У 2008 році директор НАБУ Артем Ситник, будучи на той час співробітником Київської обласної прокуратури, представляв у суді кримінальну справу, фігурантом якої була автомобільна компанія «Богдан» Олега Свинарчука – бізнес-партнера і друга президента України Петра Порошенка.

Про це йдеться у постанові Печерського районного суду м. Києва від 17 липня 2008 року.

Трохи передісторії

ЗМІ, у тому числі ІНФОРМАТОР (тут і тут), писали про придбання Артемом Ситником двокімнатної квартири у Броварах в 2008 році. Тоді він обіймав посаду начальника слідчого відділу слідчого управління прокуратури Київської області.

Значну суму (225 із 295 тисяч гривень) за помешкання Ситника у новобудові, яку звела фірма «Броварський заводобудівельний комбінат», вніс благодійний фонд «Правозахисна фундація «Вільна громада». Решту коштів за житло Артем Сергійович виклав з власної кишені.

Журналіст Володимир Бойко стверджує, що квартира Ситника була оплачена з коштів, які надійшли на рахунок фонду «Вільна громада» від ТОВ «Орслана». Мовляв, якраз у цей час очолюваний Ситником слідчий відділ прокуратури розслідував кримінальну справу №47-1022 за обвинуваченням першого заступника начальника управління земельних ресурсів у Обухівському районі Київської області в отриманні хабара за присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці тому самому ТОВ «Орслана». Простими словами: підлеглі Ситника розслідували справу про отримання хабара чиновником в обмін на незаконне виділення землі приватним структурам, а перераховані кошти на квартиру були відкупом одного з фігурантів справи.

За інформацією Бойка, кримінальну справу розслідував нинішній керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Володимирович Калужинський, а представляв прокуратуру на одному із судових засідань особисто Ситник.

І так, хронологія подій наступна: 17 липня 2008 року Ситник представляв у суді справу, фігурантами якої були «обухівський» чиновник і компанія «Орслана», 19 вересня на рахунок фонду «Вільна громада» від ТОВ «Орслана» надійшли кошти, які 14 листопада були перераховані на оплату квартири для Ситника.

При чому тут партнер Порошенка?

Тепер найцікавіше. Знаходимо в Єдиному реєстрі судових рішень інформацію про те саме засідання, яке проходило 17 липня 2008 року і на якому Київську обласну прокуратуру представляв майбутній директор НАБУ.

Тоді на засіданні Печерського районного суду м. Києва розглядалася скарга адвоката (ОСОБА_1) першого заступника начальника управління земельних ресурсів в Обухівському районі (ОСОБА_2) на постанову старшого слідчого прокуратури Київської області Андрія Калужинського від 23 черня 2008 року про порушення відносно посадовця кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 ККУ (одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище). Забігаючи наперед, повідомимо, що скаргу адвоката чиновника на постанову підлеглого Ситника суд залишив без задоволення.

Постанова суду. Фрагмент 1

Перейдемо до сутті справи, скарга на яку розглядалася у суді. Як і писали ЗМІ, «обухівський» чиновник звинувачувався в отриманні хабара у розмірі 41,5 тисяч доларів за незаконне виділення землі на Київщині. Саме в цьому місці преса, яка писала, що земля надавалася в оренду ТОВ «Орслана», опускала важливий момент.

У судовій постанові від 17 липня 2008 року йдеться: «В ході проведеної прокуратурою Київської області перевірки викладених у заяві ОСОБА_5 даних встановлено, що перший заступник начальника управління земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області ОСОБА_2, який одночасно є головою комісії з реорганізації управління земельних ресурсів в Обухівському районі, будучи службовою особою, 23.06.08 року о 17 год. 10хв., знаходячись в своєму службовому кабінеті, в приміщені управління земельних ресурсів в Обухівському районі, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, діючи умисно, з корисливих мотивів, одержав від ОСОБА_5 хабара у вигляді грошових коштів в сумі 41500 (сорок одна тисяча п’ятсот) доларів США за виконання в інтересах останнього дій з використанням свого службового становища, а саме: за підписання та скріплення гербовою печаткою управління земельних ресурсів в Обухівському районі документів на земельні ділянки, які передавались у власність та користування ОСОБА_6, ТОВ «Автомобільна група «Богдан», ОСОБА_7, ОСОБА_9 та ОСОБА_10, а також за надання вказівки підлеглим працівникам про присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці, площею 0,73га, наміченої для відведення в користування на умовах оренди ТОВ «Орслана» для рекреаційних цілей».

Постанова суду. Фрагмент 2

Що це означає? А те, що фігурантами кримінального провадження, яке розслідував очолюваний Артемом Ситником слідчий відділ Київської обласної прокуратури, були не лише вищезгаданий «обухівський» чиновник і ТОВ «Орслана», але й невідомі нам особи і ТОВ «Автомобільна група «Богдан». Мова, зокрема, йшла про виділення у власність корпорації «Богдан» земельних ділянок після дачі хабара посадовцю.

За інформацією ЗМІ, засновником і фактичним власником корпорації «Богдан» є Олег Свинарчук. У 2014 році він змінив прізвище на Гладковський, а згодом був призначений президентом України першим заступником секретаря РНБО. Медіа стверджують, що Гладковський – давній друг і бізнес-партнер Петра Порошенка.

Олег Гладковський

На завершення не будемо робити жодних висновків. Можемо лише констатувати, що у далекому 2008 році шляхи Артема Ситника і людини з близького оточення Петра Порошенка вже перетиналися. Зараз шляхи Ситника і президента перетинаються набагато частіше.

maryan.oschanovskiy
Мар'ян Ощановський

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації