Володимир Зеленський готує в Раду подання з вимогою розпустити Центральну виборчу комісію. Причиною такого рішення стала неоднозначна ситуація на 198 окрузі, де Верховний суд скасував результати парламентських виборів.

Ну, принаймні так це подають джерела в АП. Та в чому ж СПРАВЖНЯ причина такого подання? На мою думку ось у чому:

У 198-му окрузі, що на Черкащині, переміг колишній член "молодої команди" Черновецького, колишній мажоритарник від "Свободи", а згодом член фракції БПП - Сергій Рудик. Верховний суд України скасував його перемогу, через що, під час урочистої присяги, Рудику не видали відповідний документ, який підтверджував би його статус Нардепа.

Переміг він там кандидатку від "Слуги народу" Наталію Дьяченко, за позовом до ВСУ якої, власне результати виборів на окрузі і було скасовано. Та справжня причина в іншому.

"Заруба" Рудика і Дьяченко привід, а не причина. Насправді Зеленського просто дратує непідконтрольність ЦВК йому. Нагадати, хто така Голова ЦВК Тетяна Сліпачук? Цивільна дружина одного з найближчих соратників Петра Порошенка - Олександра Грановського. Себто, ЦВК контролюється людьми найзатятішого опонента Зеленського.

Що ж, спостерігаємо за розвитком подій довкола ЦВК і надалі. Ситуація цікава, звісно, але до чого призведе - наразі я сказати не готовий.

nazar.prihodko
Назар Приходько

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації