Полтава переорієнтовується на екопозитивне місто. На останній сесії міськради прийняли одразу три важливих екологозбрежених рішення на останній сесії. Передусім це регуляторні акти. Один – ініційований Тетяною Юрченко. Він покликаний заборонити виступи в місті цирків, що використовують для номерів диких тварин. Область кілька разів провалила голосування за такий проєкт рішення, тому ми маємо вирішити це питання локально, принаймні в місті. МИ живемо у світі, де подібне дикунство має жорстко зупинятися і каратися законом. Доки ж немає відповідного законодавства та відповідальності за його порушення, ми можемо принаймні впливати на власників таких цирків монетою, відмовившись приймати їх у місті. Рано чи пізно відсутність попиту на такі розваги приведе до припинення цієї практики загалом.

По-друге, вирішили відмовитись від використання штучних квітів на кладовищах та заборону їх продажу. Ми особисто вже давно відмовились від їхнього використання на офіційних урочистостях та покладаннях, замінивши їх на живі. Тонни пластику щороку йдуть на смітник, забруднюючи ґрунт та підземні води, виділяючи в атмосферу пів таблиці Менделєєва. Оскільки ми не маємо жодних можливостей для його утилізації без шкоди для довкілля, ми можемо просто відмовитись від нього, як це вже давно роблять у всьому світі. Цей рудимент минулого, традиція, яка дісталася нам у спадок від «практичного» совка має піти в небуття. Живі квіти значно природніше і гарніше виглядатимуть і точно не шкодитимуть довкіллю. Бо з пластиковими вінками ми фактично віддаємо данину пам’яті мертвим, при цьому вбиваючи живих.

Ну і нарешті найглобальніше рішення – підписання меморандуму з організацією 350.org. Разом ми маємо напрацювати екологічну програму, один із пунктів якої покликаний в наступні 30 років повністю перейти на відновні джерела енергії. Це означає, що в майбутньому всі рішення, які стосуються будівництва та енергетики будуть враховувати цю потребу. Шведи вже довели, що можливо майже на 100% відмовитись від викопного палива. Переробляючи одне тільки сміття, вони забезпечують світлом та теплом більшість потреб країни. Зараз у них проблема – їм не вистачає сміття і вони вже починають возити його з Норвегії. Це досить мотивуючий приклад. Особливо враховуючи стан сміттєзвалищ в Україні.

oleksandr.shamota
Олександр Шамота

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації