About a year ago..

Розділ з книги "Театр"

Сад людей. Реформа театру.

Згадався мені крик душі комуніста: “… родина нуждается в героях, а мать рождает долбой#бов…”

Деякий час дивився по tv програму “Ґлаша show”. Спочатку було цікаво. Це - ще до джинсового періоду.. На ефір запрошували відомих “політиків” та інших “діячів” і включивши аналітику, можна було легко отримати масу інформації між рядків. Під камеру народ здавав секрети сам того не бажаючи..))
У ведучої, на відміну від Вовки “олігарха” фобія була не одна, а зразу цілих дві - медреформа і реформа театру. Періодично, вперто і при найменшій нагоді, вона підводила до того, що театр треба реформувати. Ґлаша колись працювала завлітом в театрі і, мабуть, там хтось її недооцінив, тому, що суть реформи від неї – разогнать тєатри в кібєну мать.. А слідом за театрами - мінкульт в ту ж саму мать..)) Це, як: “Карфаген треба спалити” – мантра повторювалася методичноо – тєатр в кібєну мать і всьо... особливо житомирський..)))

Совки завжди щось “реформують”. Особливо те, в чому найменше розуміють. Кожен з нас знає декількох людей, які абсолютно точно знають, як реформувати країну.. але, на жаль, всі вони вже працюють.. таксистами... Є гарний вислів – не лізьте в чужий світ, якщо на Вас не купували туди квиток Але як..??? Як совкові не встромити свій ніс? Встромляє “сначала робко и несмело”, а потім “авторитетно и безапеляционно..” Після цього миттєво з’являється когорта “експертів” і панєслась..))


З енциклопедії:
Ідіот - людина, що страждає глибокою формою розумової відсталості. Ідіотам притаманне набуте у ранньому віці слабоумство, що виражається в недорозвиненні інтелекту і психіки людини в цілому. Ідіотам недоступна осмислена діяльність. Емоційне життя ідіотів, вичерпується примітивними реакціями задоволення і невдоволення. В одних випадках переважають спалахи невмотивованого гніву, в інших - млявість і байдужість до всього навколишнього. Ідіотам притаманне настирливе бажання управління державою, а особливо просунуті одержимі бажанням втілювати “реформи..”


Була така класна польська група Lady Pank. Написали розкішний текст:
Zawodowi macherzy od losu, specjaliści od śpiewu i mas
Choćbyś nie chciał i tak znajdą sposób na swej wadze położą nie raz.
Choć to fizyce wbrew wskazówka cofa się..*
Іосіф сталін, при кризових атаках паранойї, відсилав комуністів ешелонами на Воркуту. Там його друган єжов їх ешелонами нищив. Часто в неприродній спосіб..)) Через це комуністи до Сибіру не хотіли і почали створювати “колективну відповідальність”, щоб можна було за когось заховатися яшошо.. Колективна відповідальність мала перетворитися в невідповідальність особисту, а трансформувалася в особистісну невідповідність – аж ось так все химерно у комуністів..) Поступово появилися й “фахівці від співу і мас”.. І хоча їхня стрілка вперто не рухалася з місця, показуючи абсолютний нуль** - в політиці, футболі, а особливо в мистецтві розумілись абсолютно всі комуністи. Кращі фахівці по Ніксону збирались на “Малій землі”, а по мистецтву в міністерствах культури та довкола них..))

Розганяти, можливо треба. Навіть не можливо а точно треба.. і в кібєну мать, мабуть в тому числі, але не мінкульт, а злодіїв і ідіотів з нього.
Якщо міністр бере гроші за те, що дає дозвіл на будівництво в історичній частині міста чергового одоробла, то в чому тут вина мінкульту? Якщо директор театру, плануючи святкувати сторіччя державного театру, не в змозі встановити вчасно крісла в глядному залі.. якщо на балконі театру, яким він керує, ще раз - державного театру, голуби насрали вже півметровий шар вздовж і впоперек, а міністр, підставляючи президента, подає директора до ордену, то при чому тут знову мінкульт..?
Це мінкульт насрав на балконі у вісім шарів? Я розумію, що і не директор, але уявіть картинку – антракт і публіка виходить в фойє, підходить до широких панорамних вікон, а за ними балкон.. а між публікою дефілює директор з блискучим орденом.. а враховуючи кількість нашарувань, то це дійство не контролюється ніким, крім голубів, вже років з десять.. Я розумію, що голубів багато – і що площа балкону таки метрів за сто квадратних.. я розумію, що одна телеведуча, скаже мені, що я нічого не розумію в сучасному мистецтві і запостить на своїй сторінці, як вона вирощує перці у себе на балконі в Бучі.. Може варто її підключити, балкон дійсно величезний – весь простір над головним входом.. Перців наросте – великою фірою не вивезеш..
Перці, це для тих, хто в сучасному мистецтві не шарять, ну тих, що гівно за мистецтво не вважають. А так і гівно трохи прикриють - буде і тим, і тим.. Толерантність якась, чи шо..))

Толерантність завжди була слабким місцем в комуністів. Вище писав про ангольських комуністів, а були ще кубинські, венесуельські, чилійські, центрально африканські.. яких тільки не було.. Взагалі досить було якомусь дикому князьку в Африці заявити: “ми обираємо комунізм, як національну ідею”, то йому миттєво засилали сотку лимонів від комуністів радянських. Дикун купував собі позолочений Мерседес, пару костюміи від Армані, золотий револьвер і казав: “шо-шо? Який комунізм? Ніц не знаю – йдіт ду сраки…”
А потім як з Кубою:
Куба, отдай наш хлеб,
Куба, забери свой сахар,
Куба, хрущева давно уже нет,
Куба идешь ты нахер...

Ось така толерантність у комуністів..))

Коли мухи обісрали портрет цісаря, то Габсбурги також навіть не здогадувалися, що до кінця імперії залишалися лічені тижні..
Голуби на балконі національного державного театру срали, як до “реформи”, так і під час неї, так і після не припиняють..)) Хто там ще орден не отримав..?


Отже театральну реформу вважають такою, що вже відбулася, на черзі реформа медична.. Хоча про театральну докладніше ще нижче розкажу..

Ґлаша, як зрозуміла, що джинса то гроші, почала відробляти не по дитячому. “Реформу” в театрі вже зробили, то тепер тре реформувати медицину. Реформу, в її розумінні, може очолити лише один чоловік – нєкто дудуров.. ну і звичайно - "треба половити і знищити всіх злодіїв..» - як без цього справді..))
Ну, зі злодіями то взагалі проблеми немає)). Підніміть бюджети виділені на ремонти в державному медичному закладі, яким пан дудуров керує.. за останні десять років наприклад... Роздрукуйте кошториси, підіть з ними до будь-якої санітарки, що працює в даному державному закладі тих же десять років і по пунктах питайте, що з цього списку в тому державному закладі зробили.
Почуєте таємниче-магічне слово – ніц..))

Думаєте Ґлаша дійсно не знає, як і скільки крадуть з державного бюджету грошей виділених на ремонт державних театрів і державних медичних закладів? Не знає..? Чи хоче в Иліту..?))
Я так розумію, що знає.. І якщо це її влаштовує, то пропоную їм з дудуровим підключити до реформи ще й творчу інтелігенцію. Щоб все було як в ссср.. “Слава кпсс” можна вже не кричати, але до реформи слід долучити сучасного українського “письменника” Юрка Свинничука, наприклад.
Всю реформаційну дистанцію він може й не здолає, але пригодиться гарантовано. Юрко з пролетарської сім’ї, колись також був журналістом. Вибачте “журналістом”. Писав в газетку “Чувак і баба” еротічєскіє расскази для онаністів. А шо йому було робити? За джинсу він не чув, то писав про те, про що думав.. З часом “журналіст” постарів і почувши десь слово смаколик, вирішив що він тепер сучасний класик.. домовився з міністром і вже всьо. Пише тільки українську національно-патріотичну прозу… Але ж м'язова пам'ять, вона не викорінюється, його можна приєднати до медреформи – нехай бігає, дрочерів по парках відловлює.. Тих, що колись наплодив..)))

Проте - раз книга має назву “Театр”, то давайте за театральну реформу більш детально..
Отже яким був театр до “реформи”? Директор та художній керівник, назначені мінкультом, трупа акторів та допоміжні цехи. А ще роками не прибраний балкон, вісімдесять вистав у репертуарі і тотальне пияцтво.
Яким став театр після “реформи”? Директор та художній керівник, назначені мінкультом, трупа акторів та допоміжні цехи. А ще роками не прибраний балкон, вісімдесять вистав у репертуарі і тотальне пияцтво. З одним але.. тепер всі на контракті... З директором міністр контракт підпише, а от директор з акторами підпише, але не зі всіми.. а тільки з лояльними..))
Що дасть така “реформа”? Нічого. Крім одного – тепер тих акторів, маю на увазі справжніх акторів, які чогось варта, позбавлять найменшого права голосу. Сиди мовчи, бо контракт не перепідпишем. Будуть мовчати. Ті, що мовчати не зможуть – змінять професію. Так склалося, що ті, які не мовчать і є справжні. Виграє від цього театр? Ні. Навіщо це зробили? Бо ідіоти. Сумно? Так.
Чому так? Тому, що комуністи та їх нащадки таки відшліфували свою невідповідальність, навіть узаконили її. Та й єжова, з його усмішкою хтивою, вже десь в лісі давно зарили.. Тепер щастя тотальне і ні один чиновник в Україні не несе ніякої!!! відповідальності за результат прийнятих ним рішень...

Сьогодні прочитав у FB – в Україні зміни почнуться не раніше того часу, коли в чиновника буде тваринний жах того, що озвіріла юрба розірве його.. Такого поки що немає, але воно до такого йде. Якби не було надії на допомогу від Госдепу, я би вже роздумував куди емігрувати..))

Ви думаєте вони роблять це спеціально? Ні – вони просто ідіоти...

Хто автор такої “реформи”? Можливо якісь авторитетні люди? Чи може “корифеї” які? Та ж ні)). Якесь чергове нєкто..)) Невідоме нікому нєкто - пані пундуляк. Чому їй дали це зробити? Бо ідіоти.
Пані пундуляк спочатку попробувала з церкви – дали по носі.. До нафтогазу розуму хватило не лізти, бо там би дали не менше.. там є свої “реформатори”..)) Залишилось що? – правильно театр.
Що дасть така “реформа”? Таланти змінять професію, підлабузники
нап’ються настоянки глоду, пані Ґлаша скаже: “я хотела как лучше”,
пані пундуляк скаже: “я хотіла як краще”, кремлівські медіа напишуть: “у хохлів не може бути театру, бо хохли неповносправні без керування ними з москви...” Всьо.. разогнать в кібєну мать...
Тепер пані пундуляк може сміливо реформувати інститут імені Карпенка Карого. Там ще простіше – його можна просто закривати. Бо який дебіл тепер вибере собі професію актора..? Тепер контрактами акторів “заставлятимуть родіну любіть”? Наступний закон буде, мабуть, про кріпацтво? Чи про кріпосний театр..?))

Это уму непостижимо с каким упоением берутся дураки за любое дело..

Єдине, що тішить – все так швидко змінюється і вже видно, що кінець
ідіотів, при управлінні будь-чим, вже навіть не за Карпатами..))
Ну, а поки що все йде як йшло. Підлабузникам дають ордени і звання – по аналогії зі сталінськими зонами - там “в законі”, тут “заслужений”..)) Хто справді має талант – ті тягнуть на собі оце все одоробло.. тягнуть бо люблять.. така їхня доля... ну і як їх не “реформувати”..?))

Творити можуть тільки вільні люди.

Ось Lady Pank, вони вільні, тому й написали розкішний текст... Хочете ще? – та всігда пажалуста)):

Myślisz może, że więcej coś znaczysz, bo masz rozum, dwie ręce i chęć
Twoje miejsce na Ziemi tłumaczy zaliczona matura na pięć.
Są tacy - to nie żart,dla których jesteś wart
Mniej niż zero***
Dedicated to the blessed memory of mrs. рundulyak & mrs. Glasha…

Про що ми..? про реформу..? Насправді все дуже просто.
Для реформи театру потрібно лише пів року часу і мотивація.
Розумію, що з мотивацією невесело коли середній дохід населення нижчий здорового глузду, але...
Нікого не треба розганяти в кібєну мать і тим більше не треба кріпачити нещасних артистів. Потрібно замотивувати людей на процес, який приведе до бажаного результату.
Очолити міністерство повинен не актор і не композиторчипоет. Очолити міністерство повинен Організатор. З двома заступниками – Фінансистом і Юристом. Це все.

Міністерство мусить організувати в країні чотири – п’ять постійно
діючих Театральних Фестивалів. Схід, захід, південь, північ і столиця.
Театр необхідно зобов’язати, раз на три місяці, відвідати кожен такий
Фестиваль. І нехай кожен театр показує всім, що вони там у себе наставили...
Аж ось настільки все просто))...

Що це дасть..?
Коли в залі працівники інших театрів, то виграє глядач – ніколи актори не грають з такою віддачею, як тоді, коли в залі актори з інших театрів.. так склалося..))
Театральні виграють не менше - широке спілкування зі своїми, та своєрідна біржа по обміну інформацією. Актори, режисери, художники можуть дивитись, порівнювати свою роботу з колегами.

І саме головне – це знищить нездар))...

Так в театрі є безліч нездар. Але вони себе комфортно відчувають тільки тоді, коли їхню роботу бачить якомога менше людей.. Їм затишно по своїх комірчинах - вони самі себе хвалять, вішають на стіни куплені, нікому не цікаві і не потрібні, паперові грамоти. Дурнуваті, коралі один на одного вішайте..)) Як класно сказав Marcus Terentius Varro: “mutuum muli scabunt” - по черзі мули чухають один одного.. дуже давно зауважте сказав..))
Так от - все, що необхідно зробити – це витягувати нездар на сонячне проміння, А на Фестивалях.. там треба буде весь час ховати очі.. а це важко бути смішним.. а коли ще й усі стіни в коралях.. у грамотах, вибачте...))

Щоб було зрозуміліше не театралам. Уявіть чувак має довідку, що він боксер.. Але то тільки довідка.. Якщо заставити його раз на три місяці брати участь у змаганнях.. Виходити прилюдно на ринг.. Як ви думаєте, через скільки часу він ту довідку викине..?))


Така реформа, до пів року часу, поставить все на місце.. Які твердошкірі б не були орденоносці від театру, бути постійним посьміховиськом не витримає ні один.. Це не потребує аж надто багато грошей.. так-так, не бійтеся.. Це загрузить роботою, а не її імітацією весь мінкульт.. А пан міністр стане младореформатором)) – всі щасливі – happy end...

Для тих, хто не розуміє для чого це все.. Без культури – нема держави. Знову все дуже просто.. Зауважте, що все геніальне зовсім не складне – тим воно і геніальне..))
Тобто культуру України не зможе знищити ніхто. Absolutelly.. Не дано це людям.. на щастя так сталося.. А ось держави без культури не буває...

Від цього виграє держава.. Я не буду тут писати очевидні речі про
туристів і про Единбурзький фестиваль.. Просто подивіться кількість
бажаючих подивитися на дешеві кабаки у Львові.. Хліба та видовищ – це працювало вже при Marcus Terentius Varro..))
Грошей для проведення такої реформи потрібно на цілий рік
приблизно стільки, скільки крадуть чиновники на бурштині за один
день.
Рахуйте the benefit... І уявіть перспективи міста у якому раз на рік всі театри країни.. і не однієї країни...
Львів, Чернівці, Одеса, Харків, Дніпро, Чернігів, Суми, Франківськ, Київ.. там вже є вся необхідна інфраструктура.. Тобто нічого не треба будувати. Просто прийняти рішення...

Театр потрібно струснути.. запалити.. а спалити...
А спалити треба “Карфаген”.. він на сході і північніше…))


Ви не працюєте в театрі, а впізнали свою роботу..?)) Так Шекспір був не дурний – весь світ театр..))
Думаєте - вони тупі і не можуть зробити все правильно..? Добре якщо так.. А якщо розуміючи, що тільки в такому хаосі та болоті вони можуть бути, хоч трішки, вищим за зеро і роблять свої “реформи” спеціально та обдумано... крадучи Ваш час.. найдорожче, що є в світі зауважте...

Пані Наташа, загасіть в собі бажання стати таксистом. Ви розумна людина і були непоганий журналіст. Воно Вам тре..?))

Ось такий театр…


Але.. Є найголовніша реформа.. Без якої не буде нічого.
Роздрукувати всі кошториси, на які за останні десять років держва виділила гроші. Перевірити їх використання. Останні десять років ідіоти крали вже навіть не замітаючи сліди..))
Конфіскувати все майно в орденоносців-злодіїв та орденоносців-реформаторів. Відмінити всі!!! нагороди в Україні за час її існування. В майбутньому нагороджувати тільки з обовязковою, та доведеною аргументацією за що нагорода. Це все.
Зауважте тільки конфіскація. Не тюрма, не Сибір, не єжов з хтивою посмішкою..)) А без цього ніяк.. Без цього не буде реформ.. Без цього буде озвіріла юрба...

Що дасть така реформа – все. А головне – на дуже довгий час позбавить ідіотів бажання влади...

Якщо вам, зараз, здається, що я занадто багато собі дозволяю,
можливо, ви просто занадто багато в чому собі відмовляєте..?

…………………………………………...

* Професійні ділки від долі, “фахівці” від співу і мас,
Навіть якби ти не хотів, знайдуть спосіб, на свою вагу покласти не раз.
І хоч це всупереч фізиці - вказівна стрілка йде назад...

** Нуль, до речі, походить від латинського nullus — ніякий)))...
*** Думаєш може, що більше щось значиш, бо маєш розум, дві руки і бажання.
Твоє місце на Землі відповідає атестату зрілості на п’ять..
Але є такі - і це не жарт, для котрих, твоя вартість -
Менша ніж нуль..


Антрахт, Нєгодяї..))


Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація