Keep your friends close, and your enemies closer.
Sun Tzu

Якби ви були Росією і хотіли зупинити зміни в Україні, що б ви зробили?

Ви б оголосили зміни зрадою. Ви б шукали і знаходили зраду в кожній дії української влади. Ігноруючи позитив і фокусуючись на негативі ви б намагались створити такі умови в українській політиці, коли працювати на позитивні результати набагато менш вигідно ніж працювати на мінімізацію негативних реакцій. Ви б вклались в це по повній програмі, розуміючи, що задавши таку модель сприйняття політики соціумом, і володіючи потужними ресурсами роздування зради ви, по суті, тримаєте українських політиків за яйці, навіть тих, в кого яєць зроду не було.

І справді, якщо суспільство не вміє помічати позитив у діях влади, але дуже чутливе до криків "зрада", то перемагає той політик, з яким асоціюється менше зради. Суспільство ж думає що саме воно кричить "зрада", в той час як в переважній більшості випадків суспільтво просто повторює те що кричать люди, спеціально навчені і розставлені у ключових місцях українського медіа простору. Таким чином, володіючи потужним медіа ресурсом і контролюючи інтенсивність криків зрада ви может суттєво впливати на політичну ситуацію в окремо взятій країні. За умови що суспільство цієї країни не вміє помічати позитив у діях влади.

Чи значить це що вся зрада - вигадки Росії? Ні. Зрадає є, але вона не тотальна, вона існує поруч з позитивом і має бути враховна так само уважно як і позитив. Бо за відсутності позитивного зворотнього зв'язку з власним суспільством по позитивним змінам, єдина мотивація для українських політиків займатись реформами (крім бажання змінити світ на краще) це тиск Заходу, який вкладає в Україну конкретні гроші і зацікавлений в їх ефективному використанні. Але це мотивація найманого менеджера, а не державотворця, чим ви, будучи Росією, не забарились би скористатись.

Отже якби ви були Росією, ваше головне завдання було б не прибрати того чи іншого політика, не захопити ті чи інші населені пункти, ваше головне завдання полягало б у тому, щоб не дати суспільству цієї країни навчитись помічати позитив у діях влади.

oleksandr.snidalov
Олександр Снідалов

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації