Якщо людину постійно називати свинею, вона може захрюкати. Якщо довго і упорно [так в оригіналі] писати, яка шкідлива пальмова олія, довірливі люди повірять. --- Оксана Скиталінська

Реклама (в т. ч. медичні конференції, що спонсоруються фармкомпаніями) та комерційно фінансовані дослідження формують спотворену уяву про роль ненасичених олій в раціоні. --- Рей Піт


Якість пальмової олії залежить від того, яким способом її отримали, — віджимом рослинної маси пресом чи завдяки екстракції органічними розчинниками, — пояснює Ніна Кільдій, очільниця експертно-аналітичного відділу Центру експертиз "Тест". — Олія, виготовлена першим способом, дорожча, менш шкідлива й призначена для харчових потреб, а другим — містить більше шкідливих речовин (бензолу, гексану та інших), її переважно використовують для технічних потреб. Ініціатори обмеження імпорту кажуть, що до нас завозиться власне оця дешева технічна олія. Хоч підтвердження цього не надають.

Залишається вірити на слово аналітику олійного ринку С. Купреєвій, яка говорить, що:

77% імпорту припадає на Індонезію, 12% — на Гондурас, 7% — на Малайзію. Ціна тонни в середньому 665 доларів. Інформації щодо якості імпортованої пальмової олії немає, але можу сказати, що це не технічна олія.
Водночас і споживачі нарікають, що зростає кількість продуктів харчування з пальмовою олією. Там, де в рецептурі раніше використовувалося масло або згущене молоко, тепер часто бачимо цей рослинний жир. Адже він у рази дешевший (у 4-5 разів) аніж молочний жир.

Депутат Іван Мірошніченко -- єдиний з присутніх на засіданні аграрного комітету ВР, хто не підтримав законопроект про заборону використання пальмової олії. Не голосував він за нього і під час розгляду в сесійній залі, маючи зауваження до його змісту, суті і форми. Прокоментую деякі моменти з його допису розтиражованого майже у 80.000 примірниках безкоштовного двотижневика об'єднання Самопоміч.

Окрім природних властивостей, ціна також є важливим чинником, який сприяє поширенню пальмової олії. Собівартість пальмової та кокосової олій досить низька за рахунок високої продуктивності. Їхня ціна у 5-10 разів нижча, наприклад, за соняшникову та ріпакову олії. У порівнянні з молочним жиром, олії тропічних культур дешевші у сто разів.

Ого, не багато не мало, аж в 100 (сто) разів!

Прес-служба ДП «Держзовнішінформ» повідомляє, що у лютому Україна збільшила експорт вершкового масла на 44%:

Експорту українського товару сприяє зростання попиту. За січень-лютий 2018 року було вивезено 6199 тонн масла, що у 3,5 раза більше ніж за аналогічний період 2017-го. Середня експортна ціна у вказаний період становила 4295 USD/т, що на 14% більше, ніж за аналогічний період 2017-го. Імпорт масла в Україну в лютому 2018 року склав лише 161 тонну. При цьому середня ціна становила 5807 USD/т, що на 6% перевищує даний показник у лютому 2017-го.

Отже, ділимо середню ціну вершкового $5000 на 100 і отримуємо 50, що більш як на порядок відрізняється від зазначеної вище середньої ціни пальмового.

What a f...? Може заковика у слові якісна?

Водночас ціна тонни пальмової олії не набагато менша ціни соняшникової, а в деякі роки вона практично однакова:


Хочеться вірити, що це обмовка, а не гірка правда від людини, що добре знає справжню ціну та якість тропічних олій, що реально закуповуються. Хочеться вірити, що переробні заводи дійсно займаються фракціонуванням повноцінної пальмової олії, а не переробкою дешевих рідких фракцій у пластичний, наладований транс-жирами, замінник масла:

«Нацiональна розвага» -- шокувати iнвесторiв. В Україні за останні роки збудовано потужності на понад 1 млн. тонн на рік з переробки та фракціонування тропічних сирих олій (пальмової, пальмоядрової, кокосової), що дало можливість створити більше 3000 робочих місць у містах Южне та Іллічівськ Одеської області, Запорiжжі, iнших мiстах. На цих потужностях виробляється великий асортимент рослинних жирів, які раніше виключно імпортувалися.


Врешті цитата яка, швидше за все, у 99% читачів не викличе дисонансу:

ТРАНСЖИРИ ШКIДЛИВI! Саме трансжири, а не пальмова чи будь-яка інша олія, порушують роботу ферментів та знижують імунітет людини…


По-перше, не так шкідливі транс-жири ніж те, звідки вони беруться.

По-друге, якісна пальмова олія, дійсно, не знижує імунітет людини, а от у випадку «будь-якої іншої олії» маємо справу з багаторічною пропагандою, що тримається на вельми хитких підвалинах.


Нижче, "для затравки" наведу лише деякі фрагменти статей і книги Реймонда Піта «Від ПМС до менопаузи».


"Станом на 1950 рік було встановлено, що поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК) сповільнюють швидкість обмінних процесів, імовірно, викликаючи гіпотиреоз. Протягом наступних десятиріч були вивчені механізми такого метаболічного пошкодження. Ненасичені жири шкодять мітохондріям, пригнічуючи дихальні ферменти, викликаючи загальний окислювальний стрес. Чим більш ненасиченою є олія тим краще вона придушує тканинний відгук на гормон щитовидної залози і ускладнює транспортування гормону білками.

Рослини, з плином еволюції, виробили отрути для захисту від травоядних тварин. Насіння містить комплекс токсинів націлених на блокування дії протеолітичних ферментів в шлунку. Гормон щитовидки виділяється залозою під впливом протеолітичних ферментів, а ненасичені масла їх ингібують. Подібні протеолітичні ферменти задіяні в процесах розчинення тромбів, окрім того токсини насінневих олій інгібують фагоцити".

"Оскільки після «підтримки» пацієнтів на глюкозному розчині внутрішнім введенням емульсій «незамінних жирних кислот», спостерігали імуносупресію, в якості жирової складової ентерального харчування почали застосовувати кокосове масло, за винятком пацієнтів з трансплантацією органів. Для таких пацієнтів емульсію ненасичених жирних кислот використовують саме через її імуносупресивну дію".

"Звичайні шляхи просування ненасичених олій – це посилання на їх присутність в «клітинних мембранах» і ствердження, що вони необхідні для підтримки «мембранної проникності». Як було згадано вище, саме властивість ненасичених жирів і продуктів їх розпаду втручатися в роботу ферментів і транспортних протеінів приводить до численних токсичних ефектів, тому вони не просто так безпечно утворюють «мембрани». Кидається у вічі їх структурна близкість до протеолітичих і дихальних ферментів (гадаю, що хімія цієї спорідненості може дати важливу інформацію про природу живого організму)".

"ПНЖК і рентгенівські промені мають багато спільного. Вони є імуносупресивними та вкликають запальні процеси, що пов’язані з підвищенням проникності капілярів, порушенням коагуляції і протеолізу, фіброзом, набряками і атрофією тканин. Це не простий збіг, бо іонізуюча радіація атакує вкрай нестабільні молекули ПНЖК, просто прискорюючи процеси, що зазвичай проходять більш повільно внаслідок стресів і старіння".

"Якщо ви хочете використовувати «есенціальні жирні кислоти» в якості ліків, варто пам’ятати, що ПНЖК пригнічують імунітет і стимулюють ожиріння, викликають шок і запальні процеси, беруть участь в процесі формування алкогольного цирозу печінки, підвищують чутливість до радіаційного ураження, прискорюють утворення вікових пігментних плям, катаракти і ретинальної дегенерації, токсичні для серцевого м’яза, сприяють перекисному окисленню, вільно-радикальним пошкодженням і розвитку атеросклерозу, можуть спричинити набряк мозку, діабет, надмірну проникність судин, пердчасне статеве дозрівання, дефіцит прогестерону, сприяють зів’яданню шкіри та іншим симптомам старіння".

To Be Continued...

oleksandr.tkachenko.10142
Олександр Ткаченко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації