Під час зустрічі Дональда Трампа з Володимиром Путіним буде багато символічних дружніх жестів, але загалом переговори у контексті українського питання не будуть результативними ні для США, ні для Росії.

Таку думку у коментарі виданню ІНФОРМАТОР виловив політичний експерт Мар’ян Ощановський.

«Символічних жестів, якими Путін і Трамп демонструватимуть взаєморозуміння і дружбу, буде багато. Такі, власне, жести вже відбулися зі сторони Трампа. Він першим прибув на зустріч, а також погодився на її проведення в Гельсінкі – поближче до Москви, аби показати готовність до відкритого діалогу. Аналогічний жест зробив у 1990-у році Буш-старший, коли зустрівся в Гельсінкі з Горбачовим після вторгнення Іраку в Кувейт», – сказав він.

Якщо ж говорити про якісь конкретні домовленості двох президентів, які б стосувалися України, то їх не буде, переконаний експерт.

«Трамп мислить як бізнесмен, а не як політик. Він розв’язав митну війну з європейськими союзниками і конфліктує з партнерами по НАТО, бо бачить економічно не вигідні умови для співпраці, і при цьому не бачить політичної доцільності від неї. Тому якщо говорити про український контекст зустрічі в Гельсінкі, то президент США «не здасть Україну» хоча б тому, що Путіну немає чого запропонувати взамін Трампу-бізнесмену. З другої сторони домовленості по Північній Кореї свідчать про те, що питання геополітичного масштабу Трамп воліє вирішувати одноосібно. Тому не думаю, що президенти США і РФ досягнуть якихось конкретних домовленостей по Україні», – наголосив він.

Повернувшись додому, додав експерт, кожен з президентів, звітуючи про зустріч, говоритиме про прогрес у відносинах між країнами. «Але їхні заяви варто буде розцінювати не більше, як піар. І Трамп, і Путін позиціонують себе як сильні президенти, а тому після таких переговорів вони не зможуть не говорити про «перемогу». Вони заявлятимуть про прогрес у відносинах між США і Росією, якого точно не ватро очікувати вже завтра», – сказав він.

maryan.oschanovskiy
Мар'ян Ощановський

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації