site.ua
член клубу

Звернення учасників Ініціативи "Реформи мають бути справжніми"

Ми вважаємо реформу охорони здоров’я однією з найважливіших для нашої країни. Чинна система охорони здоров’я неефективна, не виконує своїх функцій, та знаходиться у критичному стані. Українська медицина не є безкоштовною, як це інколи вважається. Насправді – це чорна діра, в якій втрачаються десятки мільярдів гривень щороку. Пацієнти вимушені платити за все, включаючи і ліки і “послуги” медичного персоналу з власної кишені.

За даними Світового банку, витрати з кишень пацієнтів на охорону здоров’я в Україні складають 46% загальних витрат – це більше ніж у країнах Східної Європи (15-35%) та ЄС – 13%. В той же ча, Бюджетні витрати на охорону здоров’я у 2016 році перевищили 70 млрд. гривень (3% ВВП), отже, пацієнти ще додатково заплатили понад 60 млрд. гривень зі своїх кишень!

Реформа, що пропонується МОЗ, має змінити таку ситуацію та надати можливість пацієнтам мати контроль над тим яку саме, де саме, і якої саме якості допомогу вони отримують. Люди отримають справедливість в праві використання власних грошей саме на тих лікарів та клінікі, яку будуть надавати якісні послуги.

Ми підтримуємо запропоновану МОЗ концепцію розбудови системи сімейних лікарів, включно з їх навчанням, та запровадження системи «гроші ходять за пацієнтом». Саме такий підхід дозволить вирішити найбільші проблеми української медицини – відсутність зв’язку між зарплатами лікарів та результатами їхньої роботи. Окрім того, на 2017-2020 роки МОЗ планує:

  • Розвиток системи громадського здоров’я – системи заходів, спрямованих на профілактику захворювань, та контроль неінфекційних хвороб. Уже створено Центр громадського здоров’я та схвалено відповідну Концепцію;
  • Підвищення доступності ліків. Для цього вже запроваджено закупівлі ліків, вакцин та медичних виробів через міжнародні організації, реімбурсацію вартості інсуліну, запроваджено процедуру реферування цін на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету та бронхіальної астми, а також спрощено державну реєстрацію ліків. Надалі планується поширення програм реімбурсації на інші препарати та втілення інших заходів, спрямованих на підвищення конкуренції та якості державного регулювання на фармацевтичному ринку;
  • Розвиток екстреної медичної допомоги, високоспеціалізованої допомоги та трансплантології – тобто інструментів, необхідних для порятунку життя в особливо складних випадках;
  • Розвиток соціальних та реабілітаційних центрів у територіальних громадах. Створення таких центрів – це крок у напрямку до розвинених країн, де люди з особливими потребами повноцінно включені до суспільного життя.

Ми підтримуємо такий план дій. Ми підтримуємо нинішню команду МОЗ, яка розробила цей план і почала втілювати його в життя. Навіть якщо і будуть помилки і недосконалості, краще робити щось і змінювати систему на краще ніж залишати її в сьогоднішньому критичному стані.


Члени Ініціативи "Реформи мають бути справжніми"

Оксана Маркарова, перший заступник міністра фінансів, урядовий уповноважений з питань інвестицій

Владислав Рашкован, заступник Виконавчого директора МВФ

Вікторія Войціцька, народний депутат України

Тимофій Милованов, почесний президент Київської школи економіки

Олексій Гончарук, голова BRDO Ukraine

Ярослав Маркевич, народний депутат України

Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

Володимир Омелян, міністр інфраструктури

Макс Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі

Валерій Пекар, співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна

Олексій Скрипник, народний депутат України

Світлана Коломієць, екс-заступник Міністра екології та природних ресурсів

Андрій Длігач, співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна

Андрій Журжій, народний депутат України

Вікторія Пташник, народний депутат України

Григорій Шверк, народний депутат України

Владислав Голуб, народний депутат України

Лев Підлісецький, народний депутат України

Владислава Рутицька Член Національної Ради Реформ

dligach
Андрій Длігач

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації