В народі існує такий вислів: «Скажи мені, хто твій друг і я тобі скажу, хто ти». Ця цитата стала чітким відображенням політичних реалій в Україні, зокрема, під час парламентських виборів. Нині ми спостерігаємо низький рівень політичної культури в суспільстві, доказом цього є недуже порядні люди, які заявляють про свій похід до Верховної Ради України, такими діями іще більше підбурюючи народ, сповільнюючи розвиток країни та псують міжнародний імідж нашої держави.

В контексті обговорення пропоную згадати один із недавніх прикладів того, як так звані «нові обличчя» ганьблять не тільки себе, а і оточуючих себе колег, і державу в цілому.

Одного разу переглядаючи Фейсбук я наткнулася на пост кандидата в народні депутати Дмитра Меленевського. З поданої інформації стало відомо, що Дмитро Меленевський планував балотуватися до Парламенту від партії «Слуга народу» по 101 округу (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1745025332308940&id=100004044702571). Пізніше Меленевський змінив своє рішення і став самовисуванцем. На його думку, він не міг знаходитися в одній політичній силі з людиною, яка має чорне минуле. Мова йшла про мажоритарщика від команди Зеленського по 101 округу Юрія Кузбіта, якого пов’язують з кримінальним авторитетом, екс – нардепом Олександром Шепелєвим.

Як стало відомо з відкритих джерел про майбутнього нардепа від партії «Слуга народу» Юрія Кузбіта, він є керівником таких фірм: ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР "ЕКСПЕРТ", ТОВ "АГ "ПРЕЦЕДЕНТ", ТОВ "АДВОКАТСЬКА ГРУПА "ПРЕЦЕДЕНТ", ТОВ "ЮК "ЮМК", ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "І-ТЕК", які спеціалізуються на наданні юридичного супроводу, послуг видавництва та ряд інших комерційних опцій. Найцікавіше, що в організації екс – регіонала Олександра Шепелєва ТОВ «АЙСІДІ ЮА», Юрій Кузбіт був начальником юридичного відділу.

Досліджуючи глибоко історію стало відомо, що Юрій Кузбіт причетний до таких справ.

По – перше, Юрій Кузбіт був призначений в Наглядову раду «KSG BANK» (https://bank.gov.ua/files/Shareholders/380292/380292_20150707.pdf). Як відомо, 4 вересня 2014 року були припинені повноваження членів Наглядової ради – Олександра Кривенко та Лариси Правди. Акціонери банку одноголосно затвердили новий склад Наглядової ради, до якої увійшли: Віктор Скирта (голова), Лариса Правда та Юрій Кузбіт.

(http://www.silrada.com.ua/show/news/34425)

Згодом Національний банк ліквідує ПАТ "КСГ Банк" за систематичне порушення законодавства щодо протидії відмиванню доходів. Національний банк встановив, що ПАТ "КСГ Банк" втілював схеми, пов'язані з конвертацією безготівкових коштів у готівку. У цих операціях були задіяні юридичні особи, фізичні особи-підприємці та кредитні спілки. Учасники схем проводили низку транзакцій, метою яких були багатомільйонні перекази на рахунки клієнтів банку-фізичних осіб та подальше переведення коштів у готівку. За наявною в банку інформацією щодо фінансового стану, ці клієнти були неспроможні здійснювати фінансові операції в таких обсягах. Крім того, виявлено низку осіб, паспорти яких значяться як втрачені, або за серією та номером паспорта значиться інша особа. Фізичні особи, задіяні в цій схемі, згідно з банківською документацією, делегували свої права щодо розпорядження рахунком одному клієнту-фізичній особі, на яку банком випущено понад 500 додаткових платіжних карток. Паспорт цієї особи згідно з даними правоохоронних органів значиться як викрадений.

(https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=35928190) Варто звернути увагу на те, що "КСГ Банк" (1993), раніше був банк "Донкредитінвест" (до 2005-го) та "Європейський банк раціонального фінансування" (2005–2013) Сергія Касьянова. Сергій Касьянов – голова ради директорів, співласник агрохолдингу «KSG Agro». Також акціонером банку є екс - нардеп Олександр Шепелєв, який розшуковується за викрадення коштів в «Родовід Банк». Основними акціонери ПАТ "КСГ Банк" були Сергій і Ксенія Касьянови (по 33.46% акцій) та Олександр Шепелев (16.39% акцій).

По – друге, Юрій Кузбіта пов’язаний з ТДВ "СЕЙВКОСТ" (https://clarity-project.info/smida/19364584) разом з членами Наглядової ради Олександром Шепелєвим та Юрієм Гоголем. До того моменту місцем роботи Юрія Кузбіти було ТОВ «АЙСIДI ЮА», де він обіймав посаду казначея фінансового департаменту (https://www.stockworld.com.ua/ru/analytics/emitent/template/29619/148). Звідси можна припустити, що діє ціла схема одних і тих же осіб. Хоча б згадаймо, що Юрій Гоголь, як і голова Наглядової ради ПАТ "КСГ Банк" Віктор Скирта, раніше займали посади в «АЙСIДI ЮА», там же займав посаду і Юрій Кузбіта Це говорить про те, що вся ця група взаємодіє та координується.

По – третє, "АЙСIДI ЮА" як і ряд інших афілійованих компаній з групою Кузбіта, Шепелєва &Co проходять по ряду кримінальних справ: розкрадання коштів «Родовід Банк» та замовлення невдалої спроби вбивства свідка

(https://opendatabot.ua/court/61858985-2efbad2b0df4d3db622f8b258775caa0)

державній зраді та вчинені інших тяжких злочинів

(https://opendatabot.ua/court/61858900-0b118bc8e064...

https://opendatabot.ua/court/61858846-68bd4ee04255...

https://opendatabot.ua/court/61858841-7242465be3cd7a244fc2694517101202)

Відповідно виникають запитання: Як в команду нового Президента Володимира Зеленського взяли Юрія Кузбіту з такою поганою репутацією? Чи планують правоохоронні органи розібратися в цій ситуації і виявити, хто насправді команда Шепелєва та Кузбіта? Чи планується відкликання Юрія Кузбіти з партії «Слуга народу», який відверто дискредитує політичну силу, накладаючи на неї тавро бандитського кодла? Чи розуміє Володимир Зеленський, що не проводячи ретельний відбір кандидатів в члени «Слуги народу» він не тільки псує власний імідж, втрачає рівень підтримки серед українців, але і ставить під сумнів національну безпеку України? Ніхто не виключає, що хтось з оточення Зе може його навмисно підставляти керуючись його політичною наївністю.

Громадянське суспільство має взяти під ретельний контроль цю історію та прослідковувати за всіма кандидатами у народні депутати.

nataly.bilous
Nataly Bilous

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації