили ані жертви на Майдані, ані пряма військова агресія РФ проти України".

Питання різного ставлення росіян до українців і українців до росіян важливою є роль ЗМІ: "Якщо у РФ пропагандисти накручують населення проти України і малюють частину країни як ворога, то українські центральні провладні та олігархічні ЗМІ більше займаються вихвалянням неіснуючих здобутків чинної влади, аніж висвітленням злочинів російського ворога".

"Окрім того, якщо у Росії ворогом малюють населення західних областей, то в Україні ворогом малюють винятково владну адміністрацію Путіна, а не російське населення. Хоча саме воно обирає Путіна і високим рейтингом легалізує його міжнародні злочини. Все це відбувається на фоні співпраці української влади з проросійськими екс-регіоналівськими силами і проросійськими місцевими владами Кернеса, Труханова та їм подібних". Саме через ці причини проросійському та російському населенню, політикам, ЗМІ та бізнесу досі так комфортно в Україні. "І це має токсичні суспільні наслідки для України".

"Ненависть та злість є і будуть, бо війна вже забрала понад 10000 життів. Доки окупований Крим та Донбас розмова про примирення та діалог мали би бути неможливими. Лише після їх деокупації і за нової російської влади можна буде говорити про пошук формули вимушеного сусідства. Українці вміють вибачати, але для того, щоб вибачити, агресор має вибачитись і виправити наслідки своїх агресивних дій".

Чехія бурлить тематикою, що важлива в контексті України

Проросійський президент Земан (вчора запропонував зняти санкції з РФ), проросійський голова уряду Бабіш (ще й екс-комуняка). І першого, і другого протестно освистували останнім часом зриваючи їх публічні виступи. Парламент Чехії підсунув «свиню» РФ визнавши вторгненням і окупацією введення військ Організації Варшавського договору і СРСР у 1968 році у Чехословаччину. Навіть в процесі обговорення «Празької весни» проросійські чеські комуністи вирішити у всьому звинуватити українців за що і отримали жорстку реакцію чеського суспільства та політиків. Проросійська влада на щастя не означає проросійського суспільства.

Президенти Туреччини та Молдови – це партнери Путіна. А Порошенко?

В Туреччині та Молдові є прозахідні опозиційні сили. Але саме за сприяння режиму Порошенка представників цих прозахідних сил останнім часом ловили і передавали в руки чи то авторитарного Ердогана, чи то правосуддя Молдови. Опозиційні лідери що Туреччини, що Молдови звернулись з закликами до Порошенка припинити такі дії. Так Порошенко сприяє друзям Путіна отримуючи взамін … невідомо які вигоди отримала Україна в обмін на такий «продаж совісті».

Доленосний транш

"ЄС та Україна погодили умови, за яких Київ отримає новий транш макрофінансової допомоги, розміром один мільярд євро".

В умовах наростаючих шансів на обвал гривні та дефолт ця новина не може не тішити. Цікаво про які умови йде мова.

Легендарний Маккейн та США

Сполучені Штати сильні не тільки такими легендарними постатями як Джон Маккейн, але й різноманіттям інструментів власного впливу на інші країни.

Нам не подобається, що США навіть на 10% не використовують свої потужності для тиску на РФ, але такі відсотки тиску заслужити ми маємо виключно самі.

Що ж США робили останнім часом у півсили? Своїми торговельними санкціями розхитали нестабільність у економіці Туреччини. Міцно вдарили сталевими обмеженнями на ринки своїх союзників. Росію вони теж тролять малими "тицяннями", що насправді можуть мати серйозні наслідки. Попередили Асада військовим ударом, якщо той застосує хімічну зброю. Пакетами санкцій російські олігархи Дерипаска збідніли на 7 мільярдів доларів, а Вексельберг на 3 мільярди зелених. Renovа Group Вексельберга була змушена вийти з інвестицій в Швейцарії та Італії. Окрім того, у так званому "першому етапі" санкцій проти РФ через атаку в Британії передбачені обмеження щодо заборони експорту в Росію товарів і технологій (авіоніка, підводні апарати, деякі газові турбіни, калібрувальне обладнання). У якості "вишеньки" Держдеп потролив Кремль і створив нову посаду: старший радник з питань зловмисної діяльності РФ і тенденцій (senior advisor for Russian malign activities and trends, або SARMAT), що відтворює назву російського комплексу "Сармат".

Навіть малі кроки сильної держави дуже відчутні.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація