Нагадаю, що півтора року тому у нас була Революція Гідності і всі наші політики (всі, як один) обіцяли змінитись, обіцяли стати кращими, стати ближче до Народу. Стали виникати нові партії, самоіменуючи себе партіями "європейського взірця".

Наскільки змінились наші партії ми можемо бачити наглядно по результатах голосувань у ВР, коли для багатьох "демократичних партій" популізм і бажання сподобатись люмпенському електорату, стоять вище державних інтересів, коли заради досягнення власних цілей, партії можуть відверто брехати своєму виборцю про зміни до Конституції і виводити людей на "мітинги під гранатами" - https://site.ua/igor.ronovich/872-skotstvo/

--------------------------

Однак спробуємо оцінити наскільки наші партії змінились, оцінивши черговий вихід партій на "політичну арену" в період місцевих виборів.

Мене, як пересічного виборця, що хоче жити в якісно новій країні, цікавить відповідність передвиборчої кампанії партій всього трьом критеріям. Бо ці три критерії свідченням того, що політична система країни змінюється і що партії в Україні дійсно стають подібними на цивілізовані партії цивілізованих країн. До цих трьох критеріїв належать:

1) Наявність програми дій партії-учасника місцевих виборів. Цей критерій я розділив на 2 складові:

- наявність програми (стратегії) розвитку місцевого самоврядування;

- можливість виконання програми розвитку, яку задекларувала партія. Тобто оцінка того, наскільки партії є чесними зі своїм виборцем.

Якщо партія не має програми місцевого самоврядування, то виникає логічне питання чого вона йде на місцеві вибори?

Якщо партія маніпулює і її програма місцевого самоврядування не відповідає реальності, то .... тут взагалі без коментарів, бо партія СВІДОМО ОБМАНЮЄ свого виборця і такій партії просто не місце в нормальній країні.

2) Прозорість фінансування партій. Цей критерій я теж розділив на 2 складові:

- наявність звітів, що дають можливість зрозуміти джерела фінансування і їх об'єми;

- відкритість і правдивість джерел фінансування.

Вважаю, що партія, яка не висвітлює своїх джерел фінансування не має нічого спільного з "європейськими цінностями" і Є КОРУПЦІЙНОЮ ПАРТІЄЮ ПО ЗАМОВЧУВАННЮ.

3) Інформація про осіб, які будуть представляти партію на місцевих виборах. Цей критерій я теж розділив на дві складові:

- наявність інформації про кандидатів у місцеві ради;

- аргументація того, чому саме ці кандидати повинні представляти партії на місцевих виборах (відкритість передвиборчого процесу в партії).

Люди повинні знати кого обирають, повинні впливати на виборчий процес, інакше, цей процес не має нічого спільного з демократією і демократичними виборами і має всі ознаки політичної корупції.

------------------------

Сьогодні ЦВК опублікувало список 142-х партій, які хотіли прийняти участь у місцевих виборах.

http://www.cvk.gov.ua/pls/vm2015/PVM109?PT001F01=1...

І о диво... партії пушиліна там немає... Зате скільки зради було.

Є і перемога - у списку вперше немає комуністів, вітренчихів і т.д.

Десять партій з цього списку зняли з виборів через порушення оформлення документів.

Тобто, участь у місцевих виборах 2015 року будуть брати 132 партії. Прошу не страшитись цією цифрою, бо більшість партій є місцевими і будуть брати участь в 1-2 регіонах.

В результаті аналізу цього списку, я сформував свій список з 18-ти партій, які мають шанси досягти успіху (на мій погляд). Цей список включає також декілька партій, які не мають шансів на упіх, але є "на слуху" в средньостатистичного користувача соцмереж або замуляли очі рекламою. Може когось забув, то звиняйте, але ніби всі основні партії є.

Всі ці 18 партій я оцінив по 3-м вищепереліченим критеріям (6 параметрів) і показав наглядно в таблиці:

Джерело інформації для оцінки партій - офіційні сайти партій.

Принципи оцінки:

- зелений колір - відповідає критерію,

- жовтий - відповідає не повністю

- червоний - зовсім не відповідає

По критерію "інформація про кандидатів" майже всі ячейки відмічені жовтим. Це тому, що на даний момент, може тривати відбір кандидатів самими партіями (термін реєстрації кандидатів спливає 06.10.2015). Сподіваюсь, до 06.10.2015 р. партії обновлять свої сайти , а я в свою чергу зможу дати повну оцінку.

------------------------------

Тепер про результати:

1) З 18-ти партій тільки, які мають шанси на перемогу на місцевих виборах, або завоняли рекламами цілу країну, ТІЛЬКИ ДВІ партії мають щось схоже на стратегію розвитку місцевого самоврядування.

////Щоб уникнути кухкудакання партійців і фанатів, закликаю їх зайти на сайти цих двох партій (Наш край, УГП) і подивитися, хоча б на те, як має виглядати набір декларативних цілей щодо місцевого самоврядування і знайти приблизні пункти на сайтах своїх партій////

Але декларативні цілі, викладені на сайтах цих двох партій, не мають нічого спільного з програмою чи стратегією розвитку місцевого самоврядування, яка передбачає наявність механізмів, інструментів, логістики досягнення цілей і планування результату.

Т̲а̲к̲и̲м̲ ̲ч̲и̲н̲о̲м̲ ̲Ж̲О̲Д̲Н̲А̲ ̲з̲ ̲п̲а̲р̲т̲і̲й̲,̲ ̲щ̲о̲ ̲м̲а̲ю̲т̲ь̲ ̲ш̲а̲н̲с̲и̲ ̲п̲е̲р̲е̲м̲о̲г̲т̲и̲ ̲н̲а̲ ̲м̲і̲с̲ц̲е̲в̲и̲х̲ ̲в̲и̲б̲о̲р̲а̲х̲ ̲н̲е̲ ̲н̲а̲д̲а̲л̲а̲ ̲Ж̲О̲Д̲Н̲И̲Х̲ ̲в̲і̲д̲о̲м̲о̲с̲т̲е̲й̲ ̲п̲р̲о̲ ̲т̲е̲,̲ ̲ч̲и̲м̲ ̲ж̲е̲ ̲в̲о̲н̲а̲ ̲б̲у̲д̲е̲ ̲з̲а̲й̲м̲а̲т̲и̲с̲ь̲ ̲в̲ ̲м̲і̲с̲ц̲е̲в̲и̲х̲ ̲р̲а̲д̲а̲х̲ ̲і̲ ̲я̲к̲и̲м̲ ̲ч̲и̲н̲о̲м̲ ̲б̲у̲д̲е̲ ̲д̲о̲с̲я̲г̲а̲т̲и̲ ̲н̲а̲м̲і̲ч̲е̲н̲и̲х̲ ̲ц̲і̲л̲е̲й̲.̲

2) Те, що в другому стовбці відмічено жовтим кольором, мало б бути червоним, бо не маючи стратегії не можливо її реалізувати, але дуже хотілося окремо відмітити партії, які СВІДОМО БРЕШУТЬ своєму виборцю. До них належать:

- Батьківщина з рекламними обіцянками контрактної армії, що НЕ МАЄ ЖОДНОГО відношення до повноважень місцевих органів влади.

- Народний контроль з рекламними обіцянками побороти корупцію. Ці обіцянки дає партія, що не надала ЖОДНИХ відомостей про джерела її фінансування і керівник якої Є ВТІЛЕННЯМ КОРУПЦІЇ.

https://www.facebook.com/khoojovyylviv/posts/16763...

- Партія простих людей Сергія Капліна, з повним брєдом, що представлений на сайті партії. Кому цікаво - можу прокоментувати детальніше, але, думаю, самі розберетесь.

- Українська Галицька Партія, яка представила набір декларативних цілей, що виходять за межі повноважень органів місцевого самоврядування. Тобто, навіть, якщо партія отримає більшість у органах місцевого самоврядування, вона не зможе реалізувати обіцянки, бо вони виходять за рамки компетенцій місцевих рад.

- УКРОП з рекламними обіцянками "перемагати", "призначати бойових командирів" і "контрактної армії", що НЕ МАЄ ЖОДНОГО відношення до місцевих виборів.

- Партія 5.10. з повним брєдом, що представлені на сайті партії.

̲Т̲о̲б̲т̲о̲ ̲ш̲і̲с̲т̲ь̲ ̲п̲а̲р̲т̲і̲й̲,̲ ̲н̲а̲в̲і̲т̲ь̲ ̲н̲е̲ ̲д̲о̲р̲в̲а̲в̲ш̲и̲с̲ь̲ ̲д̲о̲ ̲в̲л̲а̲д̲н̲о̲г̲о̲ ̲к̲о̲р̲и̲т̲а̲ ̲В̲Ж̲Е̲ ̲б̲р̲е̲ш̲у̲т̲ь̲ ̲с̲в̲о̲є̲м̲у̲ ̲в̲и̲б̲о̲р̲ц̲ю̲.̲

3) ТІЛЬКИ ДВІ партії мають звіти про джерела і об'єми фінансування своїх партій. ДВІ!!!

При тому що всі інші декларують "європейські цінності"....

Особливо дико спостерігати за партіями, які на своїх сайтах закликають людей допомогти фінансово, але не дають навіть натяку на фінансові звіти. Бачив такі заклики в найтах партії Гриценка, Спільної Справи, Свободи.

Це вже якийсь МММ...

4) Що стосується самих звітів про джерела фінансування партій, то:

- у випадку БПП, тут взагалі нема про що говорити, бо там тільки загальні цифри. Тут не відкрито джерела фінансування.

- звіт Демальянсу набагато більш детальний, але вразило і відверто розчарувало інше:

Судячи по фінансовому звіту за 2015 рік вся діяльність Демальянсу заключається в тому, щоб оплачувати оренду офісу (50 000 грн), купляти меблі і платити зарплату Гацько (приблизно 15 000). При цьому на початку року основою надходжень партії були членські внески активістів по 60-200 грн, а зараз під вибори активізувалися приватні особи які вливають в партію по 20 000-50 000 грн одним платижем.

При цьому один з них п.Косован профінансував Демальянс на 283 000 грн, що становить 40% від всіх надходжень партії за 2015 рік. Якщо людина фінансує 40% надходжень партії, то можна впевнено говорити про те, що ця людина є пов'язаною особою, і повинна бути ідентифікованою, має представлена інформація про цю людину, тим більше, якщо людина офіційно не є членом партії. Це практика всіх цивілізованих країн.

Для порівняння внески членів партії за цей рік склали всього 84 000 грн. Ще 141 000 грн надходжень великими сумами (від 20 000 грн. до 50 000 грн. одним платижем) - неідентифіковані, а підсумок надходжень в звіті відрізняється від підрахованого підсумку надходжень на 180 000 в сторону збільшення.

А головне: ми всі зараз моємо змогу спостерігати за рекламною кампанією Демальянсу... тільки судячи по звітах, рекламної кампанії немає... і це дуже сумно :(

5) Тільки 3 партії з 18-ти надали дані про своїх кандидатів на місцевих виборах. Дуже сподіваюсь, що ця інформація після 06.10.2015 року, з'явиться на сайтах всіх партій.

6) Однак:

- список партії "Народний контроль" у Львові очолює людина, яка на парламентських виборах 2014 року балотувалася від Партії Ляшка, а пройшла у Львівську міську раду за списками Народного Руху

http://dailylviv.com/news/polityka/kandydat-v-nard...

Тому враховуючи: відсутність інформації про джерела фінансування партії, ознаки корупційності в діях голови партії і той факт, що голова Львівського осередку є типовою тушкою, про ніяку прозорість формування списків партії і мова не може йти.

- що стосується Української галицької партії, то теж абсолютно не зрозуміло, яким чином всі ці люди, які судячи по їх біографіях "тяжко працювали лохами", знайшли мільйони гривень для того, щоб профінансувати рекламну кампанію у Львові.

- Самопоміч, яка декларує "відкриті списки", фактично просуває у місцеві ради людей, що мають сумнівні професійні навики, зате є легкоконтрольованими. Ось тут детальніше:

https://www.facebook.com/khoojovyylviv/posts/16753...

===============

Таким чином, із 108 параметрів адекватності, прозорості, європейськості, відкритості партій (18 партій * 6 параметрів), на даний момент (за місяць до місцевих виборів) українські партії виконали 5.

НА ВСІХ.

5 із 108.

Це, на жаль, все, що я можу сказати про політичну гігієну в Україні після Революції Гідності.

П.С. Фанати Правого Сектору йдуть лісом, бо їх партія НІЧИМ не краща від вищеперелічених, бо в неї теж немає ні адекватної програми, ні відкритості джерел фінансування, члени партії мають відверто сумнівну репутацію. ПС немає в списках тільки тому, що партія офіційно не бере участі у виборах.


Коментарі прошу залишати тут - https://www.facebook.com/khoojovyylviv/posts/1681496788736196

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація