Світлина від Георгія Ключника.

фото Георгія Ключника


Внутрішня політика

Новий Суспільний договір: омана чи шанс?

Дискусії про новий Суспільний договір та нову Конституцію розгораються все більше і більше. Одні втішились що їх ідеї, що були маргінальними в інформаційному плані, озвучила Тимошенко, другі намагаються здобути собі на тому усьому певні дивіденди, інші намагаються заперечити необхідність нового Договору. Філософська дискусія триває. І це добре, що вона триває.

На жаль, є декілька важливих але.

По-перше, ми усі ліниві. Ми хочемо досягти великого результату, якісного і суттєвого реформування країни, зміни системи, одним кроком. Чи то Революцією Гідності, чи то прийняттям одного документу (Суспільного договору, змін до Конституції). Це досить патерналістський та інфантильний погляд. Світовий досвід демонструє що реформування країни – це процес. Цей процес може бути досить швидким, але не одномоментним. Для цього процесу мають бути належні умови. Для якого достатньо політичної волі і суспільства, що здатне цю волю стимулювати та контролювати. Секретом успіху більшості країн були не Суспільні договори чи зміни до Конституцій, а відповідальна влада чи відповідальні громадяни, що зробили Конституцію та закони не пустим звуком.

По-друге, що необхідно для того, щоб в країні змінилась система (був укладений новий Суспільний договір на противагу чинному «олігархічно-корупційно-патерналістському»)? Суспільство (громада), що вимагає інших правил гри. При цьому, це суспільство (громада) має бути в достатній мірі організованим, щоб бути здатним висунути не лише власне бачення, але й вимогу щодо взяття цього бачення «в роботу». Тоді у влади (не має значення якої) не буде іншого виходу як прислухатись до єдиного джерела влади. Чи є в нас така організована і спроможна громада? Нема. Громада спить протягом декількох років і лише її уламки час від часу здійснюють певні активності у Києві чи на регіональному рівні. Громада тотально роздроблена, як і роздроблені «інлетектуали» та опозиційні політичні партії. Що це означає на практиці? Що обмежена група інлетектуалів та активістів можуть розробити гарні концепти і Договори, але без підтримки громади ці ідеї не вдасться просунути. При слабкій громаді напрацювання нового Суспільного договору стане вузьким заняттям обмеженого кола осіб, яких обманять досвідчені політики. У результаті ми будемо мати оновлений «олігархічно-корупційний-патерналістський» Суспільний договір, що спробують легалізувати руками слабкої громади, на референдумі. Це не буде зміна система, не буде суттєве реформування країни, але на цьому політичну кар’єру збудують собі конкретні політики. Як колись деякі її збудувати на Революції Гідності.

P.S. Дискусія про новий Суспільний договір може мати місце лише якщо хоча б активні елементи громади (громадські активісти, інтелектуали, опозиційні партії) здатні продемонструвати організаційну та предметну єдність у цих питаннях. У іншому випадку це заздалегідь програшний сценарій і тоді краще сконцентруватись на питаннях створення умов для обрання інших політиків, до прикладу, прийняття якомога якіснішого виборчого законодавства.

Порошенко ризикує усією країною заради президентського крісла

Поступила інформація, що Порошенко обрав бажаним спаринг-партнером на виборах екс-регіонала Бойка. При цьому, Рабінович закликав проросійські партії висунути єдиного кандидата в президенти. Це означає що своїм бажанням переобратись на другий термін Порошенко створюватиме для нас усіх загрозу реваншу проросійських та ригівських сил і навіть сприятиме їй.

Протягом останнього часу завдяки Медведчуку суттєво збільшилась доля проросійського капіталу в структурі власності українських ЗМІ. Звичайно, без жодної протидії української влади. Завдяки політичним договорнякам та спільній участі у владних корупційних схемам риги наростили величезні додаткові капітали, що за підтримки московських господарів будуть вкладатись у вибори. Очевидно, що проросійські сили мають декілька альтернативних варіантів. Чого тільки вартує Ляшко разом з його спонсором Ахметовим. Цікаво те, що Рабінович окрім традиційно проросійських партій звертається і до Аграрної партії.

Порошенко затіяв небезпечну гру. Переклавши частину власних політичних амбіцій до проросійського кошика він створює дуже небезпечну для країни ситуацію. По-перше, бо можливим просуванням Бойка він гарантує перемогу будь-кому, хто вийде з ним у другий тур, а це може бути не сам Порошенко (Тимошенко, той же Ляшко). По-друге, у випадку провалу цього цинічного сценарію усе може вилізти страшним боком і хтось з ригів буде мати реальний шанс посісти головне державне крісло. Тоді купа людей швидко збереться на Майдані, щоб не допустити навіть інавгурації якогось Бойка / Рабіновича / Ляшка. І це може катастрофічно завершитись для країни. В умовах війни з РФ.

Порошенко втрачає контроль над парламентом

Втрачає владу. Прийняття будь-яких рішень стає все складнішим та корупційно-дорожчим.

3 роки він порушував Конституцію зберігаючи старий склад ЦВК. Розуміючи що вибори без контролю ЦВК йому не виграти пішов у парламентський ва-банк: або голосуєте усі за мою нову більшість у ЦВК (14 людей при наявних 13 місцях), або склад ЦВК залишиться старим. Дурний і наглий план. Поки прорахувався. Більшість парламенту сказала: йди нафіг. У результаті чого БПП кумедно покинула залу парламент, а інші депутати вперше проголосували закон 240 голосами без БПП та Порошенка.

Це серйозний сигнал Банковій. Влада не лише перетікає, але й вже не здатна триматись у купі на силі і страху. Чим більше злиться і тисне Порошенко, тим більше він владу втрачає. А тому злиться ще більше. Тому варіанти з воєнними станами зовсім не є фантастикою.

Список ганебних фанів російських репресивних практик

Депутати, що проголосували за законопроект 6688, що запроваджує російський варіант контролю за Інтернетом та необмежені права блокування сайтів без суду, мають бути люстраційно позбавлені права обиратись до владних органів. Фанати путінських інформаційних практик не мають бути прощені та забуті.

Хто серед них? 74 депутати БПП. Серед них син Порошенка, Барна, Джемілєв, Дубневичі, «жінка третього тисячоліття», Третьяков, Южаніна, Білозір, Герасимов, Грановський, Князевич, Мельничук, Ричкова.

58 депутатів «Народного фронту». Береза, Бурбак, козак Гаврилюк, Логвинський, Терерук, Хміль, Васюник, Геращенко, Дейдей, Лапін, Пашинський, Чорновол.

18 депутатів франкції Ляшка. Тобто майже уся фракція.

Троє позафракційних: Герега, Парубій та Тарута. Двоє з «Відродження»: Развадоський та Хомутиннік. З «Волі народу» Петьовка.

Майбутній "Музей Революції Гідності"

Як на мене, то проект досить хороший і сучасний. Можливо враховуючи жахливі наслідки тих подій варто було додати трохи більше "чорних тонів", але загалом вражає.

Та найголовніше не у тому. Є дуже важлива група експонатів без яких цей музей не має жодного сенсу. Має бути кімната з копіями вироків усім хто вчиняв злочини проти Революції Гідності, усім хто вбивав, засуджував, використовував. Їх тюремні фото мають бути усюди розвішені. Доки нема покарання для вбивць і замовників вбивств Героїв Небесної Сотні та Майдану музей буде символом поразки Революції.

Антикорупційні «реформи» у шоколадному стилі

Закон про Антикорупційний суд сфасильсифіковано. Закон про запуск сфальсифікованого суду прийнято. Далі – затягування, затягування.

Під виглядом законопроекту про захист від кібератак спробують протягнути для СБУ механізм поховання справ про ТОП-корупцію та справ щодо е-декларування.

Усе для знищення НАБУ через аудит готово. Другий аудитор-батько члена ВККС Василенко продемонстрував свою повну неадекватність, ненависть до «грантоїдів» та повагу до депутатів і Ляшка. Третього аудитора Жебрівського Порошенко призначив в порушення закону, а псевдоновий Верховний суд незаконно відхилив позов активістів про незаконне призначення Жебрівського.

Міжнародні антикорупціонери-розслідувачі з OCCPR звинуватили Порошенка у брехні щодо Рошен, «сліпого трасту» та обходу податків через офшори.

Людину-акваріум Холодницького не буде звільнено на основі рішення дисциплінарної комісії прокурорів. На думку підопічних Луценка злиття даних проважень у справах Труханова та інших тягне лише на догану. Ліберасти.

А половина українців вважають антикорупцію головною вимогою для майбутнього президента. А 55% найважливішою державною проблемою. А в США корупцію в Україні вважають загрозою національній безпеці держави.

А автор усього цього паскудства ще й вдруге на президента йти хоче.

Євробляхи – то не єврокорупціонери

Якби влада так боролась з корупцією, як з євробляхами, то в нас би вже навколо кожного Насірова була б система "Рубіж" (грати у приміщенні з маленьким віконечком). Дивишся так на всі ці цікаві "мобільні митниці"-поліцію, що буде ганятись за євробляхами ніби-то з метою навести лад, а в реальності бажанням здерти 1 мільярд доларів з українців, захистити власні інтереси і прикрити результати своєї ж митної корупції. В нас "лад" чомусь наводять за рахунок прав і грошей людей.

Корупційний бардак малих авіаційних компаній

Сезон відпусток, купа людей полетіли на моря і купа людей застрягла в українських, або закордонних аеропортах. Чому? Тому що авіаперевезення – це чергова сфера у якій корупційна відстороненість нормальної державної політики призвела до бардаку. Мова не лише про монополізм МАУ, але й про купу дрібних компаній, що мають по декілька літаків середній вік яких 20 років. Замість того, щоб цивілізовано внормувати ринок автомобілів (проблема блях), перевезення таксі чи авіаперевезення бачимо пустий піар та вибірковий адміністративний тиск на окремі компанії. І чиновників з правоохоронцями, що на таких вибірковостях наживаються. Бардак і брак системи – це великі тати української корупції.

Рейдерство - жахлива норма країни

Щоб в країну приходили іноземні інвестори потрібні дві ключові речі: 1) повага до інституту власності (до інвестиції) та 2) належна судова система, щоб захистити її від рейдерських атак.

У 2014-2017 рр. кількість рейдерських захоплень власності та бізнесу якщо оцінювати за кількістю порушених справ зростала. Реально ж ситуація ще гірша, бо: "По-перше, у великій кількості випадків рейдерських захоплень кримінальні провадження взагалі не порушуються, так як таке захоплення кришують корумповані правоохоронці. По-друге, в деяких випадках, кримінальні провадження порушуються за іншими статтями кримінального кодексу (хуліганство, самоуправство, незаконне поводження зі зброєю), тому такі випадки можуть не попасти до цієї статистики".

Такі от у нас справи. Рейдерство - жахлива норма країни. Яку кришують що високі чиновники, що правоохоронці.

«Встромлення» для Новинського

Проросійський олігарх Новинський їздив до Варфоломія «встромляти палиці в колеса» автокефалії УПЦ. Якби працював би закон про люстрацію, або ГПУ на чолі з Луценком, то Новинський давно би вже сидів у тюрмі і замість того, щоб «встомляти» щось в контексті автокефалії боявся би, що йому щось встромлять. Але він не тільки на свободі, але й має +200% зростання доходів на рік.

За крок від податку на виведений капітал

Вітаю внесення Порошенком до парламенту законопроекту про заміну прибуткового податку на податок на виведений капітал. Як і з Антикорупційним судом, тема податку на виведений капітал була предметом декількарічних спорів. Тепер слово за народними депутатами. Не має бути податку на розвиток.

ЕП: «Податок на виведений капітал передбачає, що бізнесу не потрібно платити 20% державі, а можна вкласти ці гроші в розвиток своєї компанії. Є підстави припускати, що податок на виведений капітал в перші два роки принесе в бюджет менше, ніж податок на прибуток, але на третій рік надходження різко зростуть, перекриваючи недобір перших років, даючи при цьому близько 7% ВВП».


Зовнішня політика

Обмін Вишинського та Сенцова: чи треба українській владі?

Путляндія нарешті прокричала, що їй потрібен державний зрадник з «Риа Новости Украина» Вишинський. Можна офіційно починати розмову про його обмін на Сенцова. Питання в іншому: а чи хоче влада бачити Сенцова в Україні?

Хорвати надерли дупу державі-агресору

Вітаю збірну російської держави-агресора з програшем і вильотом з Путінських футбольних танців на кістках жертв російських війн. Певна справедливість дещо запізнилась, але все ж була зафіксована ногами хорватських колег. Повною справедливістю було б якби іноземні чартери на зворотній дорозі одразу б підкинули Путіна до Гааги. Або просто скинули б його політати над Європою, без парашута.

ФІФА - ФУФЛО

ФІФА винесла попередження хорватському футболісту Віда, за те, що він у відеозверненні привітав після перемоги над РФ Україну та сказав «Слава Україні». Все це ніби-то обурило ФІФА через «політичний підтекст».

А те що весь цей Чемпіонат світу став для Росії та Путіна політичним проектом для маніпуляцій, пропаганди і відбілювання своїх кривавих злочинів – то це нічого? «Побєдобєсіє» на крові і кістках. Нема ніякої політики, та? Яскравий приклад продажної вибірковості Західних структур. Не ФІФА, а ФУФЛО.

Європа свободи та самотності

Європа все більше стає територією чи то свободи, чи то самотності. За останні 7 років кількість людей, що живуть без сім’ї та дітей зросла до 34% (на 3%). Серед 5 країн лідерів цього тренду деякі з найбільш успішних країн світу: Швеція (51% одноосібних), Данія, Литва, Фінляндія, Німеччина та Естонія. Стереотипи мислення притаманні виключно окремим регіонам, державам та людям. Світ змінюється швидко.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація