Світлина від Oleksiy Kustovsky.

фото: https://www.radiosvoboda.org/a/29184051.html


Внутрішня політика

Злочинний параліч влади

Гасло української влади: не вирішуємо проблему поки люди не організуються і хоча б не перекриють центр Києва чи не заблокують виходи з парламенту.

Так вони себе вели з антикорупційною реформою, просуванням Мінську-2, протидією Саакашвілі, Виборчим кодексом, соцвиплатами та євробляхами.

Влада просто патологічно не здатна нічого нормально і цивілізовано вирішити. Або нагинає вона, або нагинають її. Путінська логіка, до речі. І наїзди з зламаними руками євробляхера чи розгул контрольованих владою тітушок-радикалів в Києві та регіонах – то найменші наслідки такої бездіяльності.

Впихнути невпихуване

Що робити коли щось кудись не пролізає? Силою розширити отвір. Таку стратегію обрав Порошенко і вирішив, що замість того щоб пихати 14 кандидатур нових членів ЦВК на 13 місць, треба просто збільшити кількість членів ЦВК.

Пропоную довести цю «державотворчу» 145-ту реформу до абсурду. По-перше, можна дати депутатські мандати кожному проплаченому порохоботу, розширити парламент до 20 тисяч депутатів і збиратись у відкритому полі з 4Г –Інтернетом. Назвати то все Corruption та Idiot Fest. По-друге, вважаю, що розширити можна і склад Кабінету міністрів. За рахунок створення міністерств перерізання стрічок, будівництва собачих будок, шоколаду, брехні, жінок та чоловіків третього тисячоліття, підтримки малої та середньої корупції, «сліпих трастів», репресій.

Хтось протидіє непрямому ворогу, а хтось не протидіє прямому

Франція не воює з РФ. Але приймає закон проти російських фейків.

Україна воює з РФ. Не приймає закон проти російських фейків. Зате хоче прийняти російський варіант закону з блокуванням українських сайтів без рішення суду. Зате хоче обмежити доступ українських журналістів до парламенту.

Хтось протидіє непрямому ворогу, а хтось не протидіє прямому. Замість цього протидіючи та тиснучи активістів, журналістів, сайти. Майже диктатура.

Ніби-то європейська Україна 2018 у якій закон і безпека є умовними

1) Харків'янина, який збив на смерть 6 осіб і знов сів п’яним за кермо, амністували. В нас же сидять лише «політичні злочинці». 2) П’яний голова РДА на Закарпатті вчинив чергове ДТП, що вбило 2 людей. 3) Народний депутат Нарфронту Пинзеник наїхав на активіста-євробляхаря. Пізніше інше авто наїхало на ще одного активіста цієї акції протесту. Але ж що їм. У них «недоторканність». 4) У центрі Одеси представники охорони побили журналістів. 5) Вбивця 500 собак Святогор відпросився з домашнього арешту в магазин.

З непрацюючою правоохоронною та безпековою системою не допоможуть навіть штрафи за п’яне кермування, чи скасування недоторканності, чи додаткові права для журналістів. У країні, де можновладні поза законом, усе є пустим звуком.

Закон збереження український корупції: добре без поганого не буває

Парламент нарешті виправив злочин з фальсифікації закону про Антикорупційний суд і повернув апеляції по справам НАБУ в майбутній Антикорупційний суд. Але щоб не псувати собі настрій коаліційні корупціонери обмежили до 14 не найбільш авторитетних міжнародних організацій перелік суб’єктів, що подаватимуть кандидатури в Групу міжнародних експертів. А ще закрили справу проти сина Авакова. Ну а поки створять Антикорупційний суд то можна буде закрити інші справи і знищити НАБУ через провладний аудит кишенькових аудиторів. Все в «шоколаді».

Коли сяде Ахметов?

Бразильського Ахметова посадили на 30 років за корупцію. Коли посадять українського? Чим ми гірше корумпованої та бандитської Бразилії?

Зростання цін заради уникнення бідності

Міністерство економіки каже, що ціни на газ зростуть на 18%. Нацбанк, що на 25%. Гройсман каже, що не хоче зростання, але що «це може бути тільки вимушений крок для того, щоб не допустити бідності для українських громадян». То вони виявляється підвищують ціни ще й заради нас? Бережуть наші гаманці від спустошення зростанням цін? Економічний курс по-новому вражає.

Вже майже тиждень з усіх сторін крик, що половина країни може опинитись без чистої (у їх розуміння просто хлорованої) води. Може вони ще заради нас підвищать тарифи на нехлоровану воду, яку і чистою неможливо пити?

Брехня про дефіцит грошей

Україна не поїде на дитяче "Євробачення", бо нема грошей.

Зате є гроші на броньований "Кадиллак" голові «Нафтогазу». На щомісячну зарплату йому у понад 2 мільйони гривень. І на премію понад 46 мільйонів $ за формальну перемогу над «Газпромом», що ще не принесла жодної копійки. Премію керівнику, за якого усе зробили команда «Нафтогазу» та залучені юристи.

Справедливість була однією з цінностей Революції Гідності.

В країні нема грооошей. Гроооошей нема. Зате судді та інші працівники, що входили до складу старого Верховного суду України, продовжують отримувати зарплату, попри те що орган вже не здійснює правосуддя. Вміємо ми платити органам-фантомам, фірмам-фантомам, людям-фантомам. Багаті ж дуже.


Зовнішня політика

Підсумки Саміту Україна-ЄС

Саміт Україна-ЄС завершився спільною заявою, яку підтримали усі держави ЄС. Якщо прибрати бла-бла, то варто відзначити наступні найважливіші меседжі:

По-перше, ЄС визнає європейські прагнення України і вітає її європейський вибір. Визнає та вітає. Про жодні перспективи поки не йдеться. Найбільше досягнення інтеграції – прийняття декілька законів у цифровій, митній та енергетичній сфері. Як для країни європейських прагнень та вибору – це мізер.

По-друге, ЄС позитивно оцінює початок медичної та пенсійної реформ. Прогрес реформ децентралізації, державного управління, державних закупівель та екології, прийняття законів про приватизацію та національну безпеку. Державне управління і екологія під сумнівом. Приватизація і нацбезпека – закони-бомби.

По-третє, суди треба реформувати, НАБУ захистити, змінити скандальну правку до закону про Антикорупційний суд, запровадити автоматичну перевірку е-декларацій і скасувати е-декларування для громадських активістів. Боротьба з корупцією – це ключова умова безвізу. Останнє – пряма цитата з заяви. Черговий натяк що подальший саботаж реформи загрожує втратою безвізу.

По-четверте, ЄС хоче інших реформ: інтелектуальної власності, морських портів, авіаційного сполучення, розділення «Нафтогазу», плюралізму медіа, кібербезпеки, переговорів щодо транзиту газу, компромісу щодо закону про освіту. За це дають 1 мільярд євро і готові давати більше у майбутньому.

По-п’яте, крапки над І війни. «Засуджуємо явне порушення суверенітету і територіальної цілісності України внаслідок агресії з боку Збройних сил Росії, що триває від лютого 2014 року». Важливо, що встановлена агресія і її точна дата. ЄС позначає бачення миротворчої місії з контролем усього українсько-російського кордону. На жаль, Мінські домовленості вчергове позначені як безальтернативні. При цьому, ЄС позначив готовність долучитись до поствоєнної розбудови Донбасу. Було позначена і відповідальність РФ за збитий лайнер МН17.

Що у сухому залишку? Прогресу майже нема через мізер реформ. Мало реформ = мало грошей. Саботаж антикорупційної реформи загрожує безвізу. Виходу з патової військової ситуації на Донбасі нема. ЄС і далі вірить у мертвий Мінськ-2.

Підсумки Саміту НАТО

Трамп: Ви усі продажні проросійські козли. Вивертайте кишені і скидайтесь грошиками, бо не бачу сенсу Вас захищати. От вийду собі з НАТО і будете самі кукати, але напевно поки не вийду. А ще купуйте мій газ.

НАТО: Ми пішли про то все подумаємо.

Порошенко: Пане Трамп, а можемо зустрітись?

Трамп: Я скасував низку зустрічей, щоб підтиснути європейців. Так що цього разу 400 тисяч не візьму. Можна поговорити поки є вільний час. Щодо Криму одразу скажу що з визнанням анексії нічого не знаю, але винен у всьому Обама.

Порошенко: Трамп не поступиться Путіну щодо Криму. Я так думаю.

НАТО: Дональде, Ваші заяви роблять нас сильнішими. Накинемо трохи грошей.

Трамп: Я був нещасливий на початку переговорів, але зараз мені краще. За день НАТО став сильнішим. Збільшення оборонних бюджетів на 33 ярди гріє душу.

Угорщина: Ми заблокували спільну заяву Україна-НАТО і тішимось з того.

Декларація та заяви лідерів Саміту: Росія вчиняє агресивні дії. РФ порушила домовленості з НАТО. Реагуємо, стримуємо, але не проти діалогу. Щодо України, то боротьба з корупцією головна для євроатлантичної інтеграції. Будемо працювати. Статус «аспіранта» нічого не змінює юридично, а лише констатує прагнення України. Про якісь інші статуси, плани поки не йдеться.

P.S. Дослідження Pew Research Center продемонструвало, що голландське, польське, канадське та французьке суспільства у своїй більшості готові захищати союзників по НАТО у разі агресії РФ. У свою чергу, іспанські, британські, німецькі та італійські суспільства перекладають свій обов’язок на США.

РФ здійснює повзучу окупацію Азовського моря

Блокування українських кораблів побудовою Керченського мосту мало. Вона все більше і більше незаконно посуває свої кораблі та перевірочні інструменти ближче до українських територіальних вод. Якою буде реакція нашої влади та Заходу? Стурбованість?

Україна vs FIFA

Понад 150 тисяч українців атакували сторінку FIFA і успішно опустили її рейтинг на дно. Справа тут не в бажанні захистити хорватського футболіста, не в очевидній корупції ФІФА і навіть не в тому, що чемпіонат у РФ став ганьбою всього світу та танцями на крові і кістках жертв російських війн. РФ під час цього чемпіонату встигла влаштували ще одну хімічну атаку в Британії. Засудивши звернення Віда та оштрафувавши за «Слава Україні» Вукоєвіча ФІФА плюнула в душу Україні. На жаль, українці як нація довго терплять корупцію, олігархію, саботаж реформ владою, але, на щастя, українці ніколи не були і не будуть готові терпіти образу національної гідності і приниження українців як народу.

Президент ФІФА Інфантіно заявив, що Чемпіонат по футболу допоміг змінити ставлення людей до Росії. У цей момент поруч стояв вбивця і диктатор Путін. Ось так президент ФІФА відпрацьовує ротом. Пора заборонити цьому ублюдку в'їзд до України. І закріпити міжнародними санкціями.

Ніхто крім українців та Pussy Riot так і не наважився хоч якось протестувати проти кривавого чемпіонату в Росії. Ані серед світових лідерів, ані серед росіян. Світові лідери з усмішками вболівали, а потім поруч стояли і мокли наскрізь під дощем з кривавим диктатором, кров з якого не змив би навіть цей дощ. Дощ через єдину парасолю до нього недобрався так само як і купа ніби-то ефективних міжнародних санкцій до агресора. Гидко.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація