Історія питання: проглядаючи баланс ДП "Прозорро" за 6 місяців 2017 року я не побачив в розділі "Нематеріальні активи" де звичайно обраховується програмне забезпечення жодного нового придбання. На балансі підприємства рахувались тільки залишки, що залишились від "папєрєдників".

Зрада? Досить ймовірно. У підприємців середнього та старшого віку ще живі у спогадах ініціативи з державних закупівель, що йшли від громадських активістів на чолі з Антоном Яценком та раптом перетворились на Тендерну палату, а самі активісти стали "хрещеними батьками тендерної мафії".

Масла у вогонь підлили і висновки незалежних аудиторів, які аналізуючи результати діяльності за 2016 рік ГО "Трансперенсі Інтернешнл Україна"-громадської організації, що створювала саме це програмне забезпечення, вказали на наявність на балансі непрофільного активу.

Отже, в кого насправді стоїть на балансі програмне забезпечення автоматизованої системи Прозорро?

Протягом вихідних я трохи емоційно намагався отримати відповідь на це питання (за що приношу свої вибачення Максу Нефьодову та всій команді Прозорро), які запевнили, що програмне забезпечення було передано до ДП "Прозорро" ще наприкінці 2015 року.
Але де ж воно?
Справа в тому, що це програмне забезпечення дійсно було передано державі та обраховується на балансі ДП "Прозорро", але за зовсім іншою статею, як додатковий капітал, і на поточний час його вартість вже сягнула суми понад 21 млн.грн.


Перемога? Так, перемога. Дійсно, все, що було задекларовано командою "Прозорро" на початку реформи публічних закупівель - виконано, держава дійсно отримала програмне забезпечення на суму понад 21 мільйон гривень, що було розроблено на гроші міжнародних грантових організацій. А це означає, що тест на прозорість реформи ці люди виконали і доля Тендерної палати-2 українським публічним закупівлям не загрожує.

П.С. В серпні 2017 року ДП "Прозорро" замовило послуги з проведення оцінки майнових авторських прав на Комп’ютерну програму «Інформаційно-телекомунікаційна система "PROZORRO", в результаті якої, сподіваюсь, програмне забезпечення займе своє місце в активах підприємства.

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація