site.ua
член клубу

Прагнення партії «Голос» позиціонувати себе як команду професіоналів вчергове грає з цією силою злий жарт. «Голосисті» не встигли оговтатися від розставання зі своїм лідером Святославом Вакарчуком, як отримали нову зірку – Сергія Притулу, який вирішив балотуватися у мери Києва.

З огляду на рівень популярності Віталія Кличка, кидати йому виклик логічно було б людині з масштабним досвідом муніципального чи державного управління. Однак Притула такого досвіду не має, проте тішить прихильників таланту коміка гучними заявами. Пропонує підвищити тарифи на послуги ЖКГ у Києві або перенести столицю до Кропивницького. Програма «Київ без напрягів», розміщена на персональному передвиборчому сайті члена політради «Голосу», нагадує набір гасел. Кличка у такий спосіб перемогти не вийде.

Власне, Притула-зірка з шоу-небосхилу перейшов на муніципальний з цілком прагматичною метою: сприяти проходженню якомога більшої кількості представників партії «Голос» до Київради. З цією ж метою її першим номером взяли Максима Нефьодова, колишнього головного митника країни та активного учасника створення системи Prozorro. Щоправда, він має таке саме відношення до партії «Голос» як і кілька інших мільйонів киян. У політичній силі більше переймаються рожевим градієнтом логотипу, ніж партійним будівництвом. «Голос» попри рік у статусі парламентської партії висуває кандидатів у мери далеко не в кожному обласному центрі, це ж можна сказати і про обласні та міські ради.

Наразі завдання Сергія Притули та його колег виглядає іншим – стати спойлером для «Європейської солідарності», критикувати її з усією нерозтраченою принциповістю. Виходить не завжди вдало, ба більше – «Голос» у масштабах країни зіткнувся з проблемою падіння популярності після відходу Вакарчука з великої політики, яку так і не зумів вирішити. Проте партія може отримати зовсім інші перспективи: економічна криза підточує підвалини уряду Шмигаля, «Слугам народу» політично буде вигідно створити коаліційний уряд, до якого можуть увійти представники «Голосу», адже ЗеКоманда має помітні проблеми з монолітністю. Цей сценарій виглядає цілком вірогідним одразу після місцевих виборів, тому «голосити» Притула та його попутники будуть активно.

Фото: hromadske.ua

evgen.magda
Євген Магда

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації