site.ua
заблокований

Про переваги та недоліки реформи децентралізації, про основні проблеми об`єднаних територіальних громад на Тернопільщині.
Тернопільська область на початках хоч і була в лідерах за кількість створених об’єднаних громад, але водночас у нас є і найбільше проблем.
Тернопільщина – один із найбільш дотаційних регіонів України, а сама суть децентралізації побудована на самодостатності громади. У кінцевому результаті ми бачимо, що розмір дотацій з кожним роком зменшується. Зараз ми спостерігаємо гострий дефіцит коштів, недофінансування освіти й медицини. Навіть місто Тернопіль сьогодні не може отримати 41 млн на освіту і 48 млн на медицину. То що тоді можна говорити про інші райони, у яких дефіцит коштів становить сотні мільйонів гривень.
А в чому причину відсутності значної частини коштів, які необхідні для розвитку громад ?
Якщо подивитись у структуру доходів, то побачимо, що видаткова частина для Тернопільщини потребує 12 млрд, а дохідна – становить 3,8 млрд, з яких лише 2,3 млрд – ПДФО. Податок на доходи фізичних осіб за часів партії регіонів вкрали у громади, а сьогодні, при новій реформі, лише 60 % повернули для наших громад. Звісно, що за таких умов об’єднані територіальні громади не можуть розвиватись.
Тому необхідно повернути практику 2016 року. У той час 5 % від акцизу на алкоголь, тютюн та пальне залишались на місцях, а це – декілька мільярдів додаткових надходжень. Окрім цього потрібно переглянути політику "соц.економу", тому що так званий "соц.економ" – це політичний проект влади, який створений для того, щоб слухняним депутатам, які голосують правильно, давати за це кошти. Минулоріч, наприклад, мій округ не отримав "соц.економу" на значну суму – більше 20-ти млн грн. Треба припиняти таку політику. Не потрібно робити заручниками керівників міст, представників певних політсил. Ці люди не мають страждати від політичних вподобань.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація