• Щодо суперечки на "Свободі слова" на ICTV між Іриною Верещук і Петром Порошенко щодо вітання останнім Путіна з Днем Росії у 2014р.
 • Дійсно, офіційний сайт президента Росії 12 червня 2014р. о 19:40 повідомив наступне:
 • "Состоялся телефонный разговор Владимира Путина с Президентом Украины Петром Порошенко.
 • П.Порошенко проинформировал В.Путина о его плане по урегулированию ситуации на юго-востоке Украины.
 • Кроме того, президенты обсудили вопросы развития двусторонних отношений.
 • П.Порошенко также поздравил В.Путина с национальным праздником – Днём России.
 • (http://kremlin.ru/events/president/news/45902)
 • Повідомлення прес-служби української сторони ні гугл, ні сайт президента, на жаль, не видає, а ми знаємо, що один з "інформаційних законів 21го ст." говорить: "якщо цього немає в інтернеті, значить цього не існує"
 • Але, тут важливим є один факт. На повідомлення російської сторони про зміст розмови, жодної реакції не відбулося. Зазвичай, при двосторонніх розмовах, переговорах чи зустрічах, повідомлення прес-служб мають співпадати, оскільки все офіційно фіксується протоколом, стенограмою чи записом. Якщо заява однієї сторони не заперечується чи не дезавуйовується другою стороною, воно апріорі вважається дійсним, і використовувати в якості єдиного істинного джерела інформації. Чим і скористалися українські ЗМІ. І це не лише сайт Льовочкіна unn.com.ua, на що звернув увагу Порошенко, хоча за кілька місяців до цього з тим самим Льовочкіним успішно їздив на рандеву до російського олігарха Фірташа, але й 24 канал, BBC та деякі інші (https://www.bbc.com/ukrainian/politics/2014/06/140613_kremlin_poroshenko_sx)
 • В умовах інформаційного протистояння з агресором, відсутність спростування з українського боку виглядає, як мінімум дивним. Або ж привітання таки мало місце.
 • Якою мала б бути реакціія тоді, щоб зараз навіть не виникало розмов про те, чи відбулося привітання чи ні?Після повідомлення прес-служби Путіна, Порошенку варто було заявити, що розмова була, але твердження про привітання не відповідає дійсності. І всі ЗМІ, які висвітлили цю подію, додали б це до новини. І ні в кого не виникло б жодних сумнівів у тому, що російська сторона видала бажане за дійсне з метою дискредитації новообраного президента України.
 • Цікаво, що навіть вчора у суперечці з Верещук, Порошенко жодного разу не заперечив свого привітання Путіна, залишивши шляхи для маневру, зробивши акцент лише на тому, що джерелом інформації була заява російської сторони, хоча повідомляли про це українські та іноземні ЗМІ, що заслуговують на цілковиту довіру. Але ж іншого джерела інформації щодо цієї події просто не існує, і саме завдяки Порошенку. Тому, звинувачувати Верещук у тому, що вона використала єдину доступну версію події є верхом абсурду. Врешті-решт, існує запис цієї розмови як з російського боку, так і з українського, який міг би розставити всі крапки над "і". Також існує джерело витоку таких записів, що чудово продемонстрував Андрій Деркач. Питання, чи варто очікувати нової серії "зливів", чи зацікавлені сторони домовляться, як це зазвичай у нас трапляється?
leonid.goryachy
Leonid Goryachy

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації