Світлина від Георгія Ключника.

фото - Георгій Ключник


Внутрішня політика

Корупційна і олігархічна влада вже давно оголосила війну активістам

Вона їх переслідувала, дискредитувала, вводила е-декларування, організовувала фізичні напади та провокації. Кожне вбивство, кожне обливання кислотою чи зеленкою, кожен випадок тиску на громадських активістів в Україні лежить на відповідальності влади. Це ті політики вищого рівня, що створили вороже для громадськості середовище, а також ті очільники правоохоронних органів що не захистили, а можливо і кришували усі ці напади.

22 лютого 2018, Рівне. Підпал офісу проекту журналістських розслідувань «Четверта влада».

16 березня 2018, Кривий Ріг. Побито місцевого громадського діяча Сергія Мокрякова.

24 травня 2018, Одеса. Напад на місцевого активіста, голову ГО “Небайдужі” Сергія Стерненка.

5 червня 2018, Одеса. Напад на антикорупційного активіста Віталія Устименка.

18 червня 2018, Херсон. Невідомі напали на журналіста Сергія Нікітекно.

31 липня 2018, Херсон. Здійснено напад на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк, відому тим, що вона викривала корупційні схеми херсонської поліції. Нападки облив Катерину кислотою, внаслідок чого вона отримала 35% опіків шкіри.

31 липня 2018, Бердянськ Запорізької області. Двома пострілами в спину невідомий чоловік убив добровольця АТО і активіста Віталія Олешко.

Ось це і є справжнє обличчя влади "по-новому".

Порошенко віддає країну недолюстрованим та екс-регіоналам

Вбивають і нападають на активістів, застрелюють і підривають машини місцевих депутатів, бездіяльність правоохоронної системи змушує родичів, як у справі вбивства Шеремета, подавати в суд на ГПУ за бездіяльність.

Як на це реагує «Верховний Головнокомандувач»? Призначає чергового екс-рига та улюбленого прокурора Пшонки Валендюка керувати СБУ у Києві. За день до розстрілу Небесної сотні якому призначили грошову премію «за активну участь у вирішенні нагальних питань прокурорської діяльності в умовах складної ситуації, яка виникла в Україні у зв'язку з масовими акціями протесту».

Нема реваншу ригівських сил? Не бачите жодної контрреволюції, що робиться, у тому числі, руками Порошенка та корупціонерів-друзів?

Йому було мало мати спільні грошові справи з екс-януковочами, мало бути з ними політичними партнерами. Він хоче ділити владу разом з ними. Тому він призначив ригів і голосувальників законів 16 січня головами ОДА, пороздавав їм державні нагороди. А тепер віддав їм столичне СБУ як і половину країни.

Російські авторитарні практики на порозі парламенту

«Регламентний комітет Верховної Ради виступає за заборону зйомки народних депутатів без їхньої згоди і вилучення у журналістів відеоматеріалів, якщо вони були зроблені після заборони депутата».

І хто ще буде заікатись про бурхливий розвиток демократії в Україні і про відсутність тренду на повне перейняття російських авторитарних практик?

Цвинтар, підвал та офіс реформ

«У Верховній Раді за підтримки партнерів планують створити офіс просування реформ за різними напрямками».

Йшов серпень 2018 року. До підвалу реформ та цвинтаря реформ можуть додати офіс реформ. Все замість реформ. Все заради виборів.

Завищені ціни на медичну крейду

Антимонопольний комітет оштрафував на 18 мільйонів гривень фармацевтичні компанії за змову з метою завищення цін.

Тут є дві проблеми. По-перше, безпідставне завищення цін, що в результаті не компенсовується постраждалим споживачам. Мова тут і про ліки, і про бензин. По-друге, кажуть 75% ліків не є ліками. То або нешкідлива крейда, або погана підробка-імітація. Так ми і лікуємось. Силою думки.

Новий поворот у справі Савченко та кавунова баржа Гройсмана

На спільному брифінгу силовики розповіли про нові деталі плану Савченко-Рубана. За їх версією мінометний обстріл куполу парламенту мав відбутись з баржі на Дніпрі, а потім мала відбутись втеча на гідроциклах.

Невже то могла бути саме та відома баржа з кавунами Гройсмана?

Газова розтяжка для влади

Уряд виключно через страх відклав підвищення цін на газ до вересня і цим побічно ще й нашкодив Порошенкові. Але це не означає, що з вересня вони це не проштовхнуть. На сьогодні є три варіанти підвищення ціни, а саме формули Hub+, Hub- та Hub0, що передбачають підвищення цін від 19 до 57%.

Влада на розтяжці: підвищити ціни на газ і створити для себе політичні загрози чи відмовитись від підвищення, не отримати транш МВФ і отримати економічні наслідки, що конвертуються у політичні загрози? Насправді у цій розтяжці винна сама влада, що корупцією і догоджанням енергетичним олігархам створила систему несправедливого ціноутворення. Що вже призвела до фінансово складних для підтримки субсидій та зростання газових боргів населення.

«Херстна» хода по-Порошенківськи

Порошенко очолив ходу, яку він у своєму facebook назвав «херстною». Мені цікаво лише одне: Чи розуміє Порошенко, що навіть надання томосу автокефалії не допоможе йому виграти президентські вибори? Або він робить хорошу міну при поганій грі, або він робить дуже помилкові висновки. Йти попереду 65000 осіб не означає залучитись їх підтримкою. Отримати томос при 30% зацікавлених цією темою – це явно не переможна фішка президентських виборів.


Зовнішня політика

Агресивний наступ Угорщини на Закарпаття

Рішенням уряду Угорщини створена посада уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області.

Я вважаю це агресивний акт проти територіальної цілісності та суверенітету України. Це протиправне втручання у внутрішні справи України. Пора завершувати слати папірчики в Будапешт. Пора розпочинати кампанію у міжнародних інституціях (перш за все, в ООН) та підготовку судових позовів проти агресивних загарбницьких рішень Угорщини проти України.

Розміщення додаткових військових бригад на Закарпатті обов’язкове.

Костенко на свободі

Засуджений за "тілесні ушкодження Беркуту" в Криму активіст Майдану Олександр Костенко на свободі.

Він відсидів в полоні російських пазурів за сфабрикованою справою більше 4 років. На жаль, це дуже рідкісний випадок визволення.

Стратегічні програші у СОТ, а винних нема

У нас серйозні проблеми через Світову організацію торгівлі у спорах з російським агресором. Спочатку ми програли там справу щодо мит на аміачну селітру, а тепер отримали нищівну поразку у справі про залізничне обладнання. РФ знову дозволили вільно банити через сертифікацію наш «східний» експорт. США ж у цьому спорі підтримали Росію, а не Україну. Бо Трамп через це рішення зацікавлений захистити власні скандальні рішення щодо сталі.

Це ще не все. На нас насуваються нові проблеми. Попереду розгляд ще двох справ у СОТ. Перша – щодо обмеження РФ на український транзит вантажів. А тут під ударом не менше ніж весь український експорт до Азії. Друга – спроба РФ скасувати політичне рішення щодо економічних санкцій проти Путляндії.

Цікаво, чи будуть владці знімати з себе премії за ці стратегічні поразки?

Ранок позитивних новин (і таке буває)

Слідом за Палатою представників Сенат США підтримав виділення 250 мільйонів доларів на безпекову допомогу Україні. Із зазначеної суми 50 млн дол. має бути спрямовано на летальні види озброєнь.

Уряд Швеції надасть 380 тисяч доларів додаткової фінансової підтримки РПР на 12 місяців для сприяння подальшим реформам і розвитку громадянського суспільства в Україні.

За рік роботи Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою двосторонній товарообіг зріс на 42%.

Україна посіла 66 місце зі 160 країн за логістичною ефективністю, набравши 2,83 бали і стала третьою на пострадянському просторі. Про це свідчать дані рейтингу Світового банку Logistics Performance Index 2018. У порівнянні з попередньою версією рейтингу (дослідження проводиться раз на два роки) країна в загальному заліку піднялася на 14 позицій.

Вперше з 2009 року ймовірність масових протестів з економічними вимогами в Росії перевищила 40%. Про це свідчать дані опитування Левада-центр.

Хоч щось. Хоч деколи.

Цитата дня про розпад РФ

Цитата дня від депутата Латвійського Сейму Кірштейнса, з якою важко не погодитись: «Тільки коли Росія поділиться на менші країни за етнічним складом, військові конфлікти закінчаться, і в Європі настане тривалий період миру».

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація