• місяць тому
  • Події
  • 12 183
  • 1 015
  • 6
  • 10

В нещодавно опублікованому блозі під назвою «Окружний адмінсуд змусить Директора НАБУ розкрити його зв’язки з країною-агресором», було викладено причини звернення громадської організації «Національна безпекова платформа» до суду з позовом до НАБУ і його керівника Артема Ситника. Наприкінці публікації було анонсовано, що 13 березня 2019 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з протидії корупції буде представлено докази того, що Директор НАБУ Артем Ситник говорить неправду, кажучи, що не задекларував прибуток від продажу належної його дружині ділянки в окупованому Криму, бо він не володіє жодною інформацією з цього приводу. Насправді, зрозуміло, що Артем Ситник не вказав ці дані в своїй декларації, бо операція з продажу землі в окупованому Криму була проведена за законами держави-окупанта, а податки з такої операції були сплачені до бюджету країни-агресора.

Але в цій справі є ще один важливий нюанс: особи, допомогою яких скористалася родина Ситників для продажу землі в Криму, виявилися справжнісінькими колаборантами Кремля. Тобто громадянами України, які після окупації Криму отримали російські паспорти, і ведуть на окупованому півострові туристичний бізнес, приймаючи любих гостей з РФ і сплачуючи податки до казни окупаційної влади півострова. Хтось скаже, ну і що? Скористалися допомогою тих, хто міг допомогти та й все. Їм ж не дітей разом хрестити. Але є одне але.

Родина Ситників і громадянка РФ Небивайлова О.А., на яку Ганна Ситник оформила доручення і яка продала земельну ділянку в Криму, продовжують «дружити сім’ями». ГО «Національна безпекова платформа» отримала докази неодноразових візитів громадянки РФ Небивайлової О.А. разом з чоловіком до Києва та їх теплих зустрічей з родиною Ситників вже після того як було оформлено доручення на продаж землі в Криму, і після того як Артем Ситник став Директором НАБУ, і навіть після того як була продана ділянка в Криму у 2017 році.


Оскільки 13 березня 2019 року засідання Комітету ВР так і не відбулося, матеріали і відео були передані першому заступнику голови Комітету пану Юрію Савчуку, а саме відео, відзняте в 2018 році, було опубліковано тут. Нагадаю, що в цьому ж 2018 році Артем Ситник заявив, що нічого не знає про продаж ділянки і про те, що вони не контролювали цей процес. Тому ще раз варто запитати пана Ситника: «То обнімалися і цілувалися, а про долю земельної ділянки так і не спитали?»

Зрештою кожен зможе самостійно оцінити рівень близькості стосунків, переглядаючи відео зі сценою прощання осіб, серед яких, безумовно, є і Директор НАБУ Артем Ситник, і його дружина Ганна, і громадянка РФ Олена Аркадіївна Небивайлова. Також, сподіваюсь, що громадськість, правоохоронні і фіскальні органи дадуть належну оцінку цьому відео і встановлять, де правда в словах Артема Ситника, а де брехня. Адже Генеральна прокуратура України ще в листопаді 2018 року відкрила кримінальне провадження щодо подання Директором НАБУ недостовірних відомостей в декларації, а розслідування справи доручила Головному слідчому управлінню Національної поліції України.

P.S. На момент публікації цього матеріалу стало відомо про те, що Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції 20 березня 2019 року таки проведе слухання на тему: «Діяльність Національного антикорупційного бюро України, виконання покладених на Національне бюро завдань, додержання ним законодавства, прав і свобод осіб». Наразі невідомо чи візьме участь в його засіданні Директор НАБУ Артем Ситник. Також сподіваємося, що, незважаючи на незрозумілу протидію з боку керівника секретаріату Комітету Юрія Сорочика, якого звинувачують в побитті поліцейського, на цьому засіданні дадуть можливість висловитися громадським активістам та журналістам з приводу зловживань посадовим становищем та порушень чинного законодавства Директором НАБУ.

P.S.1. В контексті даного матеріалу нагадаю про те, що теща директора НАБУ Артема Ситника громадянка РФ ненавидить українців , Петра Порошенка вважає кровопивцею і заперечує присутність російської армії на Донбасі.


Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація