site.ua
член клубу

В історії штовханини лідера Радикальної партії Олега Ляшка і голови комітету по енергетиці і ЖКГ нардепа Геруса з’явилося цікаве продовження. 18 листопада 2019 р. Ляшку було повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 346 ККУ (погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча,… нанесення побоїв чи вчинення інших насильницьких дій у зв'язку з їх державною або громадською діяльністю). Як відомо обидва політика поштовхалися в аеропорту Бориспіль – бійкою це не назвеш, в моєму дитинстві запорізька гопота між собою штовхалася разів у 10 активніше. Єдиним постраждалим виявилася порвана сорочка Геруса.

Підозру вручено і невдовзі має відбутися суд. Жарти-жартами, але народний депутат багатьох скликань, та лідер політичної партії, Олег Ляшко може запросто опинитися за ґратами. Такого в Україні ще не було.

Зауважу зразу, я не маю ані найменшої симпатії ані до патологічного брехуна Геруса, ані до безпринципного популіста Ляшка. Діяльність обох мені огидна приблизно однаково. Ляшко наполягає, що накинувся на Геруса через те, що той відкрив імпорт дешевої електроенергії з країни-агресора. Очевидно, Ляшко робив те що робив у ВР перманентно – він піарився. Проте…

Нардепи чинні з нардепами колишніми у нас билися протягом всього періоду незалежності. Але судити противника з яким побився – до такого не додумувалася навіть Партія Регіонів. Навіть вони з політичними опонентами билися натхненно, але лишали конфлікти за стінами Верховної Ради. Проте глузувати не тягне – і от чому.

Справу «сорочки Геруса» прокуратура розібрала неймовірно оперативно – від штовханини до підозри минуло лише 12 діб. На ефект виконавця таку жвавість не спишеш. Справу прокоментував генпрокурор Рябошапка, який цілковито всерйоз заявив, що якби Герус був звичайним громадянином, вся історія була б кваліфікована як хуліганка. Та позаяк Герус – представник влади і напад на нього скоєний у зв’язку з виконанням службових обов’язків, це більш жорстка кваліфікація. Для довідки, за згаданою статтею, Ляшку світить від 4 до 7 років неба в клітинку.

Тут просто кортить запитати – а крім сорочки Геруса прокуратурі зайнятися більше нічим? Може варто розібратися зі свавіллям ДБР щодо генерала Марченка, якого з офіцерами запхали у СІЗО, тоді як за законом військових тримати мусять лише й тільки на гауптвахті? А що там із заявою нардепа Скороход (і не тільки її) про те, що нардепи від «Слуги народу» отримують з/п у конвертах в сумах від 5 до 15 тисяч доларів, без сплати податків? А що там з неймовірними статками нардепа Дубінського, який (за його твердженнями) заробив їх, торгуючи на радіоринку мобілками і працюючи продюсером «1+1», в той час як головному редакторові CNN з його доходами для таких статків треба, нічого не витрачаючи, працювати 20 років? А з тим самим імпортом російської електрики через яку весь ґвалт, що там?

Нарешті! А як бути з ситуаціями коли представник влади погрожує або здійснює насилля проти пересічного громадянина? Як відреагувала прокуратура на погрозу нардепа Киви відрізати голову перехожому? Я правильно розумію? Відтепер у нас всі належні до влади перетворюються на касту недоторканих, і тепер їх не дай Боже зачепити пальцем, або сказати щось таке, що буде розцінене як погроза? А нам всім «ку» кричати ще не треба? У фільмі «Кін-дза-дза» були кольорові штани, а в нас що? Сорочка Геруса?

Насправді все просто як день. Така шалена відповідь на штовханину двох політиків є, з одного боку захисною реакцією ЗЕкоманди на напад на особу, яка опікується інтересами дуже дружнього до ЗЕкоманди олігарха – не плутайте таку з пересічними смертними. З другого боку – це ознака страху в якому живе ЗЕкоманда. Страху перед іншими політиками. Перед олігархами. Перед опозицією. Перед ветеранською спільнотою. Перед ФОПами. Перед народом.

ЗЕкоманда вже зараз намагається залякати всіх нас. Сорочкою Геруса.

dmitro.vovnyanko
Дмитро Калинчук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації