Світлина від Георгія Ключника.

фото Георгій Ключник


Внутрішня політика

Свято Державного Прапора як привід вшанування

Свято Державного Прапора - це привід вшанувати усіх тих, хто загинув і продовжує гинути за Україну у спротиві російській агресії в Криму і на Донбасі. Тих, хто став в'язнем совісті чи покараний за любов до власної країни. Свято Державного Прапора - це привід згадати і підтримати тих, хто незалежно від злочинів внутрішнього ворога на Банковій продовжує вірити у майбутнє України і пов'язує своє власне майбутнє з Україною. Свято Державного Прапора - це привід згадати і підтримати тих, хто незалежно від загроз для власного життя, здоров'я та перспективи бореться з зовнішними та внутрішніми "демонами" України. Серед них як спроби знищити суверенітет та територіальну цілісність нашої держави від російського ворога, так і спроби корупційного та олігархічного режиму продати національні інтереси, багатства та народ. Саме тому спільне завдання і спільна відповідальність не дати реалізувати ці плани.

День Незалежності під соусом критичного мислення

Кожен рік у День Незалежності важливо критично помислити. Спробувати зрозуміти у якому стані наша Незалежність і які є основні загрози для неї.

Перше і найважливіше - Незалежність України збережена. Протягом багатьох років іноземні держави робили різні спроби підкорити нашу країну, використати її у своїх цілях. На жаль, в певній мірі це їм вдавалось, бо різні українські влади дозволяли собі торгувати суверенітетом і незалежністю на російських і західних ринках. Ми продали ядерний потенціал за папірчик, який ніхто не захотів виконувати, ми не здобули реальних гарантій безпеки. Ми продали низку стратегічних інтересів за зовнішні кредити чи газові пільги, які стали наслідком неефективності владного ставлення до економіки. Ми поставили себе на шпагат пріоритетів ЄС-РФ і тим самим втратили перспективу створення союзу Балто-Чорноморських держав. Порошенко одним махом пробував продати суверенітет і незалежність країни через Мінський договорняк з Путіним, але українське суспільство йому цього не дозволило. Українці проявляли свою силу, коли українську незалежність пробували спрямувати в русло минулого (так це було з відмовою від Євроасоціації Януковичем), і коли її пробували системно обміняти (так це було з Мінськом-2).

Друге і не менш важливе - на даний момент Незалежність України є загальновизнаним у світі фактом. Це підтвердила міжнародна підтримка України, голосування на Генеральній Асамблеї ООН щодо Криму. Ніхто, окрім напевно російського агресора, не ставить під сумнів сам факт того, що українська нація здобула, має і буде мати власний незалежний український проект, власну формулу внутрішнього і зовнішнього розвитку. Саме незгода з правом України на реалізацію незалежного проекту і є причиною російської окупації Криму та агресії на Донбасі. Наявність нашого проекту не означає, що не буде спроб тиску, підкорення, шантажу, але це означає, що політика України у важливих питаннях не зможе бути цілком визначеною у Москві чи Вашингтоні. Навіть якщо на якийсь зрадливий ультиматум піде корупційний та олігархічний режим, то цей ультиматум впевнено і швидко розіб'є український народ. На жаль, слабкість нашої країни внаслідок антинародної політики чинного режиму створює умови для посилення зовнішнього впливу. Саме тому виникають польські ультиматуми щодо нашої історії, угорська дифузія на Закарпатті чи подальші спроби РФ визначати внутрішній порядок денний. Поруч з цим, не можна не відзначити і позитивний момент зовнішнього тиску: завдяки вимогам МВФ і ЄС була створена базова антикорупційна інфраструктура, завдяки постійним вимогам та реакціям послів G7 не зникли з порядку денного окремі реформи, або окремі корупційні злочини влади. На жаль, негативного тиску забагато, а позитивний у дефіциті. Цей тиск свідчить про те, що геостратегічно та геополітично наша держава займає важливе місце серед пріоритетів великих держав.

Третє і ще не менш важливе - для того, щоб бути максимально Незалежними українці повинні позбутись від усіх окупацій. І від окупацій російського агресора, і від окупацій внутрішнього ворога. Для того, щоб бути Незалежною повноцінно Україна має позбутись старих радянських практик та патерналізму, старих радянських та збанкрутувалих політиків, всеохопної корупції, олігархії, монополій на владу чи бізнес, страхів і громадської пасивності. Незалежність України - це не стан територій, не стан владних кабінетів, а сумарний стан потенціалу до незалежності кожного громадянина. Саме тому для Незалежності країни потрібна економічна незалежність, політична зрілість та культурна проактивність кожного з нас.

Вітаю з Днем Незалежності! Слава Україні!

Я за переможний парад

Я за переможний парад центральними вулицями міст, звільнених від російської окупації.

Чи потрібен парад у Києві за відсутності перемоги мають вирішувати ті, що зараз боронять країну на сході України. Не Порошенки, Полтораки, Муженки та Пашинські для яких нема війни і для яких добровольці "поза правовим полем".

Парад Незалежності вийшов настільки потужний, що в російських ворогів підгорає і голова, і язик, і навіть деякі будівлі як центральний банк.

Якби влада так само б займалась країною як парадом, то вона б заслуговувала на інше ставлення і долю. А так шикарного параду, історичної зміни привітань та гасел мало, щоб бути пробаченими за 4-річне знущання та злочини проти України.

Чи є люди особистими прикладами змін в Україні, яких вони вимагають?

Чи є люди особистими прикладами змін в Україні, яких вони самі вимагають від країни? Пропоную неприємний тест, у тому числі і для себе.

Багато хто критикує Україну, що вона залежна від Заходу, не має власної політики, що сидить на зовнішньому фінансуванні. А Ви самостійна особистість, що сформувала свої погляди внаслідок власних інтелектуальних зусиль? Чи беззастережно прийняли погляди батьків чи оточення? А самостійні і незалежні у прийнятті рішень чи їх деколи приймають за Вас? Ви фінансово незалежні і живете виключно на те, що самі заробляєте? Кредитів чи запозичень не маєте?

Багато хто критикує країну за дефіцит реформ. А які особисті реформи, що притаманні новому часу, впровадили Ви? Застосування нових технологій та спрощення процесів, інноваційна та активна самооосвіта, розумове вдосконалення, сортування сміття, дбайливе ставлення до природи та тварин, енергозберігання (вдома та у транспорті), екологічно чисте та здорове харчування, посилення національної самосвідомості та володіння українською мовою, посилення громадсько-політичної активності та участь в управлінні комунальними справами? Щось ще?

Про корупцію говорять усі. Але чи відмовились від корупційних практик для "прищвидщення" процесу, чорного "віддячення" у закладах освіти, медицини? Чи не просили кума "посприяти"? Що там з водійськими правами, адміністративними послугами, митним оформленням вантажів, продажем голосів на виборах, роботі на корумпованих осіб чи мовчазним потуранням корупції близьких, співробітників, партнерів?

Багато хто критикує економічно-бюджетну політику та соціальну несправедливість в Україні. А чи проведений Вами персональний аудит раціональності витрат? Домінує економіка необхідного чи попсове споживацтво? Скільки грошей йде на благодійність? Чи платите Ви усі податки та скільки % Вашої економічної діяльності у тіні? Чи подаєте щорічні податкові декларації?

І щодо війни з агресором. Чи оголосили особистий воєнний стан? Слідкуєте за новинами з фронту, жертвуєте гроші на армію, відмовляєтесь від звичок мирного часу заради перемоги, обмежуєте "святкування будь-чого", протидієте інформаційній пропаганді ворога, відмовились від російських товарів, бізнесів та банків, сайтів, фільмів, пісень, ворожої мови та усього російського?

Велике і фальшиве вибачення Порошенка

Великий вчинок, бо Порошенко вибачився за одну брехливу та маніпулятивну локшину, за допомогою якої увів в оману 54% українців?

А за мільярдну корупцію, саботаж більшості реформ, знищення міжнародної довіри до України, зраду Героїв Небесної Сотні, співпрацю з проросійськими силами, заснування Партії Регіонів, перебування в уряді Азарова та жертви котлів на Сході України він вибачитись не хоче? Політичний плінтус по-новому з виключно передвиборчою нещирою метою. А раби побачили у цьому щось неймовірне. Їм до їдження лайна-шоколаду не звикати.

P.S. Тим часом учора загинуло 5 наших Героїв-Захисників на Донбасі. Вічна пам'ять.

Новий і захоплюючий корупційний сезон наближається

Влада буде красти більше, цинічніше та відкритіше. Передвиборно-грабіжницький період.

Правоохоронці виконуватимуть замовлення. Будуть як Луценко розповідати що суди незалежні від Порошенка. Тільки чомусь "новий" Верховний суд спочатку захистив Порошенка від позову через псевдоаудитора Жебрівського, а тепер захистив від НАБУ Холодницького. Доля позову щодо оскарження закриття справи проти сина Авакова певно буде такою ж.

Правоохоронці будуть і вибірково робити свою роботу через тиск опонентів (підготовка в ГПУ підозри голові НАБУ Ситнику), або непідконтрольних "партнерів" (заяви Луценка щодо небажання Гройсмана боротись з контрабандою на митниці).

Антикорупційна "реформа" у розпалі.

Державне покривання корупції виглядає по-різному

Спільну корупційну схема Порошенка та Ахметова «Роттердам+» захищає кишенькова Нацкомісія. Яка не дає інформацію про злочинну формулу НАБУ.

Ніби-то незалежний голова спеціалізованої прокуратури Холодницький 2 роки охороняється 8 особами згідно указу Порошенка. Проблемка полягає в тому, що цей указ незаконний, адже Порошенка не мав права його видавати.

Парламент міг би бути центром антикорупційної боротьби та відкритості. Але замість того, щоб приймати хороші закони Рада закупляє колючий дріт для охорони будівель комітетів. Дріт – це яскравий образ чинної корупційної влади.

Індульгенція для Кернеса

Прокурори «захворіли», а «чутливий» суддя закрив справу проти Кернеса. Рада суддів позачергово зібралась через цей ганебний випадок і вирішила … підтримати суддю, що закрив справу. Ось це і є закрита гнила клоака.

Судова реформа за Петром Олексійовичем. Зовсім не дивно, що більшість громадян хоче звільнення усіх суддів в Україні. А хтось і щось погірше.

Порошенко і Тимошенко: піар за чорні гроші та тиск?

Завдяки крутим громадським активістам стає відомо багато цікавих фактів про грошові плями, які використовують ТОП-політики.

Усі знають, що Порошенкові активно ведуть його facebook-сторінку і регулярно розміщують проплачену рекламу. Але коли Чесно запитало на які гроші, то Адміністрації Президента відповіла неймовірно, що вони не знають про обсяги витрат на ведення і рекламування сторінки глави держави у Facebook та стверджують, що не розміщують зовнішньої реклами з його іменем. Тобто невідомо хто розміщує дописи і рекламу Порошенка на мільйони. А він не проти. Ми і так знаємо, що це корумповані гроші його та бариг-партнерів. Багато реклами ще заставляють розміщувати безоплатно.

Інша історія – це Тимошенко та її «Новий курс». На організацію вже усім відомого форуму партія витратила 22 мільйони гривень. Ще 10 мільйонів пішло на інші види реклами. Перед тим, була історія, що якась невідома американська фірма заплатила іншій за лоббістські послуги для Тимошенко у США. То що це за гроші? «Ничка» Юлі з 2000-х чи гроші олігархів, які вже почали її фінансувати?

Про провалля між українським та американським правосуддям

За 3 тижні американське незалежне правосуддя: 1) розібрало податкові злочини екс-політтехнолога Трампа Манафорта та присудило йому 80 років тюрми, 2) дотиснуло екс-адвоката Трампа Коена і той визнав, що вчинив фінансовий злочин за вказівкою чинного президента США.

А як там успіхи судової реформи Порошенка? Скільки років розглядають справи Єфремова, діамантових прокурорів, Насірова? Скільки десятків справ НАБУ валяються по 1,5 роки без розгляду? Як там успішні процеси над Кернесом та Трухановим?

Щоб кожен суд став антикорупційним, а не шоколадним має змінитись система. Для цього, як мінімум, потрібен антикорупційний, а не шоколадний президент.

Безрезультативне політичне шоу та показуху Авакова-Матіоса

Пам’ятаєте як Аваков та Матіос вертольотами звозили екс-податківців Клименка до Києва у рамках масштабної та феєричної «антикорупційної операції»?

Її результат на сьогодні такий: усі затримані вийшли з-під варти під заставу або через закінчення строку можливого арешту.

Питання: Аваков та Матіос відшкодують з власних кишень втрати бюджету, що були витрачені на їх безрезультативне політичне шоу та показуху?

Антикорупційні та антиурядові протести у Румунії тривають

Десятки тисяч людей беруть у них участь. У столиці та інших містах. Понад 440 людей постраждало у сутичках. Люди воюють за власне краще майбутнє.

У нас же приводів для протестів напевно нема. Корупції нема, з економікою все добре, проти агресора роблять що треба, літо реформ. Коли люди не воюють за своє майбутнє, то вони не заслуговують на краще і гідне майбутнє.

Прискорена ганьба для поліції

Поліція ганьбиться з такою швидкістю, що я не встигаю за цією "успішною реформою".

Владне болото організувало напад на активістку Гандзюк з кислотою. Всі обурились. Аваков з Геращенком щоб збити невдоволення злапали підозрюваного і розіпнули його у фб. Пройшло два тижні і вони його тихо відпустили, бо в хлопця 100% алібі і по фото не підпадає.

Тобто реформована поліція Авакова, яку підозрюють у нападі на Гандзюк, безпідставно затримала невинного та непричетного громадянина України, щоб Аваков і Геращенко мали чим прикрити свою бездіяльність чи можливу причетність до нападу? Права людини, Конституція? Ні, не чули. Усіх вітаю на латиноамериканських безпечних вулицях країни. Гаранти правопорядку довбані.

Заступником прокурора Полтавської області став син голови СБУ Грицака

В нас таке "посилення" взаємодії правоохоронних і силових органів, а ЗМІ щось оминяють подію. Кадровий відбір режиму по-новому - це прихід "кращих" на посади.

Корупційний монополізм Roshen

Спочатку Roshen відсудив виключне право на "київський торт". Тепер відсудив виключне право на "червону стрічку" на тортах. Може Порошенко просто заборонить через суд ще комусь в Україні випускати торти, шоколад, цукерки та інші солодощі?

Ющенко нагадав який він політичний банкрут і негідник

Йому було мало того, що він злив в унітаз перший Майдан і створив умови для приходу до влади Януковича. Воно вирішило ще посмердіти і цим попишатись.

«Мені вже до сраки та політика». Насправді не просто фраза, а кредо його життя. Поки він плював на найважливіші державні справи олігархи та Тимошенко з Порошенком роздирали постМайданну Україну. Слюнтяй і боягуз.

«Чому в 2006 році ви нагородили орденом "За заслуги" I ступеня Ріната Ахметова, а орденом "За заслуги" III ступеня Ігоря Коломойського?». Ющенко відповідає: «Треба пригадати… Бо це ви такі деталі питаєте. Думаю, що по Рінату Леонідовичу це ті речі, які відносилися до його спортивної діяльності… Я зараз не можу сказати». Зате варто звернути уваги як він говорить про нинішнього підопічного Ахметова, а саме Ляшка: «Якщо ви хочете запитати, чи я шаную цю людину, то я скажу — так. Проголосував би за нього. З того, що Ляшко говорить, я не бачу логіки для брехні».

«Ви зі сцени Майдану обіцяли, що бандити сидітимуть у тюрмах. Але як так сталося, що вони не сіли?». Відповідає не менш «прекрасно»: «Я розкажу один секрет. Ви знаєте, що президент не садить у тюрми? Почитайте повноваження по Конституції. Ви мене закликаєте, щоб я робив як Піночет. А як президент може посадити людину в тюрму? Якщо у вас є уява, як президент садить у тюрму, тоді я вам скажу, що я в такій країні жити не буду і не хочу. Ви ж не бидло, ви вільна людина». Пустозвон і брехун. Навіть не визнає своїх помилок.

«Ви — хрещений батько доньки Петра Олексійовича». Відповідає: «не Петро Олексійович у мене кумом, а я в нього». Тут без коментарів.

«Тимошенко просила Балогу призначити Медведчука послом до Росії. Які в неї сьогодні можуть бути відносини з Медведчуком?» Повідомляє цікаву інформацію: «Не послом. Вона спочатку рекомендувала призначити його віце-прем'єром у її уряд. У 2005 році». І додав про союз Тимошенко з Януковичем: «Вони написали Конституцію і принесли її мені. Тимошенко принесла, щоб я вніс цю Конституцію. Це перерозподіл влади на два терміни президента і два терміни прем'єр-міністра. Що Тимошенко гарантує Януковичу вибори в парламенті, а Янукович гарантує поділити силовиків...»

Напевно вони дійсно хворіють якоюсь важкою хворобою на посаді президента. Таке враження, що всі президентські крісла треба ретельно продезінфікувати, а потім ще добряче посвятити. Повноваження президента слід обмежувати.

Імітація політичного процесу (цирк)

Це коли людина Ахметова Мосійчук отримує «тягла» від людини Порошенка, а раніше Януковича Шахова. У ефірі провладного каналу «Прямий», яким керує друг Порошенка Кононенко. Ось такий «порядок денний» нам пропонує режим Порошенка-Ахметова.

Порошенко блокує децентралізацію

Гройсман: «ЦВК прийняла рішення, яке унеможливило проведення в жовтні виборів у новоутворених об'єднаних громадах. Це рішення створює ризик гальмування децентралізації».

Перекладу слова Гройсмана на зрозумілу мову: «Порошенко через підконтрольне йому прострочене ЦВК на чолі з корумпованим клієнтом «амбарної книги Партії Регіонів» Охендовським блокує реформу децентралізації в Україні».

Децентралізація була однією з реформ, яку можна було назвати хоч трохи успішною. Але Порошенко напевно вирішив поховати усе.

Фіктивне зростання економіки

Україна б’є рекорди по експорту яблук та пива до Європи, очікується рекордний врожай кукурудзи, Держстат щодня звітує про економічну ейфорію українців.

Якщо в нас усе так ніби-то добре з економікою, то чому цього не відчувають люди і чому гривня настільки нестабільна, що Національний Банк змушений викидати десятки мільйонів доларів щодня, щоб не почалась валютна паніка?

Тіні «Стусівських» злочинів Медведчука

Заява на сайті Медведчука щодо фільму «Стус»: «У разі виходу в прокат фільму "Стус" з недостовірною інформацією про Віктора Медведчука він залишає за собою право на відповідні правові дії, у т.ч. спрямовані на заборону демонстрації фільму через суд. Жоден компетентний орган України не знайшов у діях адвоката Медведчука порушень норм законодавства України станом на 1980 рік".

По-перше, Медведчук визнає, що був вірним прислужником і адвоКАТом у радянській системі. Що дозволило йому стати прислужником Путіна та ворогом української держави. По-друге, Медведчук кидає виклик українському суспільству та історії погрожуючи заблокувати фільм, який розповість правду про його злочинне «злиття» справи Стуса. Виникає враження, що може статись так, що цей фільм доведеться захищати акціями протесту. Акціями не лише проти Медведчука, а й Порошенка, що його успішно покриває і пригріває.

Син Стуса вийшов з роботи над фільмом одразу як виник скандал навколо сцен з Медведчуком. Дмитро Стус: 1) був призначений директором музею Шевченка соратником Медведчука, 2) був у журі одного з конкурсів, який проводив «Український вибір» Медведчука, 3) підозрюється у розкраданні 32 мільйонів під час проведення незаконних ремонтних робіт.

Виявляється часто яблуко від яблуні дуже далеко падає.


Зовнішня політика

Фактори долі Сенцова

Прокоментував для UA info ситуацію навколо Сенцова, фактори що формують шанси на його звільнення та місце наших політв'язнів у проблемі військового конфлікту з РФ.

"Рішення про можливі обміни чи визволення приймаються виключно у Кремлі. Це означає, що інформаційної уваги недостатньо для того, щоб такі героїчні люди як Сенцов отримали свободу. Хоча своїм міцнодухим голодуванням Сенцову інформаційно вдалось можливо більше ніж могла б зробити уся українська владна система.

Щоб Сенцов був на свободі потрібен або дуже жорсткий консолідований тиск на агресора (чого західні еліти не бажають, у тому числі, через стан справ в Україні), або якась домовленість, яка буде видаватись Путіну вигідною. Він використовував і використовує людей як товар для досягнення інформаційних чи політичних цілей як, до прикладу послаблення санкційного тиску. Тому звільнення Сенцова можливе лише в умовах збігу такого типу політичних обставин коли Путіну потрібно буде піаритись самому, або обміняти піар політика рівня Трампа чи Меркель на певні політичні преференції, до прикладу щодо Мінського процесу. І не факт, що компроміси такого масштабу є прийнятними для України.

Поки влада не має стратегії перемоги у військовому конфлікті з РФ кількість полонених, а, отже, і засобів тиску на Україну, буде зростати. Слабкість нашої дипломатії у цих справах є великим недоліком. Хотілось би вірити що українська влада не причетна до саботажу переговорів про обміни і не відтягує результативні переговори у політично-піарних (читати як передвиборних) цілях.

Тема полонених і політв'язнів - це лише один аспект великого військового конфлікту. І найбільше за що має бути соромно українській владі у цій ситуації так це за спізнення на 4 роки з законом про констатацію елементів агресії РФ, за корупцію і злочинну непрофесійність у оборонному секторі, за торгівлю з окупантом та антидержавні Мінські договорняки та інші негідні речі, які віддаляють нашу перемогу і віддаляють в'язнів совісті як Сенцов від свободи. Через це Порошенко мало б бути важко дивитись їм у очі".

Злочинна бездіяльність щодо Криму

Бездіяльність української влади призводить до того, що з українського Криму йдуть чергові українські сліди. Якщо відхід останнього банку, що обслуговує Visa та Mastercard – це логічний наслідок злочинної окупації, то скасування визнання українських ліцензій на надра Криму – це черговий грабіж України Путіним. На який нема гострої та жорсткої реакції України та Західного світу. Хоча після ігнорування блокування Азовського та Чорного морів це, на жаль, не дивує.

До того всього ще й Трамп виводить з себе. Він розкритикував деякі положення щодо Криму в законі про бюджет США на 2019 рік, який сам же підписав. «Йому не сподобалась норма, що забороняє фінансування будь-яких проектів, де припускається визнання права Росії на Крим, а також заборона військової співпраці з Росією до того часу, поки Москва не виведе війська з України». Уявляєте? Трамп виступає за фінансування російських проектів, що легалізують окупацію Криму, а також за військову співпрацю з РФ в умовах окупації українського Донбасу російським агресором. В нас що влада, що «партнери».

«Путін відвідав весілля глави МЗС Австрії Карін Кнайсль»

Путін подарує псевдонейтральним австрійцям-молодятам кейс з брудними корупційними грошима, відро крові, сундук кісток та ракету в одне місце.

Як же швидко і масштабно деградують західні екс-еліти.

Українська влада живе ніби війни нема. Багато українців живуть ніби війни нема. Австрія теж вирішила вести себе ніби війни у іншій країні нема і уклала новий шлюб з Путіним. Закономірний наслідок бездіяльності України у реалізації власного постМайданного шансу.

Але Австрія теж так нічому не навчилась. Не навчив її ані аншлюс Гітлера, ані Друга світова, ані війни 21 століття.

Якщо Україна програє через корупцію і саботаж, то Австрія програє через недалекоглядність та примітивний меркантилізм.

Початок "перезавантаження" відносин Європи з Путіним, як виглядає, був закладений на австрійському весіллі.

Тепер почався другий етап: зустріч Путіна з Меркель. На ній вчергове лунає мантра про безальтернативність антиукраїнського Мінського договорняка, про необхідність продовження дії закону про особливий статус Донбасу в порушення логіки Мінська-2 та вжиття усіх спільних німецько-російських заходів, щоб захистити політизацію проекту "Північного потоку-2" від України та від санкційного тиску США.

Пакт Молотова-Ріббентропа: серія 2 наближається?

У Берліні затримали громадянина РФ, що планував теракт у Німеччині

Але Ви, фрау Меркель, налагоджуйте стосунки з Путіним. Домовляйтесь далі щодо "Північного потоку-2" та Донбасу. Нічого ж такого.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація