site.ua
член клубу

Фармакологія - традиційно один з найбільш прибуткових бізнесів, як в Україні, так і по всьому світу. Десятки фармакологічних компаній виготовляють медикаменти, після чого ті проходять контроль якості і передаються компаніям-фармдістрібьютерам. Вже звідти медикаменти потрапляють в аптечні мережі, де реалізуються пацієнтам. По суті, фармакологічні дистриб'ютори заробляють великі гроші за те, що виступають посередниками між виробником і реалізаторами, при цьому багато дистриб'юторів мають і свої аптечні мережі.

Так вийшло, що деякі з найбільших українських дистриб'юторів фармакологічних товарів мають безпосереднє відношення до російського бізнесу, починаючи від інвестицій від великих російських компаній, закінчуючи роботою філій на анексованій РФ території.

Один з основних фармдістрібьютерів України - ТОВ "Вента ЛТД". Прес-служба підприємства повідомляє, що "Вента" працює з такими лідерами фармринку України, як Дарниця, Фармак, Артеріум, Здоров'я ФК, Інтерхім, Київський Вітамінний завод, Борщагівський ХФЗ.

Компанія була створена в Дніпрі в січні 1995 року. Восени 2008 року відбулося об'єднання ТОВ "Вента ЛТД" з російським фармацевтичним гігантом ВАТ "Катрен". На даний момент 4% акцій "Венти" належить директору Олександру Волошину, 24% російської компанії "Катрен", 66% акцій належать громадянам Німеччини Анні і Генріху Ріттер і Сергію Мишко.

Інвестор української "Венти" "Катрен" є одним з найбільших російських фармацевтичних дистриб'юторів, компанія має підрозділи в 4-х країнах - Росії, Україні, Казахстані, Білорусі. Крім того, проект компанії - онлайн-сервіс Apteka.ru входить в трійку лідерів світового рейтингу популярності аптечних сайтів. Виручка компанії "Катрен" за останній рік перевалила за 210 мільярдів рублів.

Співвласник групи "Катрен" Леонід Конобеєв станом на 2017 рік увійшов до списку 200 найбагатших людей Росії за версією журналу Форбс, а його статки оцінюються в більш, ніж 500 мільйонів доларів США. Крім того, російські ЗМІ називають Конобеева одним з близьких до Путіна олігархів. Втім, нічого дивного для російського мультимільйонера.

Викликає подив інший нюанс. Чому фармдістрібьютер "Вента", який є дочірньою компанією російського великого бізнесу, займає одне з головних місць на фармакологічному ринку України?

Але не "Вентою" єдиною. Ще один відомий фармдістрібьютер в Україні - компанія "БаДМ". Директором компанія є Наталія Сухобрус, а одним із засновників - Олександр Дитятковський. Той же Дитятковський є засновником ТОВ "БаДМ-КРИМ". Директором числиться Ельвіра Хайбуллаєва. Цікаво, що Кримська філія "БаДМ" була зареєстрований 11 березня 2014 року - в розпал окупації півострова і за 5 днів до так званого "референдуму". Тобто коли Європейські партнери України вводили проти Росії економічні санкції за окупацію Криму, український фармдістрібьютер "БаДМ" відкривав там свою філію. Відомості про "БаДМ-КРИМ" можна знайти і зараз в російських реєстрах. Підприємству надано російський ІНН, а директором значиться все та ж Ельвіра Хайбуллаєва.

Фінансові операції з російськими компаніями - не єдиний сумнівний бізнес українських фармакологічних підприємств.

Наприклад, компанія "ІнтерХім" (до слова, "ІнтерХім" є одним з основних партнерів дистриб'юторів "Веста" та "БаДМ") відома в Україні тим, що масово виготовляє і продає наркотичний препарат "Кодтерпін".

При перевищенні нормованих доз кодеїновмісний препарат "Кодтерпін" має сильний наркотичний ефект. Як і морфін, кодеїн має класификацію наркотичної групи опіатів. Незважаючи на те що, офіційно "Кодтерпін" може реалізовуватися при наявності рецепту, по факту практично всі аптеки продають препарат відкрито, без контролю та в легкій доступності для будь-кого, незалежно від лікарських показань.

Продаж "Кодтерпіну" та інших кодеїновмісних препаратів складає велику частину з усіх своїх прибутків "Інтерхіму", імовірно саме тому керівництво фармакологічної компанії свідомо лобіює вільний обіг наркотичного препарату в аптеках .

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація