Громадська рада при Львівській міській раді

Є багато пропозицій щодо створення Громадської ради. Можна її створювати, ігноруючи Постанову Кабміну при голові міста, голові виконкому, голові департаменту, при виконкомі, департаменті і ін. Якщо такі варіанти мали б фінансуватися, то це мали б робити ТІ, хто створює такі ГР. А якщо якийсь донор хоче дати гроші на фінансування діяльності ГР - то ЦЕ має бути ТІЛЬКИ Громадська рада при Львівській міській раді. Хтось хотів, щоб ЛМР затвердила положення. До того як вирішувати питання про затвердження Положення про ГР ЛМР зобовязана виконати кілька умов, які виписані в

П О С Т А Н О В І КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 3 листопада 2010 р. N 996 Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики,

де є

Типове положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади,Раді міністрів Автономної Республіки Крим,обласній, Київській та Севастопольській міській, районній,районній у м.м. Києві та Севастополі державній адміністрації.

Щоб всім було зрозуміло, викладаю 5 пункт Постанови:

" 5. Рекомендуватиорганаммісцевогосамоврядуванняпід час проведення консультацій з громадськістю та утворення громадських рад при органах місцевого самоврядування керуватися затвердженими цією постановою Порядком і Типовим положенням. "

Написано однозначно: ОМС. А не виконавчі органи, департаменти, посадові особи. До затвердження Положення про ГР при ЛМР треба керуватися Типовим Положенням.Так як ГР при ЛМР ще не було, то кілька активістів мають подати заяви про те, що треба створити ГР при ЛМР і що вони хочуть бути і Ініціативній групі.

ОМС має виконати пункт 8 Типового Положення:

"8.Для формування складу громадської ради орган не пізніше ніж за 60 календарних днів до визначеної дати проведення установчих зборів утворює ініціативну групу з їх підготовки за участюінститутів громадянського суспільства (далі - ініціативна

група)".

Бажано, щоб було Рішення ЛМР про склад ІГ.

Далі Ініціативна група готує Установчі збори ГР. Про ЦЕ написано ТУТ.

Установчі збори мають проголосувати кількість людей в ГР (ця цифра залишиться незмінною) і рейтингове голосування за персоналії.

"Рішення установчих зборів оформляється протоколом, який складається протягом трьох робочих днів з моменту проведення установчих зборів, підписується головою та секретарем установчих зборів і подається органові.

Орган оприлюднює протокол установчих зборів на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб протягом трьох робочих днів з моменту його надходження.

9.Орган на підставі протоколу установчих зборів затверджує склад громадської ради і оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб протягом трьох робочих днів з моменту затвердження."

Положення пише Громадська рада, але тільки ТОДІ, коли зафіксований

її склад. От коли буде відомий склад ГР - ЛМР має право чекати від

них Проекту Положення.

Ігор Гук

http://ihor-hook.blogspot.com/

ihor.hook
Ігор Гук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації