site.ua
член клубу

Ситуація з нардепом Юрченком - один із "чорних лебедів", які можуть вплинути результати партії "Слуга народу", особливо у Києві.

Нагадаю, що минулого року "Слуги" взяли всі тринадцять округів у столиці. Висуванець від СН Олександр Юрченко, наприклад, на моєму 211 окрузі отримав 34,73% голосів. Хоча, що цікаво, цей показник був меншим за 36,46%, здобутих партією Зеленського загалом у Києві. Вже цього року, опираючись на вересневе соцопитування Групи Рейтинг, популярність політсили президента впала майже у три з половиною рази за рік (10,7%). Це при тому, що рівень довіри особисто до Зеленського за цим же заміром - знайомі 34%.

Очевидно, що мажоритарщики є опорою для розгортання місцевої кампанії (ресурс + VIP агітація), підтримкою кандидатів до міської ради та врешті кандидата на посаду міського голови.

А тепер, виходить, що відбувається не лише дезорганізація роботи у найбільшому - Голосіївському районі міста Києва. Корупційна тінь від нинішнього резонансу безпосередньо падає на Зеленського, завдяки рейтингу якого Юрченко і потрапив до Верховної Ради. І за умови якісної політтехнологічної роботи опонентів може зробити непереливки як "Слугам.." загалом, так і їхній висуваниці Ірині Верещук. Цьому підіграє і позиція Генерального прокурора пані Венедіктової, виголошена на сьогоднішньому засіданні парламенту.

Думаю, що "шматочок цього великого пирога" під антикорупційним соусом спробує "дегустувати" партія "УДАР" для подальшого росту електоральної підтримки киян і вирівнювання з особистими показниками Кличка. На заваді цьому може стати хіба що приналежність до місцевої влади. А отже і тема корумпованості чиновників тут може частково віддзеркалити.

Пальчевський, бордів якого в Києві поменшало, цілком може використати антикорупційний кейс на свою користь у ніші "інші нові". Як констатує Рух "Чесно", "згідно з нещодавніми соцопитуваннями (Центр Разумкова, “Рейтинг”), у київському мерському рейтингу Пальчевський посідає другу позицію після чинного міського голови Віталія Кличка". І тому він буде використовувати будь-який привід для закріплення своїх позицій.

Тим самим займеться і Притула з партією "Голос", яка сьогодні у парламенті форсує тему боротьби з корупцією. Зважаючи на участь НАБУ у справі Юрченка тут, як то кажуть, "всі зірки зійшлись" для нарощування рейтингів сили в столиці за рахунок перетоків від тієї ж Європейської Солідарності. Але наскільки це буде вдало - покаже робота безпосередньо фракції у Верховній Раді. Участь Притули тут хіба що медійна та віртуал.

Скандал з Юрченком показує - нас очікує вкрай непрогнозовані півтора місяці із тонами компромату і бруду. Але кожен такий випадок демонструє, що в Україні таки непередбачуваність і демократія. Приємно це усвідомлювати в Міжнародний день демократії. Але усвідомлення - це одна справа, а ефективні запобіжники для боротьби з корупцією - зовсім інша.

igor.chalenko
Ігор Чаленко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації