Ми не сильно розбалувані на туристичні маршрути взагалі, а особливо у холодну пору року, але і дома сидіти не дуже хочеться, тому шукаємо цікавинки на Херсонщині і мандруємо поруч.

Де знаходиться гейзер з унікальною водою

Їдемо на «Гейзер». Уздовж моря, полями, степами, асфальтом, бетонкою, грунтовкою… 80 км. від Скадовська до Залізного Порту, мимо с.Бехтери і села Облої, прямо у поле до гейзеру.

Як їхати на гейзер.

З Херсону до гейзера їхати автомобілем через Цюрупинськ, Нову Збур’ївку, Чулаківку, Бехтери, Збур’ївку, Тендрівське (Комуна), або автобусом Херсон — Облої з центрального ринку Херсона. З Каховки їхати до лікувального гейзера треба по трасі Т-2206 до Саги, Гопрів, …. Тендрівського… до покажчика «Цілющий гейзер»

Біля села Бехтери, доречі, розташований склеп родини Фальц-Фейнів який сьогодні являє собою напівзруйновану кам’яну каплицю-усипальницю.

Проїхали Бехтери, Тендрівське, трохи далі дорогою і звертаємо в поля, туди їдуть автомобілі з Одеси, Миколаєва, Херсону, Дніпра, невеличкі будівлі видно здалеку та й дорога у поле одна, тому не промажеш.

Купальні на гейзері

Приїхали, автівку припаркували, квитки придбали (50 грн./год )і бігом у кабінку. В кабінці є стіл, лавки та гачки для одягу, лавки хронічно мокрі бо кругом вода, пара та мокрий одяг. Якщо викупався і перевдягнувся стій, сісти немає де. Для комфорту треба везти з собою плівку чи пакет щоб на нього сідати, ще треба з собою мати питну воду, взимку — чай, каву мабудь не треба, бо тиск після купання підіймається і так. Кока-кола у місцевому магазині коштує 23 грн. за 0,5л., це для зорієнтуватися. Воду і їжу везіть з собою. Ми взяли сосики, миску, спирт і влаштувала собі ось таке барбекю.

Так, ну все, тепер у… (чуть не написала болото). Вода гаряча, мутна, гірко-солона, приємна до шкіри, майже весь час парує. Вода парує то більше, то меньше та й температура її не весь час однакова, неначе хтось додає вогню, або регулює температуру навмисно. Загальне враження від купання гарне, не гірше ніж від купання в купальнях Косино, що на Берегівщині. Там правда все набагато крутіше і дорожче та й у воді можна сидіти хоч цілий день, а на «Гейзері» треба через кожнві 10-15 хвилин з води вилазити бо паморочиться у голові, а у декого ще й темніє в очах, кажуть:»тиск».

Всі хто вперше приїздить на гейзер, що біля Залізного Порту на Херсонщині, ну що 80 км. від Скадовська, цікавляться як він з’явився, хто його знайшов і кому він зараз належить. Цей «Гейзер» доречі, офіційно називається — самовиливаюча свердловина термальної санітарної води № 6. Так от.

Історія про гейзер

На початку семидесятих років минулого сторіччя по всьому узбережжю Чорного моря бурили свердловини з метою пошуку нафти та газу. Набили близько 40 скважин, нічого, з того що шукали, не знайшовш, ті «дірки в землю» позаливали бетоном та попломбували. Але одна свердловин виявилась не така як всі, пломбуватись не хотіла і весь час з неї била гаряча вода, насичена сірководнем. На цю свердловину поставити величезну заглушку.

Прийшли буремні 90-і … Місцеві шукачі металу знайшли на місці тієї свердловини металеві деталі та почали їх вирізати. Газ вибухнув, бо у свердловині накопичився газ, люди постраждали, а факел палав ще кілька днів, як газ на нафтовій вежі. Газ вигорів і пішла вода. Утворилось болото з якого все і почалось.

Сьогоді на Гейзері був зимовий аншлаг. Всі кабінки були зайняті, а головне, було з ким поговорити про гейзер. Люди сюди приїздять на вихідні щоб не сидіти вдома. Їдут бо це корисно для шкіри і суглобів. Приїздять на корпоративи та сімейні свята. Відчувають себе неначе помолодшали!


Всі задоволені, а місцеві бідкаються, кажуть, що їхні дороги «кончили» туристи і їхня сільрада з того гейзеру нічого не має.

Подорож до села Облої. Тут є сільпо.

Да, село не жирує, але той хто хоче мати зиск з гейзеру, його має. Ми заїхали в Облої подивитись що там та як, бо дуже вже спокусились на придорожну рекламу.

Слово «усадьба» мене купило, я згадала книгу «Віднесені вітром», Скарлет О’Хару і її маєток Тару, там теж південь… Корочше, їдемо в Облої.

У селі є «усадьби», «сільпо», косметолог, і новобудови.

А головне, що у селі є нормальні люди які не сидять склавши руки.

Ми влаштували собі мандрівку на день. З’їздили на 80 км. від Скадовська до Залізного Порту, мимо с.Бехтери і села Облої, прямо у поле до гейзеру. Відпочили гарно та цікаво. Тут унікальна мінеральна вода, яка виходить на поверхню з глибокої свердловини (1527 метрів) і має на виході температуру 65 — 70 градусів, містить великий набір унікальних мінералів, основу яких складають: бор, бром і йод.

Люди кажуть, що вода з гейзеру, за своєю унікальністю, дуже схожа на воду Мертвого Моря.

І воно вам треба їхати з берегів Дніпра і Чорного моря у той Ізраіль, на те Мертве море, коли на відстані 80км. від Скадовська є такий гейзер.

Мандруйте Херсонщиною! Це цікаво!

oleksandra.yablonska
Олександра Яблонська

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації