site.ua
член клубу

Президент України представив друге питання – чи готові ми підтримати вільну економічну зону на Донбасі. Питання для опитування надто складне. Складне, бо навіть спеціалісти не розуміють його сутності. Бо надто воно загальне. А диявол, як відомо, криється в деталях.

Що не зрозуміло:

А. Змістовно. Що ця вільна економічна зона на Донбасі передбачатиме, - наприклад, у політичному плані? Хто здійснюватиме управління зоною? Тобто, чи не є це завуальованим особливим статусом Донбасу, проти якого виступає більшість Українців. І який після голосування можна закріпити в Конституції України як "особливий статус Донбасу - вільна економічна зона"

Б. Територіально. Можливо, хто не знає, але Донбас – це Донецький вугільний басейн. Тому - східна частина Дніпропетровської області - це також Донбас. Тобто, є аж чотири варіанти на які ця зона буде розповсюджуватись: ОРДЛО, Донецька і Луганська області повністю, Донецька і Луганська області у географічних межах Донбасу (без донецького Приазов’я та луганської Слобожанщини) і географічно Донбас у цілому (із Західним Донбасом у Дніпропетровській області).

Тому без змістової і територіальної конкретики питання ні про що.

Які прогнози щодо голосування по цьому питанню? Якщо б це було вільне і контрольоване на коректність волевиявлення, то я б спрогнозував би, що більшість сказала б "ні". Тому що українці не усвідомлюють для чого це. А пропаганда (у тому числі й частково наша - українська) – робить з людей, що живуть на Донбасі ворогів.

Але враховуючи, що ніхто контролювати опитування не буде, то відповідь не буде залежати від того, що думають українців. А від того, які плани в Офісу Президента на Донбас:

- або продовження гри по російському сценарію прочитання мінських угод і внесення змін до Конституції України щодо особливого статусу, ґрунтуючи свої дії на "народному волевиявленні";

- або заморожування - враховуючи страх перед "агресивною меншістю" та розуміння, що Росія не збирається йти на поступки і будь-який прогрес по Донбасу зараз буде супроводжуватись здачею національних інтересів.

Тому, Офісе Президента, - гарна спроба, але для мене ви і далі будете нести відповідальність за те, що відбуваються у переговорному процесі. Не залежно від відповіді, яку ви ж самі і намалюєте на друге питання.

bogdan.petrenko
Богдан Петренко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації