Лідер Радикальної партії Олег Ляшко – єдиний з найрейтинговіших кандидатів в президенти, хто ніколи не займав керівних посад у виконавчій владі.

Соціологічні опитування показують, що Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Петро Порошенко, Юрій Бойко і Олег Ляшко мають найбільші шанси здобути перемогу на найближчих президентських виборах, які пройдуть 31 березня 2019 року.

Зі стартом агітаційної кампанії чи не кожний кандидат намагається переконати виборців, що він – «нове обличчя», ніколи не працював на найвищих владних посадах, не скомпрометований як корупціонер або неефективний управлінець, а тому за нього необхідно проголосувати. Репутація «нового обличчя» у вітчизняній політиці суттєво збільшує шанси на перемогу.

Видання ІНФОРМАТОР вирішило нагадати читачам, хто з головних претендентів на президентський пост вже працював у виконавчій владі, на яких посадах і в які роки, а хто ніколи не був у владі.

Розпочнемо з чинного президента України Петра Порошенка. Останні 4,5 роки він займає головний кабінет на Банковій.

За роки доволі тривалої політичної кар’єри Порошенко 7 місяців (з 8 лютого 2005 по 8 вересня 2005) працював Секретарем РНБО при президентові Віктору Ющенку.

Пізніше він обіймав посаду міністра закордонних справ в уряді Юлії Тимошенко. Главою МЗС за президентства Ющенка він пропрацював 17 місяців – з 9 жовтня 2009 до 11 березня 2010 рік.

Ще дев’ять місяців (23 березня 2012 – 24 грудня 2012) Петро Олексійович трудився міністром економічного розвитку та торгівлі в Кабінеті Міністрів Миколи Азарова, коли державою управляв режим Віктора Януковича.

На високих владних посадах, враховуючи президентство, Петро Порошенко пропрацював вже більше семи років.

Юлія Тимошенко втретє побореться за пост президента.

Роботу у виконавчій владі Леді Ю розпочала з посади віце-прем’єр-міністра з питань паливно-енергетичного комплексу. На той час прем’єр-міністром був Віктор Ющенко, а президентом – Леонід Кучма. «Енергетичним» міністром Тимошенко працювала трохи більше 12 місяців – з 30 грудня 1999 по 19 січня 2001.

На роки президентства Ющенка припадає пік кар’єрних успіхів Юлії Володимирівни. При Віктору Андрійовичу лідер ВО «Батьківщина» двічі очолювала Кабінет Міністрів – з 4 лютого 2005 до 8 вересня 2005 та з 18 грудня 2007 по 11 березня 2010. Загалом урядом Тимошенко керувала 34 місяці.

Додавши до цього терміну рік роботи міністром в уряді Ющенка, виходить, що в сукупності Юлія Тимошенко була у владі майже чотири роки.

Голова парламентської фракції «Опозиційного блоку» Юрій Бойко ще на початку 2000-х очолював НАК «Нафтогаз України», пізніше працював заступником міністра палива та енергетики.

Вперше на керівну посаду в уряді Бойка призначили після того, як прем’єра Юрія Єханурова змінив Віктор Янукович. Трохи більше 16 місяців, з серпня 2006 до 18 грудня 2007, він очолював міністерство палива та енергетики.

На роботу в Кабінеті Міністрів Бойко повернувся, коли прем’єр-міністром був призначений Микола Азаров. Покинув він уряд вже після втечі з країни Віктора Януковича.

В уряді Азарова Бойко працював: міністром палива та енергетики – 9 місяців (11 березня – 9 грудня 2010); міністром енергетики та вугільної промисловості – 24 місяці (9 грудня 2010 – 24 грудня 2012); віце-прем’єр-міністром – 14 місяців (24 грудня 2012 – 27 лютого 2014).

Всього на найвищих урядових посадах Юрій Бойко працював більше п’яти років.

У Генеральному штабі ЗСУ та апараті РНБО Анатолій Гриценко трудився у далекі 90-ті – коли президентом був ще Кучма.

На керівній посаді в уряді Гриценко працював лише один раз, після відповідного призначення Ющенка. З 4 лютого 2005 по 18 грудня 2007 (майже 35 місяців) тепер лідер партії «Громадянська позиція» очолював міністерство оборони. При цьому відомством він керував при трьох прем’єр-міністрах – Тимошенко, Єханурову і Януковичу.

У владі Анатолій Гриценко був майже три роки. Вперше народним депутатом України Олег Ляшко став у 2006 році.

З того часу лідер Радикальної партії не покидав стін Верховної Ради, але жодного дня так і не працював на керівних посадах у виконавчій владі.

З найрейтинговіших потенційних кандидатів у президенти Олег Ляшко – єдиний, хто жодного дня не був у владі, не мав прямого доступу до бюджетних коштів і не управляв державною власністю.

maryan.oschanovskiy
Мар'ян Ощановський

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації