Історія про «секс-скандал» навколо студентки Наталії Бурейко та посадовця Департаменту захисту економіки Національної поліції України Олександра Варченка імовірно колись має бути екранізована. І фільм цей, якщо буде якісно зроблений має стати справжньою класикою та увіковічнити уроки, які українське суспільство з нього просто зобов’язане винести.

Як виявилося, харасмент-скандал, котрий згас так само швидко, як і розгорівся, веде своїм корінням у доволі високі кабінети. Він став відголоском протистояння в ДБР. Фактично мова йде про війну за контроль над новоствореним українським аналогом ФБР США. На хвилинку, до повноважень ДБР входить розслідування злочинів, вчинених президентом України. Гадаю пояснювати чому контроль над відомством є питанням політичного життя і смерті, пояснювати черговий раз є зайвим.

В загальних рисах взаємозв’язки і позиції учасників протистояння в своїй статті описала журналістка Тетяна Ніколаєнко.

З одного боку зацікавленими можуть бути Олександр Турчинов та Сергій Пашинський та їхній союзник по НФ Арсен Аваков. Вони можуть бути ображеними за те, що Труба відмовився затвердити низку кандидатів на посади в ДБР, що дуже не сподобалося представникам провладних політичних сил.

Справа в тім, що чимало кандидатур пов’язані з МВС, де зараз хазяйнує Аваков. В поліції працює цивільний чоловік заступниці Труби Олександр Варченко, який став фігурантом «секс-скандалу» приблизно місяць тому. Ольга Варченко може очолити ДБР, якщо Трубу знімуть. Її в свою чергу пов’язують зі ще одним депутатом від БПП одіозним Олександром Грановським.

Шанси обійняти посаду в неї були, адже один із учасників конкурсу на посаду директора ДБР подав позов з вимогою скасувати призначення Труби. Мова йде про люстрацій ну справу Труби. Але приблизно в той час, коли мало бути ухвалено рішення, розгорівся скандал зі студенткою Бурейко. Брудна історія, але захоплююча.

Далі ви знаєте.

МВС реагує, виходить на Володимира Петрова, якого затримують. Потім затримують блогера Барабошка, який останнім часом відзначався тим, що вихваляв діяльність мерії Кличка. Також затримали ще кількох підозрюваних. Тепер всім світить цілком реальний термін за сукупністю статей Кримінального кодексу. Загалом мова йде про те, що на думку слідства, саме вони й організували «секс-скандал» навколо Бурейко і Варченка.

Як далі буде розвиватися ситуація, побачимо. Очевидно, що головна битва розгоратиметься у високих кабінетах, а в судах ми будемо бачити лише її відголоски.

За проміжними результатами історії хотів би пройтися по деяких персоналіях.

Ольга Варченко та Олександр Грановський. Враховуючи рівень «популярності» Грановського серед журналістів, уже сам факт, що в ЗМІ обговорюється можливий зв'язок із ним Ольги Варченко, створює для неї великі проблеми. Тетяна Ніколаєнко пише, що коли Труба пішов у відпустку, Варченко спробувала запустити заблокований ним процес призначення на посади в ДБР. Якщо цей процес і справді курував у «тіні» Грановський, це ще більше підвищує потенціал «токсичності» для Варченко. І якщо вона має шанси очолити ДБР в результаті звільнення Труби, то доведеться їй несолодко, адже її розглядатимуть під мікроскопом, або й взагалі є всі шанси, що активна частина суспільства організує цілу кампанію щоб завадити її можливому призначенню.

Словом, своїми діями пані Варченко сама могла накликати на себе біду. І у випадку з можливим призначенням, шанси вийти з-під можливого впливу деяких політиків для неї зводяться до нуля.

Петров, Барабошко і компанія. Гадаю, їхня доля теж буде вирішуватися не стільки і не тільки в судах, як у владних кабінетах.

Про Петрова можу знати тільки зі ЗМІ. З Барабошком особисто не знайомий, але про його «активну» діяльність знаю не з чуток. Справа в тому, що наприклад в липні 2015 року на довиборах у парламент в Чернігові на 205-му окрузі, де змагалися Березенко і Корбан, Барабошко працював дуже «плідно». Наприклад, влаштовував різного роду інформаційні провокації. Загалом підігрував він тоді провладному Березенку.

Останнім часом піарив столичну владу на чолі з Кличком. Наприклад, активно намагався переконати киян в тому, що жахливий міський комунальний транспорт не такий вже й жахливий. Моя особиста позиція щодо нього полягає в тому, що він провокатор, який в своєму бажанні заробити втратив відчуття меж допустимого. Звісно, в даному випадку це має підтвердити наш справедливий суд. Поки що він офіційно є невинуватою людиною.

Та навіть попри мою відверту неповагу до цього персонажу, я не можу зрозуміти розмір застави для нього в 3 мільйони гривень.

Наприклад, за сумно відомого Владислава Каськіва, якому інкримінували розкрадання державного майна в особливо великих розмірах, встановили заставу 160 тисяч.

Фігурант «газової схеми Онищенка» Євген Бистрицький (ціна питання у кримінальній справі – 1,6 мільярда гривень оцінений був у 500 тисяч гривень.

Організатор убивства журналіста Василя Сергієнка – застава 2 млн. Виконавець – 800 тисяч. ВБИВСТВА.

Тому 3 мільйони за Барабошка, який як я розумію, вкрав особисті дані посадовця МВС, як на мене трохи багато. Хоча б тому, що загибель героя «Небесної сотні» суд оцінив більш скромно.

Вище керівництво держави. Гадаю, тут все зрозуміло. Президенту потрібне підконтрольне ДБР, бо це питання особистої безпеки і контролю за ситуацією. Союзникам по коаліції від Народного фронту явно не завадить контроль над відомством, щоб мати можливість тиснути на гаранта. В усій цій історії ще плутаються ображені поразкою в конкурсі Матіос і Македон, який і подав позов з метою скасувати призначення Труби.

Загалом цей серіал обіцяє нам ще чимало поворотів. Але чітко можна сказати одне – дискредитація чергового силового органу йде повним ходом. І страждає від цього в першу чергу країна.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація